Kategorie
Skocz do zawartości

Czy od pracownika, któremu pracodawca powierza służbowy laptop, można pobrać kaucję


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydajemy pracownikom służbowe laptopy. Ostatnio jeden z pracowników porzucił pracę i nie zwrócił sprzętu. W związku z tym, że wyjechał z kraju, dochodzenie zwrotu komputera będzie dość trudne. Po tym przypadku szef zarządził, że od wszystkich pracowników, którym wydajemy laptopy, należy pobierać kaucję. Czy przepisy zezwalają pracodawcom na zabezpieczenie się w ten sposób? Powrót do artykułu: zus[/acronym]-kadry/inne/67378,Czy-od-pracownika--ktoremu-pracodawca-powierza-sluzbowy-laptop--mozna-pobrac-kaucje.html]Czy od pracownika, któremu pracodawca powierza służbowy laptop, można pobrać kaucję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaak - przecież wszyscy wiedzą, że nic tak dobrze nie zabezpiecza jak papiery- można z nimi iść do sądu i spokojnie czekać kilka(naście) lat na odzyskanie pieniędzy... jedynym pewnym zabezpieczeniem przed takimi pasożytami jest poręczenie wekslowe 2 niezbyt starych emerytów -z takiego źródła zawsze się da szybko kasę wyciągnąć. Rzecz jasna przy znacznej wartości emeryci mogą nie wystarczyć -jedynym wyjściem jest wówczas zakaz wynoszenia sprzętu poza miejsce pracy i natychmiastowe zgłaszanie kradzieży w razie złamania zakazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Zakaz wynoszenia sprzętu poza miejsce pracy? Ciekawy pomysł w przypadku laptopa, którego pracownikowi powierzono za pewno po to, aby mógł z niego korzystać właśnie poza miejscem pracy :) A gdyby to był samochód służbowy? To też tylko do pojeżdżenia po firmowym parkingu? :) Moim zdaniem ten weksel to nie głupie rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
A ja mam problem z pracodawcą który niechce zwrócić weksla. Pracę skończyłem pół roku temu a weksla nie otrzymałem. Wydaje mi się że pracodawca chce zrealizować weksel aby mieć pieniądze na nowy laptop bo ten co ja posiadam technicznie nie nadaje się już do użytku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...