Skocz do zawartości

obługa prawna - koszty

obsługa prawna firmy.

wróć do serwisu Księgowość 37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Naddatek

Guest_Naddatek
  • Goście

Napisano 05 listopad 2013 - 12:33

Witam,

czy Wasze firmy korzystają z obsługi prawnej świadczonej przez kancelarie? Jak wygląda rozliczanie takiej obsługi? Prawo gospodarcze jest dla mnie dosyć mocno skomplikowane i potrzebuję pomocy, nie wiem jednak czy stała współpraca jest opłacalna finansowo.

#2 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 06 listopad 2013 - 09:36

To zależy jak duża jest Twoja firma i jakie masz oczekiwania.

Wynagrodzenie ryczałtowe polega na tym, że uiszczasz co miesiac stała opłatę. W umowie o współpracy/ świadczenia usług zawiera się postanowienia, które regulują co wchodzi w zakres "stałej obsługi prawnej" np.

Do zadań Wykonawcy będzie należało :

- doradztwo prawne (telefon, e-mail)

- opiniowanie przedkładanych umów (max. 10/rok kalendarzowy)

- współpraca w kierowaniu pozwów za pośrednictwem EPU

- etc.

Takie rzeczy decyzdują o opłacalności stałej pomocy prawnej, od fachowości, rzetelności kancelarii, któej powierzysz swoje sprawy (którą zawsze można zmienić).

Jeżeli raz na ruski rok korzystasz z usług radcy prawnego wówczas bardziej opłaca się jendorazowa opłata.

#3 Guest_Daynam

Guest_Daynam
  • Goście

Napisano 08 listopad 2013 - 10:41

Ja z doświadczenia wiem, że rozwiązanie przedstawione przez Ania_B jest jak najbardziej racjonalne Dołączona grafika Jeśli potrzeba stałej pomocy to lepiej ryczałtem rozliczyć, jeżeli rzadko to można raz skorzystać i nie wiązać się umowami. Podpisując umowę pamiętaj o kosztach, które trzeba regularnie ponosić. Nie każdy prawnik to krwiopijca, choć wiadomo, że za skuteczne działania trzeba czasem zapłacić więcej. Ja akurat dwa razy korzystałem z usług kancelarii mec. Fic z poznania i byłem zadowolony. Jak bym potrzebował konsultacji częściej to poszedłbym w ryczałt. W dużych miastach mozesz przebierać w prawnikach, więc z podazą nie będzie problemu. Konkurencja powoduje też "trzymanie cen". Powodzenia!

#4 adamtomas

adamtomas

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz/Toruń

Napisano 01 grudzień 2013 - 16:12

Ja uważam, że lepiej miesięcznie płacić prawnikowi, ale mieć spokojną głowę i wiedzieć, że ktoś fachowo nad tym czuwa, najgorzej podejmować jakieś decyzje, a potem mieć problem z Zusem, urzedem skarbowym, i inne problemy.

#5 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2013 - 21:27

Kancelarie adwokackie często oferują dużo bardziej korzystne oferty dla firm chcących podjąć stałą współpracę. Ceny takich usług są dużo niższe niż ceny jednorazowej obsługi prawnej. Jeżeli firma jest spora to oczywiście zawsze trafią się jakieś sprawy przy których pomoc prawnika jest niezbędna dlatego moim zdanie warto podjąć taką współpracę.

Paweł

kancelaria adwokacka

#6 Olka33

Olka33

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 19 grudzień 2013 - 13:29

Najlepszym rozwiązaniem jest uiszczanie wynagrodzenia ryczałtowego co miesiąc. Wtedy masz pewność, że nad wszystkim czuwa osoba, która zapewni dobrą obsługę prawną

#7 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 28 grudzień 2013 - 19:22

Ja uważam, że lepiej miesięcznie płacić prawnikowi, ale mieć spokojną głowę i wiedzieć, że ktoś fachowo nad tym czuwa, najgorzej podejmować jakieś decyzje, a potem mieć problem z Zusem, urzedem skarbowym, i inne problemy.

Do tego typu problemów z ZUSem, Urzędem Skarbowym itp w sprawach podatków i prawa podatkowego polecam współpracę z kancelarią doradcy podatkowego. To są ludzie najlepiej przygotowani do rozwiązywania tego typu problemów. Prawnicy często mają problem z prawidłowym wystawieniem faktury (rozliczałem kancelarię prawną, która zajmowała się prawem gospodarczym). Szukając prawnika dobrze by było aby miał uprawnienia doradcy podatkowego... satysfakcja gwarantowana.

#8 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 28 grudzień 2013 - 21:30

Moim zdaniem jeżeli firma nie jest najmniejsza warto zatrudnić prawnika w ramach świadczenia usług z jego strony. Wówczas bez względu na wszystko można z nim konsultować najwazniejsze/wazne dla firmy rzeczy. Taka obsługa wcale nie jest droga i wrzuca się ją w koszty a masz pewność ze kazdy dokument przogotuje Ci doswiadczony prawnik i podpisze swoim imieniem i nazwiskiem. Kancelarie tez z tego zyja, maja kilka takich firm i miesiecznie robi sie im ladna sumka. pozdrawiam

#9 KsięgowaEwa

KsięgowaEwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów

Napisano 11 styczeń 2014 - 00:40

moim zdaniem trzeba zacząć od tego jak często będziesz potrzebować pomocy prawnika, jeżeli to będzie incydentalnie to nie ma sensu zatrudniać kogoś na etat, jeżeli zaś wiesz, że w Twojej działalności nie będą występowały jakies skomplikowane kwestie prawne to korzystniejsze może być skorzystanie z usług prawnika w razie potrzeby.

#10 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 11 styczeń 2014 - 11:04

Na etat to ja bym się nie pokusiła przy firmie mniej więcej do 10 pracowników. Wszystko można ogarnąć outsourcingiem.

#11 adwokat prawo pracy

adwokat prawo pracy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 16 styczeń 2014 - 23:31

Wyślij zapytania do wielu kancelarii, umów się na kilka spotkań. Od razu będziesz mógł stwierdzić, która kancelaria będzie miała dla Ciebie czas, a która już ma za dużo klientów. To też ważne.

#12 Guest_LLL

Guest_LLL
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2014 - 17:06

Powiem tak - obsługa prawna jest o wiele tańsz, aniżeli zatrudnianie prawnika na etat, wiec tak czy tak można sporo zyskać. Nie warto tak naprawdę patrzeć na to, która kancelaria jest najtańsze - lepiej bowiem sprawdzić jaka kancelaria zatrudnia prawników z różnych branż. Firma, której od lat pracuję współpracuje z SDO. Jak wpiszecie w Google słowa "Kancelaria prawna Szczecin" to przekonacie się, że znajdziecie o niej same superlatywy. Ja sama mogę powiedzieć o niej wiele dobrego, bo prowadziła sprawy z mojego działu.

#13 ArkanaLex

ArkanaLex

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 21 luty 2014 - 10:34

Zgadzam się z poprzednikami. Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Jeśli prowadzisz conajmniej średniej wielkości przedsiebiorstwo to warto nawiązać stałą współpracę z kancelarią prawną, gdyz nie raz Ci sie przyda, jednak na dłuższą metę jest to tańsze rozwiązanie niż powiadania prawnika w firmie na stałe. Poza tym warto pamiętać, że prawnik zazwyczaj specjalizuje się w jakiejś konkretnej dziedzinie prawa, wieć Twój etatowy prawnik może sobie nie poradzić w pewnych sprawach. Z kolei kancelaria prawna ma w swoich sZeregach specjalistów z różnych dziedzin tym samym jej obłsuga jest bardziej kompleksowa.

#14 Bartosz

Bartosz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów
  • LokalizacjaPoznań, Wielkopolska

Napisano 05 marzec 2014 - 14:14

Istnieją różne formy rozliczeń dotyczących stałej obsługi prawnej - w zależności zatem od potrzeb można się umówić na stałą ryczałtową kwotę za określoną ilość godzin w miesiącu, a w razie jej przekroczenia - np. na preferencyjną stawkę godzinową. 

#15 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 449 postów

Napisano 19 październik 2014 - 12:44

Nie wiem po co sobie chcecie utrudniać i potęgować koszty. Od pewnego czasu na rynku prawniczym pojawiły się dość ciekawe usługi związane z obsługa prawną. Poczytajcie np. o usługę Koksztys - tutaj.

Wykupując usługę (płacąc 99 zł miesięcznie) macie nieograniczony dostęp do porad prawnych i kontaktu z prawnikiem. Tak więc bez znaczenia czy macie 1 pytanie w ciągu tego miesiąca czy 1000 możecie wisieć na słuchawce całe dnie. Wasze prawo. W linku, który umieściłem jest chyba pierwszy miesiąc w cenie 1 zł. Więc można sobie praktycznie za darmo przetestować, nie ma żadnych kruczków po miesiącu nie przedłużacie umowy i rezygnujecie jeśli Wam się coś nie spodobało, albo nie odpowiada. 

#16 jurek1970

jurek1970

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 10 kwiecień 2015 - 09:08

jeśli firmie zależy na solidnej obsłudze prawnej to nie będzie zwracać uwagi na koszty. Dobry adwokat jest w cenie. U mnie w firmie korzystamy z adwokata Pana Kamila Flatow z kancelarii adwokackiej w Płocku http://plock-adwokat.pl/. Ten adwokat jest kompetentny, solidny, rzetelny.

#17 Guest_Alek424

Guest_Alek424
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2015 - 07:20

Też mi się wydaje, że przez kancelarię prawną może być taniej, a jednocześnie daje to większa gwarancję profesjonalnej obsługi. W mojej firmie korzystaliśmy z usług kancelarii Stopczyk i Wspólnicy. Niestety nie wiem jak dokładnie wyglądała kwestia rozliczeń, ale wszyscy byli z nich zadowoleni, więc na pewno warto się zorientować w ich ofercie.

#18 DorkaHR

DorkaHR

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 02 październik 2015 - 12:53

jak masz problemy z prawem pracy polecam zwalniamzatrudniam.pl

#19 Guest_my-bud

Guest_my-bud
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2016 - 15:45

Tez jestem za opcją kancelarii prawnej we współpracy z firmą bo jak jest 10+ pracowników to nie ma szans na brak kłoptów a takie zusy usy to czyste zajęcie dla prawnika. prowadze firme budowalną w warszawie i od lat mam kancelarie której płace wysyłam maile i niech sie oni martwią możecie sprwadzić m. partyka ul. szara

#20 marlon

marlon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 17 styczeń 2016 - 18:33

Nie wszyscy kontrahenci niestety okazują się uczciwi, dlatego według mnie każda firma powinna współpracować z zaufaną kancelarią, która w razie czego pomoże rozwiązać spór czy odzyskać należności. Jeżeli ktoś z Was szuka tego typu usług w okolicach Łodzi, najlepiej zapoznać się z ofertą http://www.lubasziws...ja/lw-business/- firma zapewnia przedsiębiorcom kompleksową obsługę prawną z zakresu prawa spółek, prawa gospodarczego, prawa cywilnego, prawa pracy i prawa podatkowego. Potrafią doradzić przy wyborze optymalnej podatkowo i organizacyjnie formy prawnej dla działalności gospodarczej.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych