Skocz do zawartości

zajecia komornicze

wróć do serwisu Księgowość 419 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_jozek

Guest_jozek
  • Goście

Napisano 01 marzec 2010 - 15:11

nie więcej jak 50% tzn.nie są to alimenty.1317 brutto 984 netto,są to kwoty wolne od zajęć.Gdyby mąż zarabiał 2000zł,wtedy komornik może potrącić owe 50%.Zasiłek rodzinny jest wolny od zajęć.Zawsze jest problem gdy pieniądze wpływają na konto bankowe.

#22 Guest_MAGDA

Guest_MAGDA
  • Goście

Napisano 01 marzec 2010 - 16:36

WITAM.CZY KOMORNIK MOŻE ZAJAC ZWROT PODATKU OSOBIE BEZROBOTNEJ Z ZASIŁKIEM DLA BEZROBOTNYCH?

#23 Guest_jozek

Guest_jozek
  • Goście

Napisano 01 marzec 2010 - 20:41

Może zająć w całości .

#24 Guest_ONA

Guest_ONA
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 00:27

Czy zwrot podatku osobie bezrobotnej z zasiłkiem dla bezrobotnych jest na pewno zajmowany w całości przez komornika? A czy jest jakieś prawdopodobieństwo, że ta osoba dostanie całe rozliczenie podatkowe bez zajęcia bez komornika? Np. osoba ta może nie podać numeru konta które jest zajęte przez komornika i dostanie wszystkie pieniądze do ręki? BARDZO PROSZĘ O POMOC.

#25 Guest_jozek

Guest_jozek
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 10:50

wpisz w google :"czy komornik może zająć zwrot podatku"jest tam mnóstwo odpowiedzi na twoje pytania.

#26 Guest_Zielińska Maria

Guest_Zielińska Maria
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 13:45

Mam nadpłatę z podatku ulgę prorodzinną w wys. 556 zł na dziecko, czy komornik sądowy może zabrać ulgę prorodzinną ?, jeżeli tak, to w jakiej części ?

#27 Guest_jozek

Guest_jozek
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 21:14

Jeżeli komornik będzie miał taki wniosek od wierzyciela,to zajmie i zabierze w całości.Ale kmornicy są nadgorliwi i sami powiadomiają Urząd Skarbowy. Zajmie nadpłatę podatku wraz z ulgą.

#28 Guest_nicolakola

Guest_nicolakola
  • Goście

Napisano 18 marzec 2010 - 13:08

jezeli moj maz dostaje pieniazki na tzw.wczasy pod grusza oraz ma dotacje na kolonie dla dziecka oraz zapomoge z tyt. dziecka nipelnosprawnego oraz dofinansowanie na wyjazd do sanatorium dla syna to czy z tych przyznanych kwot bedzie zajecie i w jakim procencie?

#29 Guest_Halina

Guest_Halina
  • Goście

Napisano 18 marzec 2010 - 20:27

mamy z mezem problem w splatach kredytow maz jest na swiadczeniu przedemerytalnym ja od 14 lat na odnawialnej co rok rencie czy komornik moze nam zabrac jakas czesc tych dochodow.Prosze o odpowiedz Dziekujei pozdrawiam

#30 Guest_kkk

Guest_kkk
  • Goście

Napisano 19 marzec 2010 - 10:10

Nicolakola ! Wypłaty z f.socjalnego podlegają zajęciu komorniczemu w całości.

#31 Guest_wiesia

Guest_wiesia
  • Goście

Napisano 19 marzec 2010 - 10:18

nie jestem przekonana ale ostantnio czytałam w gazecie Prawnej ze pomoc z ZFŚS jest wolna od potrąceń

#32 Guest_ jozek do Halina

Guest_ jozek do Halina
  • Goście

Napisano 19 marzec 2010 - 10:19

może wam zabrać po 25%.śwadczenie przedemer.podlega zaj. jak emerytura.

#33 Guest_Halina

Guest_Halina
  • Goście

Napisano 19 marzec 2010 - 20:16

Serdecznie dziekuje.Mam jeszcze jedno pytanie.Po jakim czasie komornik moze odstapic od pobierania naleznosci dla bankow inaczej po jakim okresie moze umorzyc postepowanie np.z braku mozliwosci sciagniecia zobowiazania slyszalam ze po 10 latach

#34 Guest_syla

Guest_syla
  • Goście

Napisano 20 marzec 2010 - 01:30

Prosze o informacje w takiej kwesti.Mam rozdzielnosc majatkowa z mezem (krotko po slubie ja podpisalismy).Rozliczamy sie osobno od paru dobrych lat.Ja mam zajecia komornicze z US,oraz Zusu.Maz odliczyl ulge na dzieci w swoim rozliczeniu.Prosze o odp czy ja otrzyma czy komornik ja zabierze

#35 Guest_jozek

Guest_jozek
  • Goście

Napisano 20 marzec 2010 - 09:31

Komornik nie widząc większych widoków na egzekucję długu, umarza (różny okres czasu,decyzja należy do wierzyciela)postępowanie,co nie oznacza darowanie.Po tej decyzji bank,twój dług może sprzedać firmie windykacyjnej(finasowej itp.),która staje się twoim wierzycielem.O przedawnieniu długu,możesz zapomnieć,przedawnienie ulega po 10-ciu latach,ale firma do tego nie dopuści,ale to inny temat.

#36 Guest_jozek do syla

Guest_jozek do syla
  • Goście

Napisano 20 marzec 2010 - 09:41

komorni musiałby mieć klauzulę wykonywalności na pani męża,co jest wątpliwe.art.803kpc. mówi o dpowiedzialności ze wspólnego majątku,to was nie dotyczy.

#37 Guest_syla do jozek

Guest_syla do jozek
  • Goście

Napisano 21 marzec 2010 - 13:16

Dziekuje bardzo za szybka odpowiedz

#38 Guest_kamil

Guest_kamil
  • Goście

Napisano 22 marzec 2010 - 22:38

czy komornik może zająć zwrot podatku - w nim również ulga prorodzinna - i co to jest prawo niezbywalne??

#39 Guest_asiek

Guest_asiek
  • Goście

Napisano 23 marzec 2010 - 02:02

Czy jeżeli ja mam długi powstałe przed ślubem i przed urodzeniem dziecka a ulgę na dziecko odliczy mój mąż to komornik ma prawo mu cokolwiek zabrać, tzn ulgę na dziecko?A jeżeli bym rozliczyła się sama i odliczyła 551zł a mój mąż 556zł to czy komornik może zabrać tylko moją część?Proszę o odpowiedź

#40 Guest_artek

Guest_artek
  • Goście

Napisano 24 marzec 2010 - 00:30

chciałbym sie dowiedziec jeśli mam na koncie bankowym nałożona blokade w wysokosci 4400zł a wynagrodzenie ktore wplywa na konto wynosi ok 1700 zl to całos zajmuje komornik? czy jest jakas suma dostepna dla mnie?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych