Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zajęcie wynagrodzenia przez komornika

wróć do serwisu Kadry 19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515670 postów

Napisano 12 listopad 2013 - 09:58

Komornik do egzekucji z wynagrodzenia za pracę przystępuje przez jego zajęcie. Zajęcie jest dokonane z chwilą doręczenia wezwania dłużnikowi zajętej wierzytelności. Warto przy tym wiedzieć, że egzekucja z wynagrodzenia podlega szczególnym ograniczeniom przewidzianym w Kodeksie pracy. Powrót do artykułu: Zajęcie wynagrodzenia przez komornika

#2 Guest_emil

Guest_emil
  • Goście

Napisano 12 listopad 2013 - 10:06

dłużnik powinien się liczyć z konsekwencjami swojego postępowania, czasami przez niego wierzyciel ma problemy z płynnością finansową, sam przez mojego dłużnika miałem chwilowe problemy finansowe, na szczęście pomógł mi komornik pan Jaworski, przykre jest to, że ludzie często nie są odpowiedzialni

#3 Guest_bob

Guest_bob
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2013 - 00:13

Życzę Ci chłopie, aby poprzez nieszczęśliwy zbieg okoliczności - bo przecież nikt na własne życzenie, czytaj świadomie i celowo, nie pakuje się w kłopoty finansowe i późniejsze egzekucje komornicze - doktnęło Cię to bolesne doświadczenie. Tylko wówczas będziesz zdolnym do prowidłowej oceny innych i odpowiedniej postawy względem innych. A dziś, skoro jesteś taki mądry i przewidujący, uchroń siebie i Twoich bliskich przez "nieuczciwymi" kooperantami.

#4 pannamarta

pannamarta

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 15 grudzień 2013 - 10:42

Życzę Ci chłopie, aby poprzez nieszczęśliwy zbieg okoliczności - bo przecież nikt na własne życzenie, czytaj świadomie i celowo, nie pakuje się w kłopoty finansowe i późniejsze egzekucje komornicze - doktnęło Cię to bolesne doświadczenie. Tylko wówczas będziesz zdolnym do prowidłowej oceny innych i odpowiedniej postawy względem innych. A dziś, skoro jesteś taki mądry i przewidujący, uchroń siebie i Twoich bliskich przez "nieuczciwymi" kooperantami.

Nie życz drugiemu co tobie niemiłe. Prawda jest taka, że niektórzy zaciągają długi świadomie z nadzieją, że "oj tam, jakoś to będzie". Sama znam takiego delikwenta, którzy bez wahania wpakował siebie i przyjaciela których chciał mu pomóc w kłopoty finansowe. To patologia, tego nie da się zrozumieć.

#5 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2013 - 08:00

Życzę Ci chłopie, aby poprzez nieszczęśliwy zbieg okoliczności - bo przecież nikt na własne życzenie, czytaj świadomie i celowo, nie pakuje się w kłopoty finansowe i późniejsze egzekucje komornicze

Mało życia znasz. Pożyczyłem pieniądze na kilka miesięcy. Oczywiście nie oddał. Komornik zajął wynagrodzenie, ale nic nie ściągnął. Dłużnik majątku nie ma, bo to student. Gość gra po weselach, ale wiesz, lewa kasa, nigdzie nie wykazana. Kupił sobie sportową Mazdę, ale auta zarejestrowane na ojca. Nie powiesz mi, że działa nieświadomie, bo to auto jest kilka razy droższe, niż jego dług. 

#6 Guest_Krzyaaaa

Guest_Krzyaaaa
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2014 - 03:23

No niestety, trzba się milion razy zastanowić zanim wejdzie się w cokolwiek co potem może skutkować zajęciem pensji przez wspomnianego komornika. No i co...ja już mam 2 lata takiego, Janusz Kruk z Łodzi...na szczęście jest ludzkim komornikiem i mam dług w ratach ściągany...ale co się nacierpię to mioje

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16050 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 grudzień 2014 - 09:17

No ja nie rozumiem tych reklamodawców, naganiają komornikowi klientów jak by miał małe dochody!!!!

No chyba, że sam komornik tak sobie tutaj zachwala sam siebiebiggrin.png

#8 Guest_asia

Guest_asia
  • Goście

Napisano 02 luty 2015 - 03:38

miałam problem z odzyskaniem długu, prośby nic nie dawały. Firma windykacyjna nic nie wskórała. Dopiero kiedy udałam się do www.tarnow-komornik.pl/ udało się odzyskać pieniądze

#9 Guest_biedronka

Guest_biedronka
  • Goście

Napisano 19 luty 2015 - 16:17

ja tez najpierw szukalam pomocy u firmy windykacyjnej, al;e komornik Maciej Kaczmarzyk okazał sie skuteczniejszy i to dzieki niemu odzyskalismy z mężem dług.

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16050 postów

Napisano 20 luty 2015 - 08:50

.....no i???

teraz wszyscy pędzimy (ci co mają po co) do tego panabiggrin.pngbiggrin.pngbiggrin.png

#11 Guest_adam

Guest_adam
  • Goście

Napisano 22 marzec 2015 - 11:58

mi to jak zabierze komornik cała wypłate bo mi zajał konto a zarabiam niecałe 1300 zł jako spawacz szok co w tej polsce sie dzieje brakl mi słów ....

#12 Guest_gosia

Guest_gosia
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 06:52

Mam pytanie pracuje na 3/4 etatu brutto mam1553 zl mam komornika czy moze wejsc na me.wynagrodzenie?

#13 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8256 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 10:31

oczywiście, może

#14 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 28 listopad 2017 - 20:16

kase braliście oddawac zlodzieje

#15 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16050 postów

Napisano 28 listopad 2017 - 20:31

kase braliście oddawac zlodzieje

Dobrze się czujesz?

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2018 - 11:39

Proszę o informację, czy zajęciu podlega także np. kwota dopłaty przez pracodawcę do karty Multisport?

#17 Guest_Anonim

Guest_Anonim
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2018 - 11:13

Jakiś mało ogarnięty to pisał. Najpierw pisze w przykładzie że może zostawić 1000 a później że jest ograniczenie w wysokości najniższej krajowej.

#18 Guest_zbulwer,sowana

Guest_zbulwer,sowana
  • Goście

Napisano 14 luty 2018 - 21:00

CO WY TU PISZECIE??? nie znacie przepisów i wprowadzacie ludzi w błąd. wielokrotnie znajduje tu błędy ale szkoda, że teraz dopiero zdecydowałam się Wam to wytknąć. Ludzie tu wiedzy nie nabędą....

#19 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16050 postów

Napisano 15 luty 2018 - 08:18

"Wy"???

#20 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16050 postów

Napisano 15 luty 2018 - 08:20

Jakiś mało ogarnięty to pisał. Najpierw pisze w przykładzie że może zostawić 1000 a później że jest ograniczenie w wysokości najniższej krajowej.

masz rację nie czytaj tego, bo i tak nie zrozumiesz :D

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych