Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zajęcie wynagrodzenia przez komornika

wróć do serwisu Kadry 27 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Daniel

Guest_Daniel
  • Goście

Napisano 09 marzec 2019 - 06:20

mam pytanie Komornik zajął mi wynagrodzenie aczkolwiek nie dostałem żadnej informacij lub postanowienia że taka sytuacja nastąpi po prostu przyszła mi pensja bez jakieś tam kwoty (1300zł) czy mam prawo zaskarżenia ?

#22 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 330 postów

Napisano 11 marzec 2019 - 08:36

Pewnie do pracodawcy przyszło wcześniej niż do ciebie. Ew. nie odebrałeś poczty. To niczego nie zmienia. Poproś pracodawcę żeby pokazał ci pismo i ew. skontaktuj się z komornikiem jeśli uważasz że zajęcie jest bezzasadne. Natomiast pracodawca jeśli dostał zajęcie to musi potrącić i już.

#23 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5340 postów

Napisano 11 marzec 2019 - 08:45

mam pytanie Komornik zajął mi wynagrodzenie aczkolwiek nie dostałem żadnej informacij lub postanowienia że taka sytuacja nastąpi po prostu przyszła mi pensja bez jakieś tam kwoty (1300zł) czy mam prawo zaskarżenia ?

Raz udajesz, że nie wiesz o co chodzi bo po prostu przyszła ci pensja bez jakiejś kwoty (bagatela 1300 zł), a potem wszystko wiesz, że to komornik zajął ci wynagrodzenie.

To wiesz czy nie wiesz. Jeśli nie wiesz i nie zgadzasz się tym zajęciem to wyjaśnij to, a jeśli wiesz to co chcesz zaskarżyć????

#24 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 11 marzec 2019 - 17:27

Jak mamy do czynienia z komornikiem. to zawsze wcześniej warto dowiedzieć się co może a czego nie może komornik. Bo bez tego to ciężko będzie się nam odnaleźć w tej ciężkiej sytuacji... Na https://szybkagotowk...o-moze-komornikmają naprawdę dobry artykuł o komornikach, myślę, że powinieneś się z nim zapoznać :) 

#25 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 877 postów

Napisano 30 maj 2019 - 12:41

Nie wiesz ile może zabrać, to zobacz w tym roku to kwota wolna od zajęć komorniczych.

#26 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 październik 2019 - 12:46

MAM 250 GODZ PRZEPRACOWANE I UGODE Z KOMORNIKIEM NA ZABIERANIE 345ZL JAK TO DALEJ BEDZIE

#27 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 październik 2019 - 13:14

A zależy o jakie "dalej" ci chodzi.

#28 latwaratka

latwaratka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 12 październik 2019 - 17:32

Niestety ale realnie jest się porozumieć ugodą niż akceptować zajęcie w pensji. jesli się nie mylę aktualnie jest to 75%?

https://latwaratka.pl - Pożyczki Ratalne i produkty finansowe

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych