Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urlop ojcowski 2014


wróć do serwisu Kadry 54 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_ewelina

Guest_ewelina
  • Goście

Napisano 05 luty 2014 - 10:11

czy urlop ojcowski jest płatny w 100%? mężowi w kadrach powiedzieli, że dostanie 80% jak za zwolnienie lekarskie



#22 Dorota

Dorota

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5378 postów

Napisano 05 luty 2014 - 10:23

Na 100% płatny 100%.

Ojcowski płatny jest na zasadach macierzyńskiego 100%



#23 Guest_daniel

Guest_daniel
  • Goście

Napisano 06 luty 2014 - 20:45

Jak jest naliczany urlop ojcowski?

#24 Guest_msz

Guest_msz
  • Goście

Napisano 09 luty 2014 - 07:31

Witam

 

Mam tez jedno pytanie, ile dni wpisujemy we wniosku o urlop ojcowski jezeli pracuje od pn do pt? 10 czy 14 dni?

 

Z góry dziekuje i pozdrawiam



#25 Ane

Ane

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 luty 2014 - 10:52

14 dni, dwa tygodnie

#26 Guest_msz

Guest_msz
  • Goście

Napisano 11 luty 2014 - 17:37

Dziekuje za odpowiedz ale mam jeszcze jedno pytanie: czy można złożyć wniosek i iść na urlop ojcowski w czasie trwania okresu wypowiedzenia? Z tego co wyczytałem to pracodawca nie moze odmówić nawet jak sie jest na okesie wypowiedzenia. Dobrze to zrozumiałem?

 



#27 Witch

Witch

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8743 postów

Napisano 11 luty 2014 - 18:23

[color=rgb(119,119,119);font-family:Verdana, 'Trebuchet MS', Arial, Tahoma;font-size:12px;text-align:justify;]art 182.3 kp[/color]

[color=rgb(119,119,119);font-family:Verdana, 'Trebuchet MS', Arial, Tahoma;font-size:12px;text-align:justify;]§ 2. Urlopu ojcowskiego udziela się na pisemny wniosek pracownika-ojca wychowującego dziecko, składany w terminie nie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem korzystania z urlopu; pracodawca jest obowiązany uwzględnić wniosek pracownika.[/color]

 

msz - jak widzisz to obowiązek pracodawcy, jesli wniosek złożony w terminie



#28 Guest_stah

Guest_stah
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 20:51

[color=rgb(49,49,49);font-family:tahoma, arial, helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(249,250,243);]witam, [/color]
[color=rgb(49,49,49);font-family:tahoma, arial, helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(249,250,243);]W połowie grudnia zeszłego roku zgłosiłem wniosek o urlop ojcowski do pracodawcy. [/color]
[color=rgb(49,49,49);font-family:tahoma, arial, helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(249,250,243);]Został przyjęty, jednak kiedy zacząłem z niego korzystać pracodawca poinformował mnie, że nie przedłuża mi umowy o pracę. Wypłacił mi za okres kiedy pozostawałem w okresie zatrudnienia, po czym powinien przekazać dokumenty do zusu, który wypłaciłby za pozostałe dni. [/color]
[color=rgb(49,49,49);font-family:tahoma, arial, helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(249,250,243);]Moje pytanie: czy pracodawca naruszył moje prawa? czy sam powinienem przypilnować byłego pracodawcę aby złożył papiery do zusu? Czy mogę dochodzić swoich praw? jeśli tak to w jakiej instytucji?[/color]

 



#29 Witch

Witch

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8743 postów

Napisano 13 luty 2014 - 20:57

Czy z urlopu ojcowskiego można skorzystać w trakcie gdy żona korzysta z urlopu rodzicielskiego? W mojej firmie trzeba złożyć oświadczenie że w terminie gdy chcę skorzystać z urlopu ojcowskiego żona nie korzysta z urlopu rodzicielskiego. Do czego jest im potrzebne takie oświadczenie?  

ojciec może korzystać z urlopu ojcowskiego w czasie, gdy żona korzysta z macierzyńskiego, dodatkowego czy rodzicielskiego;

są to urlopy niezależne i nie rozumiem po co oświadczenie, ważne , aby był spelniony warunek wieku dziecka



#30 Witch

Witch

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8743 postów

Napisano 13 luty 2014 - 21:02

[color=rgb(49,49,49);font-family:tahoma, arial, helvetica, sans-serif;background-color:rgb(249,250,243);]witam, [/color]
[color=rgb(49,49,49);font-family:tahoma, arial, helvetica, sans-serif;background-color:rgb(249,250,243);]W połowie grudnia zeszłego roku zgłosiłem wniosek o urlop ojcowski do pracodawcy. [/color]
[color=rgb(49,49,49);font-family:tahoma, arial, helvetica, sans-serif;background-color:rgb(249,250,243);]Został przyjęty, jednak kiedy zacząłem z niego korzystać pracodawca poinformował mnie, że nie przedłuża mi umowy o pracę. Wypłacił mi za okres kiedy pozostawałem w okresie zatrudnienia, po czym powinien przekazać dokumenty do zusu, który wypłaciłby za pozostałe dni. [/color]
[color=rgb(49,49,49);font-family:tahoma, arial, helvetica, sans-serif;background-color:rgb(249,250,243);]Moje pytanie: czy pracodawca naruszył moje prawa? czy sam powinienem przypilnować byłego pracodawcę aby złożył papiery do zusu? Czy mogę dochodzić swoich praw? jeśli tak to w jakiej instytucji?[/color]

to obowiązek pracodawcy, aby przekazać dokumenty do zus celem wypłaty zasiłku;

możesz zwrocić się do byłego pracodawcy z zapytaniem czy przekazał dokumenty do zus



#31 Guest_stah

Guest_stah
  • Goście

Napisano 15 luty 2014 - 09:03

to obowiązek pracodawcy, aby przekazać dokumenty do zus celem wypłaty zasiłku;

możesz zwrocić się do byłego pracodawcy z zapytaniem czy przekazał dokumenty do zus

 

mój były pracodawca nigdy nie czuł się zobligowany do przekazania dokumentów ZUSowi, inaczej uczynił by to 2 miesiące temu... Chciałem się dowiedzieć o prawnych możliwościach włącznie z odsetkami za 2 miesiące



#32 daber

daber

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 15:08

witam,

 jestem tutaj nowy i nie za bardzo wiem gdzie zadać pytanie, więc korzystam z miejsca na odpowiedzi.

 

Jestem przedsiębiorcą i złożyłem wniosek w ZUS o urlop ojcowski. ponadto złożyłem również wniosek o zasiłek macierzyński na zasadzie urlopu rodzicielskiego. Urlop ojcowski pokrywa się z urlopem rodzicielskim tz. w dniu w którym kończę urlop ojcowski zaczyna się jednoczxeśnie urlop rodzicielski.

Zus nie chce mi wypłacić ani jednego ani drugiego urlopu.

dziękuję za pomoc i zamieszanie na forum

 

daber

 

p.s. podpowidzcie gdzie zadawać pytanie na tym forum



#33 Dorota

Dorota

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5378 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 15:12

A przystąpiłeś do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego?



#34 Ane

Ane

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 marzec 2014 - 15:13

trafiłeś na dobre forum

 

czy zus powiedział dlaczego odmawia ci wypłaty zasiłku ojcowskiego i rodzicielskiego ?

jesteś zgloszony i odprowadzasz składkę chorobową ? - od kiedy ?



#35 Guest_krool

Guest_krool
  • Goście

Napisano 12 marzec 2014 - 09:52

Nie napisali najważniejszego, ile jest płatny ten urlop ? 80% czy 100% ?



#36 Witch

Witch

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8743 postów

Napisano 12 marzec 2014 - 09:56

Nie napisali najważniejszego, ile jest płatny ten urlop ? 80% czy 100% ?

 

100%



#37 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2014 - 15:00

W czasie przybywania na urlopie ojcowskim, ojcu przysługuje zasiłek ojcowski w wymiarze 100% średniej pensji z ostatnich 12 miesięcy.



#38 Witch

Witch

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8743 postów

Napisano 03 kwiecień 2014 - 20:25

W czasie przybywania na urlopie ojcowskim, ojcu przysługuje zasiłek ojcowski w wymiarze 100% średniej pensji z ostatnich 12 miesięcy.

przeciętne wynagrodzenie z 12 m-cy minus składki zus



#39 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 maj 2014 - 10:49

witam mam pytanko:P urodilo mi sie dzieckp napisalem do szefa o urlop ojcowski on sie zgodzil a teraz po tygodniu dzwoni zebym wrocil do pracy bo mi on nie przysluguje bo nie mam slubu . Córka nosi moje  nazwisko wiec  sie pytam czy przysluguje mi ten urlop czy nie



#40 Dorota

Dorota

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5378 postów

Napisano 26 maj 2014 - 10:53

Na 100% przysługuje.

Przecież jak sama nazwa  wskazuje jest to urlop ojcowski, a nie "małżeński", ślub nie ma tu nić do rzeczy.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych