Skocz do zawartości


świadczenie pieniężna dla emeryta a podatek


wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_marzena

Guest_marzena
  • Goście

Napisano 09 listopad 2009 - 11:05

Zamierzamy wypłacić świadczenie pięniężne emerytom naszej szkoły na święta w wysokości 380,00 złotych. Czy od tej kwoty potrącić 10% podatek czy też nie?????

#2 Guest_Zofia

Guest_Zofia
  • Goście

Napisano 10 listopad 2009 - 00:20

Jeżeli to świadczenie dla emerytów jest ekwiwalentem np. za bony towarowe, to podatku nie odprowadzamy, gdyż bony towarowe i talony dla emerytów są traktowane jak świadczenia rzeczowe, które korzystają ze zwolnienia z pdof na podst. art. 21 ust. 1 pkt 38 Ustawy. Jeżeli natomiast jest po prostu świadczeniem pieniężnym samym w sobie, to podatek należy odprowadzić ( 10% ).

#3 Guest_carunia

Guest_carunia
  • Goście

Napisano 10 listopad 2009 - 08:06

ale przecież wg zmiany ustawy od świadczeń pienięznych też do kwoty 380,00zł nie potrącamy podatku?kołowrotek mam z tym socjalnym każdy pisze co innego....pozdrawiam

#4 Guest_efka

Guest_efka
  • Goście

Napisano 10 listopad 2009 - 08:39

Jest to tzw. ustawa antykryzysowa i dotyczy to zwolnienie tylko pracowników

#5 Guest_Zofia

Guest_Zofia
  • Goście

Napisano 10 listopad 2009 - 08:43

~efka ma całkowitą rację! Ta nowelizacja updof dotyczy tylko i wyłącznie pracowników.Przeczytaj przepis.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych