Skocz do zawartości

Zdjęcie

zasiłek chorobowy podczas ciąży

zasilek zus ciąża

wróć do serwisu Księgowość 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 AnitaS

AnitaS

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 10:43

Do kiedy ZUS wypłaca zasiłek chorobowy podczas trwania ciąży? Czy do samego porodu, czy jest jakaś przerwa, a potem wyrównanie?

#2 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 05 listopad 2013 - 10:45

za cały okres zwolnienia wypłacane jest najpierw wynagrodzenie (33 dni w roku), potem zasiłek z ZUS. Od dnia porodu wypłacany jest zasiłek macierzyński

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#3 AnitaS

AnitaS

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 10:51

Dziękuję za szybką odpowiedż. Zadalam pytanie na forum ponieważ przedostatnie zwolnienie wysłałam do pracodawcy 18.10.2013 i do tej pory nie otrzymałam świadczenia z ZUS, wczoraj wysłałam następne. Dzisiaj usłyszałam od koleżanki, że 2 miesiące przed porodem Z?US nie wypłaca świadczeń, dopiero po porodzie wyrównuje...

#4 Ane

Ane

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 listopad 2013 - 10:52

a skąd ta informacja że ZUS nie wypłaca zasiłków na 2 mce przed porodem ??? - pierwsze słyszę...

ZUS ma 30 dni na wypłatę zasiłku od momentu otrzymania dokumentów.

#5 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 05 listopad 2013 - 10:53

być może jest to związane z tym, że nie chcą nadpłacać zasiłku chorobowego, gdyby poród odbył się przed planowanym terminem

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#6 AnitaS

AnitaS

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 10:56

No właśnie prubuję dodzwonić się do ZUS w Łodzi, ale łatwiej wygrać w totka. Skoro nie chcą nadpłacać, to z czego mam żyć do porodu, zasiłek to jedyne moje żródło dochodu?

#7 Ane

Ane

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 listopad 2013 - 10:56

ale to już chyba wymysł Pań w zusie i ich lenistwa - nie kojarzę aby w przepisach było jakieś rozgraniczenie w wypłatach na przed i po porodzie ;)

#8 Ane

Ane

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 listopad 2013 - 10:57

No właśnie prubuję dodzwonić się do ZUS w Łodzi, ale łatwiej wygrać w totka. Skoro nie chcą nadpłacać, to z czego mam żyć do porodu, zasiłek to jedyne moje żródło dochodu?

to bardzo dobry pomysł - dzwoń do skutku aż łaskawie ktoś odbierze. Zapytaj kiedy otrzymasz pieniądze - na jaki dzień został wstawiony przelew dla ciebie, jeśli powiedzą że nie płacą to koniecznie zapytaj na podstawie jakich przepisów.

#9 AnitaS

AnitaS

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 10:58

A gdzie można potwierdzić, że plotka którą usłyszałam dzisiaj jest tylko plotką?

#10 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5420 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 11:06

Zwolnienie wysłałaś 18 października do pracodawcy, nie wiem kiedy go odebrał (poczta  itp.), pracodawca musi wypełnić druk Z-3 i przesłać go wraz ze zwolnieniem lekarskim (czas na wypełnienie + wysłanie- poczta).

Troszkę potrwa za czym zwolnienie dotrze do ZUS, a ZUS ma 30 dni na wypłatę od dnia otrzymania kompletnych, prawidłowo wypełnionych dokumentów, więc chyba jeszcze nie czas panikować.

Nic nie słyszałam o wstrzymaniu wypłaty na 2 miesiące przed porodem, bo ZUS nie posiada danych o przewidywanym terminie porodu.

Proponuję założyć konto PUE udając się do najbliższego ZUS z dowodem, będziesz miała wgląd przez internet do etapu księgowania, wypłaty za zwolnienie lekarskie, a potem świadczeń rodzicielskich

#11 AnitaS

AnitaS

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 11:23

dziekuje bardzo  za informacje temat uważam za zamknięty no cóż trzeba teraz tylko czekać.pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zasilek, zus, ciąża

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych