Skocz do zawartości

zajecia komornicze

wróć do serwisu Księgowość 419 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_malina

Guest_malina
  • Goście

Napisano 24 marzec 2010 - 15:04

Mój syn jest studentem studiów dziennych , nie pracuje i nie uzyskuje żadnych dochodów, otrzymał mandat i niezaplacił , jak w takich przypadkach działa komornik ,czy moze sciagnąc dług z rodziców.

#42 Guest_js do kamil

Guest_js do kamil
  • Goście

Napisano 24 marzec 2010 - 19:21

może zają zwrot podatku,w całości,a prawo niezbywalne,to jest coś(według mnie)czego nie moze ci zabrać komornik np:zwrotu podatku,ulgi prorodzinnej itd.

#43 Guest_jozek do asiek

Guest_jozek do asiek
  • Goście

Napisano 24 marzec 2010 - 19:49

Mąz jak i żona nie odpowiadają za długi zaciągnięte przed zaw.zw. małzeńskiego.Ważne kto pobiera zas. rodzinny.Najlepiej rozliczać się oddzielnie,w całości tzn.Mąż niech pobiera zas.rodz.i ulgę prorodzinną rozlicza na siebie,na swoje konto.(nie wspólne)

#44 Guest_ jozek do artek

Guest_ jozek do artek
  • Goście

Napisano 24 marzec 2010 - 20:18

zależy jakie konto?(rach. bieżące,oszcz.rozliczenowe,itp.)(zajmuje komornik za co,alimenty,dług,ZUS,itd.)1700zł,alimenty60%984zł wolne od zajęć.innejeżeli masz blokadę,to przecież sam wiesz, że nic nie możesz podjąć. Dogadać się z komornikiem o odlokowanie kwoty minimalnej z wyn. za pracę.Rachunek rozl. osczędnościowy 3-y średie krajowe wolne od zajęć.Zwykłe konto może zająć w całości,oprócz minimum,z wynagrodzenia za pracę,a jak go wkurzysz,to może odblokować i za pół roku,powie zę z chwilą wpłaty na konto wyn. za pracę nie podleg ochronie.Jest możliwość bierz kase do ręki,zakład ci sam potrąci,co potrzeba.

#45 Guest_do malina

Guest_do malina
  • Goście

Napisano 24 marzec 2010 - 20:23

syn sam odpowiada za swoje czyny.Tobie nie mogą nic potrącić.

#46 Guest_LUCYNA

Guest_LUCYNA
  • Goście

Napisano 25 marzec 2010 - 14:39

KWOTA WOLNA TO 984,15 a nie jak inni piszą 984zł.

#47 Guest_artek

Guest_artek
  • Goście

Napisano 25 marzec 2010 - 16:32

posiadam zwykłe konto a zaległosci w wyniku ktorych powstala blokada to kredyty... czyli rozumiem ze nie podejme nic z konta dopoki jest blokada? a ta kwote wolna to musze sam o nia zabiegać u komornika czy jak to sie odbywa?z gory dziekuje za info

#48 Guest_ jozek

Guest_ jozek
  • Goście

Napisano 25 marzec 2010 - 23:42

musisz mieć wyciąg zbanku z jakiego tytułu wpływają pieniądze na konto.Poświadczenie z zakładu ,na jaką umowę pracujesz,chociaż komornik o tym musi wiedzieć,bo na pewno wysłał pismo na zakład,gdzie powinno być napisane;wynagr. za pracę do 50% przy czym wolna od zajęć kwota 1317 zł brutto art..........itd.Też powinieneś dostać pismo od komornika o zajęciu.

#49 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 26 marzec 2010 - 20:37

czy komornik może zabrać pieniadze z zawartej umowy o dzieło?

#50 Guest_artek

Guest_artek
  • Goście

Napisano 27 marzec 2010 - 14:00

do jozek..a wiec wyciąg z banku w jakim celu? pieniadze wpływaja na konto z tytułu wynagrodzenia umowy o proce, oraz to poswiadczenie z zakładu w jakim celu? czyli rozumiem ze kwota ktora podales tj. 1317 to kwota ktora powinienem otrzymac tak? dobrze rozumiem? bez zajecia? jak sie o nia starac ? w banku czy w zakladzie? z gory dziekuje za Twoja pomoc

#51 Guest_ jozek do artek

Guest_ jozek do artek
  • Goście

Napisano 27 marzec 2010 - 21:03

Komornik zajmujący konto bankowe, z góry nie wie,jakie środki są na nim gromadzone,jak również nie wie czy jedyna kwota jaka wpływa ,to wyn. za pracę umowa zlecenie,dzieło .......Samo wyn. za pracę 1/1 etat, jest wolne od zajęć do wys.50% tego wyn.przy czym 1317zł brutto,984zł netto nie podlega egzeucjii.Nie ma konkretego przepisu na odblokowanie konta,przez komornika.Należy kom.przedstawić z zakł. pracy umowę o pracę (chociaż kom. wysłał do zakładu pismo o zajęciu.......................)i wyciąg z rach. bankowego,potwierdzający wpływ tego rachunku na konto.Na tej podstawie kom. powinien wydać zezwolenie,na wypłatę środków wolnych od zajęć, Całkowite cofnięcie blokady konta nie wchodzi w rachubę.

#52 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 29 marzec 2010 - 14:50

Pracuję na umowę o prace w pewnym zakładzie. Mam zajęcie komornicze. Komornik zabiera 50% mojego wynagrodzenia. Niebawem mam podpisać umowę o dzieło z zupełnie innym podmiotem gospodarczym. Pracodawca przesle mi pieniadze pocztą. czy komornik bedzie mógł mi zabrać pieniądze z tej umowy o dzieło? Czy ja mu muszę zgłosić takie jednorazowe dzieło? czy można to pominąć? czy komosnik jednak będzie miał wiedzę ze mam taką umowę o dzieło zawartą? skąd może się dowiedzieć jeśli ja mu sama nie zgłoszę? Bardzo proszę o pilną odpowiedź bo jest to dla mnie ważne. Z góry dziękujuę.

#53 Guest_jozek

Guest_jozek
  • Goście

Napisano 29 marzec 2010 - 17:06

zawierając umowę o dzieło z innym podmiotem gosp.komornik nie wie o twojej pracy.Gdy komornik będzie wiedział, to zabierze w całości.Nie zgłaszaj komornikowi.Zleceniodawca będzie musiał zapłacić podatek dochodowy,Urząd Skarbowy ma nakaz zajęcia zwrotu i tu komornik ,gdy się zainteresuje ]może o tym wiedzieć.Składek Zusowskich ( z których komornicy czerpią wiedzę o twoim zatrudnieniu)i innych nie odprowadzasz.Pieniądze do ręki ,albo przekazem poczt.Najczęściej kom. z podatku skarbowego zgarniają kasę,bez wnikania w szczegóły.Zobacz w piśmie od komornika,czy masz tam zapisane zajęcie wierzytelności,czy tylko zaj. wynagrodzenia za pracę.Ale bż spokojna można to obejść,tylko wypłata zeby nastąpiła po wykonaniu umowy jak najszybciej.

#54 Guest_olka

Guest_olka
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2010 - 16:50

Pracuję w społce z o.o. na umowę o pracę z najniższym wynagrodzeniem, korzystam z samochodu firmy ( który jest w leasingu ) a komornik sadowy poinformował mnie iż wierzyciel domaga się dokonania zajecia tego pojazdu ( nie jestem udziałowcem firmy i nie pełnię żadnej kierowniczej funkcji ). Gdy Go o tym poinformowałam stwierdził ze ma do tego prawo i firma która jest użytkownikiem będzie musiała to udowodnić w sądzie i wtedy zostanie zdjęte zajęcie. Czy to jest zgodne z prawem?

#55 Guest_POMOCY

Guest_POMOCY
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2010 - 18:18

Witam i proszę o pomoc.Postaram się opisać w skrócie.W 2003r przez własna głupotę narobiłam sobie długów, częściowo są spłacone, ale jeszcze ściga mnie komornik.W 2006r wzięłam ślub a 2007 urodziłam dziecko, na które przysługuje mi ulga.I teraz pytanie:Czy jeżeli mąż rozliczy się ze mną (jemu brakuje do całej ulgi) to czy komornik może zabrać cała ulgę na dziecko?Jeśli tak, to czy wyjściem z tej sytuacji byłoby rozliczenie się osobno? I czy wtedy chociaż jego cześć byłaby bezpieczna a komornik zainteresowałby się tylko moją?Bardzo proszę o odpowiedź, bo nie wiem co robić

#56 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2010 - 10:34

Witam serdecznie.Pracuję na 1/2 etatu, moje wynagrodzenie wynosi 750,00 zł brutto. Wyczytałem na forum, ze kwota wolna od zajęcia wynosi 658,50 zł.Chciałem się dowiedzieć ile komornik może zająć z mojego wynagrodzenia.Zaznaczam, że nie jest to sprawa o alimenty.W pracy wyliczyli mi ponad 90,00 zł - czy to jest możliwe.Od kwoty 750,00 odliczają składki ZUS I US.Czy ta kwota podlega potrącenia?Z góry dziękuje za pomoc

#57 Guest_dd

Guest_dd
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2010 - 10:02

Witam. Moja mama pracuje na cały etat i ma róneiz zajęcia komornicze. Moja mama ma zadłużenie wobec banku i z tego tytułu "siadł" na nią komornik. zarabia ok 1700 zł po potraceniach komorniczych zostaję jej 900zł z grosze. Niedawno dostała pismo z sądu od innego wierzyciela,że rónież "wejdzie" jej na pensje, tzn ze bedzie jej potracl z pensji.Czy jest to mozliwe, ze jezeli dostaje 900zł na reke, to ktos jeszcze może jeszcze wiecej jej potracic? Czy mowi o tym jakies prawo?Bardzo prosze o odp

#58 Guest_do dd

Guest_do dd
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2010 - 20:38

art.87 i 87/1 kodeks pracy

#59 Guest_Ulga na dzieci

Guest_Ulga na dzieci
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2010 - 21:45

~POMOCYpiątek, 2 kwiecień, 2010, 17:18Odp: zajecia komorniczeWitam i proszę o pomoc.Postaram się opisać w skrócie.W 2003r przez własna głupotę narobiłam sobie długów, częściowo są spłacone, ale jeszcze ściga mnie komornik.W 2006r wzięłam ślub a 2007 urodziłam dziecko, na które przysługuje mi ulga.I teraz pytanie:Czy jeżeli mąż rozliczy się ze mną (jemu brakuje do całej ulgi) to czy komornik może zabrać cała ulgę na dziecko?Jeśli tak, to czy wyjściem z tej sytuacji byłoby rozliczenie się osobno? I czy wtedy chociaż jego cześć byłaby bezpieczna a komornik zainteresowałby się tylko moją?Bardzo proszę o odpowiedź, bo nie wiem co robićMam identyczna sytacje prosze o odpowiedz pozdrawiam

#60 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2010 - 20:46

mam pytanie,mam zaległości w ZUS a jestem zatrudniona na umowe o pracę z najniższym wynagrodzeniem,czy ZUS może zająć w jakieś części moje wynagrodzenie?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy