Kategorie
Skocz do zawartości

Czy od pracownika, któremu pracodawca powierza służbowy laptop, można pobrać kaucję

Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydajemy pracownikom służbowe laptopy. Ostatnio jeden z pracowników porzucił pracę i nie zwrócił sprzętu. W związku z tym, że wyjechał z kraju, dochodzenie zwrotu komputera będzie dość trudne. Po tym przypadku szef zarządził, że od wszystkich pracowników, którym wydajemy laptopy, należy pobierać kaucję. Czy przepisy zezwalają pracodawcom na zabezpieczenie się w ten sposób? Powrót do artykułu: zus[/acronym]-kadry/inne/67378,Czy-od-pracownika--ktoremu-pracodawca-powierza-sluzbowy-laptop--mozna-pobrac-kaucje.html]Czy od pracownika, któremu pracodawca powierza służbowy laptop, można pobrać kaucję

taaaak - przecież wszyscy wiedzą, że nic tak dobrze nie zabezpiecza jak papiery- można z nimi iść do sądu i spokojnie czekać kilka(naście) lat na odzyskanie pieniędzy... jedynym pewnym zabezpieczeniem przed takimi pasożytami jest poręczenie wekslowe 2 niezbyt starych emerytów -z takiego źródła zawsze się da szybko kasę wyciągnąć. Rzecz jasna przy znacznej wartości emeryci mogą nie wystarczyć -jedynym wyjściem jest wówczas zakaz wynoszenia sprzętu poza miejsce pracy i natychmiastowe zgłaszanie kradzieży w razie złamania zakazu.

• 2 miesiące temu...
Zakaz wynoszenia sprzętu poza miejsce pracy? Ciekawy pomysł w przypadku laptopa, którego pracownikowi powierzono za pewno po to, aby mógł z niego korzystać właśnie poza miejscem pracy :) A gdyby to był samochód służbowy? To też tylko do pojeżdżenia po firmowym parkingu? :) Moim zdaniem ten weksel to nie głupie rozwiązanie.

• 10 miesięcy temu...
A ja mam problem z pracodawcą który niechce zwrócić weksla. Pracę skończyłem pół roku temu a weksla nie otrzymałem. Wydaje mi się że pracodawca chce zrealizować weksel aby mieć pieniądze na nowy laptop bo ten co ja posiadam technicznie nie nadaje się już do użytku.

• 6 miesięcy temu...
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...