Skocz do zawartości

obługa prawna - koszty

obsługa prawna firmy.

wróć do serwisu Księgowość 55 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_tygasss

Guest_tygasss
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2016 - 10:33

Jak na razie chwalę sobie współpracę z kancelarią Tomasza Klimka ( tomaszklimek.com). Produkujemy w Polsce steropian i sprzedaję austriackim firmom. Prowadzę handel międzynarodowy i kancelaria prowadzi większość naszych moich spraw. Dotrzymują terminów, można liczyć na kontakt praktycznie zawsze o każdej porze, wysoki standard obsługi.

#22 Guest_gamixx

Guest_gamixx
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2016 - 08:38

Ostatnio się zdecydowałem na obsługę zewnętrznej firmy przy kadrach i płacach i jestem zadowolony. Parę osób mi polecało kancelarię Audix i na nich się koniec końców zdecydowałem. Oferta jest kompleksowa, w zasadzie zajmują się obsługą księgową na każdym poziomie, ale też prowadzą szereg dodatkowych usług, takich jak windykacja, czy wsparcie w procesie dofinansowań unijnych. Więcej o ofercie i namiar na nich jest na audix.pl.

#23 Guest_verd

Guest_verd
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2016 - 13:30

Jest taka kancelaria jak Arkana, nie wiem czy ktoś może ich kojarzy? Ja dostałem do nich namiar od znajomego jak przekształcaliśmy spółkę. Spisali się bez zarzutu. Fachowa, rzetelna robota, uczciwe doradztwo. Poprowadzili nas za rękę przez cały proces. Duża wiedza, mają doświadczoną kadrę a nie praktykantów. Więcej o tym co oferują jest na arkana-lex.eu.

#24 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 337 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 22:54

Jest to znacznie lepsze rozwiązanie, aniżeli zatrudnianie prawnika na etat. Prawnicy z Poznania oferują kompleksową obsługę firm. Oferta jest bardzo ciekawa. Zajmują się różnymi aspektami. Mają doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje. 

#25 Guest_agnieszka

Guest_agnieszka
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2016 - 22:49

Polecam biuro rachunkowe ktore zdalnie elegancko obsłuży www.parytet.gniezno.pl i co wazne nie drogo

#26 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 680 postów

Napisano 01 grudzień 2016 - 18:35

Można ograniczyć finanse na usługi prawnicze dzięki tej stronie http://poradnikprzed...l/pobierz/umowy . Można tam pobrać wzory umów całkowicie za darmo. Wszystko też jest dokładnie opisane przez prawników prostym językiem. 

#27 chalwa

chalwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 109 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 20:19

Niestety, nie pod każdy szablon da się podciągnąć biznes, kiedy chodzi o umowy czy ustalenia z kontrahentami. Ja mam do tego obsługę prawną w tax care. Wykupiłam za 99 zł podstawowy pakiet Abo Light na miesiąc, sprawdza się. Kiedyś za jednorazową konsultację z prawnikiem tyle płaciłam.

#28 Guest_Anka

Guest_Anka
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2017 - 20:44

A co to za Abo Light? Co Ci to obejmuje?

#29 chalwa

chalwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 109 postów

Napisano 28 styczeń 2017 - 20:47

No to własnie taka usługa prawna, możesz wykupić na 30 dni i potem ewentualnie przedłużać, jeśli potrzebujesz. Są 2 pakiety do wyboru, w których masz różne limity godzin do dyspozycji, ale o szczegóły to byś już musiała się dowiadywać na miejscu.

#30 Guest_Anka

Guest_Anka
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2017 - 21:13

Dzięki za odpowiedź. smile.png Zadzwonię do nich i dopytam o szczegóły, bo mnie zaciekawił ten abo light.

#31 Guest_Arkadiusz2

Guest_Arkadiusz2
  • Goście

Napisano 03 luty 2017 - 12:38

Ja od paru lat korzystam z usług GPkancelarii z Krakowa. Umowę podpisuje na 3 miesiące i po upływie tego czasu przedłużam aneksem za każdym razem. Koszty są uzależnione głównie od tego ile potrzebuje wsparcia z ich strony w danym miesiącu i wydaje mi się, że jest to kwestia indywidualna do ustalania. Czasem jest dość długi czas oczekiwania, ale trzeba przyznać, że nadrabiają jakością wykonanych zleceń. Jeżeli ktoś potrzebuje jednorazową usługę, poradę czy cykliczną obsługę, to mogę polecić wink.png Polecam z doświadczenia bezpośrednio uderzać do Pani mecenas Miłosławy Strzelec-Gwóźdź.

#32 Dobryduszek

Dobryduszek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 06 luty 2017 - 14:50

Zanim skorzystacie z porad prawnych i  obsługi prawnej polecam zapoznać się z ciekawym blogiem adwokata Mateusza ZIębaczewskiego z Łodzi który opisuje wiele problemnów prawnych związanych z prowadzeniem firmy http://prawo-gospodarcze.com/ Po co płacić za porady prawne jak macie odpowiedzi za darmo w necie ;]

#33 chalwa

chalwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 109 postów

Napisano 07 luty 2017 - 22:18

Czat prawny mam w tax care też za darmo. Za abo light coś tam płacę, ale to też niewielkie koszty. Mają nawet pakiet wstępny za złotówkę. Poza tym, z całym szacunkiem, ale na pewno na darmowym blogu nie rozwiążą poważnych prawnych problemów, czasem potrzeba jednak kontaktu ze specjalistą i przyjrzenia się konkretnemu przypadkowi.

#34 magicstiw

magicstiw

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 08 maj 2017 - 13:26

Dobry prawnik wart jest każdych pieniędzy, ale nie do przesady. Ja przejrzałem kilka ofert i doszedłem do wniosku, że w moim przypadku najkorzystniejsze będzie skorzystanie z usług tylko wtedy jak tego potrzebuję a potrzebuję ich bardzo rzadko. Mam swoją zaufaną kancelarię adwokacką https://urszulazajko.pl z którą zawsze współpracuję i jak na razie wychodzę na tym bardzo bobrze. 

#35 Guest_Paula2

Guest_Paula2
  • Goście

Napisano 31 maj 2017 - 22:44

To ile kosztuje prawnik zależy tak na prawdę od usługi jaką ma dla nas wykonać. Osobiście korzystałam z usług gpkancelarii działajacej na terenie Krakowa i byłam zadowolona z uzyskanych efektów. Adwokat Karolina Liszka pomogła mi w procesie windykacyjnym i udało nam się odzyskać pieniądze po ok. 6 miesiącach. Koszty jakie poniosłam wynosiły 15% procent od kwoty, którą mi zwróciła osoba, która chciała mnie oszukać. Warto prosić tę kancelarię o pomoc, ponieważ są bardzo konkurencyjni w stosunku do innych.

#36 RamseyG

RamseyG

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 07 czerwiec 2017 - 18:32

Dobry prawnik nie tylko ratuje, ale przede wszystkim dba o to aby ratować nie trzeba było. 

#37 anijanowska

anijanowska

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 14 czerwiec 2017 - 09:02

To zależy w jakim mieście się mieszka i akie konkretnie usługi się wykonuje, bo różne branże mogą wymagać od adwokatów różnego poziomu wiedzy i innych specjalizacji. Jeżeli o obsługę spółek to najlepiej skontaktować się bezpośrednio z kancelarią i wtedy otrzymamy wiadomości z pierwszej ręki. Ja polecam: http://www.minkus.com.pl/

#38 adwokatkatowice

adwokatkatowice

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 17 sierpień 2017 - 18:25

Witam,

czy Wasze firmy korzystają z obsługi prawnej świadczonej przez kancelarie? Jak wygląda rozliczanie takiej obsługi? Prawo gospodarcze jest dla mnie dosyć mocno skomplikowane i potrzebuję pomocy, nie wiem jednak czy stała współpraca jest opłacalna finansowo.

Odnośnie plusów to na pewno oszczędność czasu dla przedsiębiorcy i z założenia lepsza obsługa spraw firmy, a obydwie te kwestie są zyskiem przedsiębiorcy. Nie traci on czasu na szukanie prawnika, umawianie się do kancelarii, wdrażanie kancelarii w sprawę, no i płacenie od wszystkiego osobno.

Wiele drobnych spraw można załatwić szybko przez telefon czy mail, zwłaszcza gdy rodzą się na bieżąco różne drobne pytania i wystarczy zadzwonić, a nie trzeba umawiać się na poradę, która jednorazowo kosztuje ok. 100 - 200 zł (średnio), no i jak wyżej - tracić na to czasu.

Minus to stały koszt miesięczny, ale to też nie musi oznaczać straty tylko zysk przedsiębiorcy. Oczywiście koszt obsługi należy skalkulować rozsądnie, bo źle opłacany prawnik pewnie nie będzie też dobrze pracował jak mu się to nie opłaci.

Profesjonalne porady prawne Adwokat z Katowic Kancelaria Adwokacka Krzysztofa Bohosiewicza

#39 Franciszek123

Franciszek123

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 12 styczeń 2018 - 08:22

Małym firmom, które porady prawnej potrzebują rzadko raczej się takie rozwiązanie nie będzie opłacać, ale jeśli już podpisuje się wiele skomplikowanych umów, zatrudnia się grono pracowników, itd. to taka stała współpraca na pewno się przyda. My, wraz z współwłaścicielami spółki, zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie i nie żałujemy. Tak jak pisał ktoś wyżej, zawsze można chwycić za telefon, coś skonsultować, podesłać dokumenty do przejrzenia bez czekania i stresu. Wybraliśmy poznańską kancelarię Koschel http://koschel-kancelaria.pl/i jeśli ktoś również z Wielkopolski, to polecam serdecznie.

#40 Guest_Kacper

Guest_Kacper
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2018 - 18:01

Moja firma nawiązała współpracę z kancelarią adwokacką Wojas Pawlak. Dużo zyskaliśmy na tej współpracy. A że zatrudniamy w firmie kilkadziesiąt pracowników, to dobry prawnik jest potrzebny. Przy nawiązywaniu nowych współprac z innymi firmami, Państwo Wojak doskonale wszystko nadzorują. Jestem pewien, że gdyby nie oni w naszej firmie byłby wielki bajzel. Znajdujemy się w Gliwicach, także jeżeli ktoś z was jest stąd, to polecam tę kancelarię jak najbardziej.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych