Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prowadzenie szkoły przez stowarzyszenie

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adelajda

Adelajda

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 565 postów

Napisano 07 listopad 2013 - 10:11

[font="'times new roman', times, serif;"]Mam taki problem, otóż prowadzona jest księgowość szkoły gimnazjalnej, która zarządzana jest przez stowarzyszenie. [/font]

[font="'times new roman', times, serif;"]I teraz pytania:
1.Czy musi być prowadzona osobna księgowość dla szkoły oraz osobna dla administrującego nią stowarzyszenia?
2.Czy musi być oddzielny rachunek bankowy dla szkoły, na który z konta stowarzyszenia wykonywane byłyby niezbędne przelewy, czy może wystarczy jedno konto?
3.A ewentualny dochód gdzie należy wykazywać w szkole czy w stowarzyszeniu, choć wydaje mi się że tylko w stowarzyszeniu, ale wołałabym się upewnić. [/font]

[font="'times new roman', times, serif;"]Z góry dziękuję za pomoc.[/font]

#2 blogusxd

blogusxd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 137 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 12:09

Witam, uważam w takim wypadku, że:

1. powinna być osobna księgowość dla stowarzyszenia i osobna dla szkoły.2. dodatkowo rachunki bankowe również oddzielne.3. ewentualny dochód natomiast w wypadku szkoły - powinna ona zamknąć się wynikowo na zero, a wyniki wykazywać już w stowarzyszeniu.

#3 rozali33

rozali33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 196 postów

Napisano 03 sierpień 2016 - 21:02

Na te pytanie nie odpowiem, ale podrzucam Ci namiary na narzędzie, która przyda się, gdy już zdecydujecie się założyć szkołę. Chodzi o narzędzie webSzkoła https://madeonmoon.p...szkola-prywatna ułatwiające zarządzanie szkołą. Narzędzie to pozwala m.in. na komunikację ze studentami, tworzeni grup uczniów, udostępnianie bazy materiałów itp. Rzuć okiem, jestem pewna, że webSzkoła przyda Ci się.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych