Skocz do zawartości

Pieniądze na działalność na wsi

wróć do serwisu Moja Firma 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Emillia W

Guest_Emillia W
  • Goście

Napisano 28 październik 2013 - 08:17

Słyszałam o możliwości uzyskania nawet 300 tysięcy złotych na działalność na wsi. Czy dofinansowanie to dotyczy każdego rodzaju działalności? Czy są to wybrane kategorie działalności? Czy warunkiem koniecznym jest założenie firmy na wsi (miejsce prowadzenia działalności na terenie wiejskim) czy to zakładając musi mieć miejsce zamieszkania na wsi?

Proszę o odpowiedź :)

#2 Lange

Lange

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 10 listopad 2013 - 16:57

Też mnie to ciekawi. Mnie się marzy sortownia odpadów lub punkt przerabiania zużytych opon. Chciałbym zacząć od leasingu na halę http://www.ocmer.com...rtownie-odpadow i już mam pierwszy problem. Bo dotacje polegają na tym że jakąś część trzeba wpłacić samemu, a przy leasingu całość jest własnością funduszu dopóki nie będzie spłacone w 100 %.

#3 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 11 listopad 2013 - 18:15

Owszem jest taka szansa. Kiedyś o tym czytałam. Wystarczy zarejestrować firmę na wsi - chyba poniżej 5 tys. mieszkańców. Nie można wydawać pieniędzy na zakup samochodu - z wyjątkiem zakupu auta 8 osobwego przeznaczonego do wykonywania dzialalnosci.

Musisz zerknac na wszystkei unijne dotacje. Na pewno znajdziesz. Nie pamiętam które to były oznaczenia.

#4 qasanek

qasanek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 03 grudzień 2015 - 22:32

bardzo ciekawa działalność to wywóz odpadów, znajomi mają taką w krakowie i sobie chwalą.

#5 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 692 postów

Napisano 08 luty 2016 - 14:11

Żaby dostać dotację, to najpierw musisz zdecydować się na jakąś działalność. Tutaj http://www.dobrepomy...-biznes-na-wsi/ jest wiele ciekawych propozycji. Oczywiście można łączyć ze sobą poszczególne rozwiązania. Możesz np. zainwestować w gospodarstwo agroturystyczne, szkołę jeździecką i mini zoo. W ten sposób dochód będzie całoroczny, a i klientów więcej.

#6 Milczu

Milczu

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 30 marzec 2016 - 12:28

Słyszałam o możliwości uzyskania nawet 300 tysięcy złotych na działalność na wsi. Czy dofinansowanie to dotyczy każdego rodzaju działalności? Czy są to wybrane kategorie działalności? Czy warunkiem koniecznym jest założenie firmy na wsi (miejsce prowadzenia działalności na terenie wiejskim) czy to zakładając musi mieć miejsce zamieszkania na wsi?

Proszę o odpowiedź smile.png

Nie potrafię czytać w tych umowach dofinansowania, bo jest tyle "gwiazdek", że czasem ciężko si połapać co trzeba zrobić by dostać dofinansowanie. Mi pomogli tu http://younick.pl/pl/srodki-unijne Konsultant wybrał program, który pasował do mojego przedsiębiorstwa :)

;)

#7 Joasia87

Joasia87

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 maj 2017 - 13:50

Żaby dostać dotację, to najpierw musisz zdecydować się na jakąś działalność. Tutaj http://www.dobrepomy...-biznes-na-wsi/ jest wiele ciekawych propozycji. Oczywiście można łączyć ze sobą poszczególne rozwiązania. Możesz np. zainwestować w gospodarstwo agroturystyczne, szkołę jeździecką i mini zoo. W ten sposób dochód będzie całoroczny, a i klientów więcej.

Popieram, najpierw musisz zdecydować co chcesz robić, a potem oszacować potencjalne zyski. Czasami wydaje nam się, że koszty działalności będą znikome, a okazuje się inaczej. Bez solidnej analizy lepiej nie brać się za firmę, bo stracisz tylko czas i/;ub pieniądze. Więcej na ten temat możesz doczytać tutaj

#8 FishyBem

FishyBem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 09 czerwiec 2017 - 14:45

to dosyć duża suma. Gastronomia zawsze jest dobrym interesem , a w zależności od potrzeb w okolicy może być to kawiarnia, pub lub restauracja. Tutaj https://multigastro.pl/można się wyposażyć w cały sprzęt jaki jest potrzebny do prowadzenia gastronomii. Dają wieloletnią gwarancję więc nie trzeba się obawiać o dokupowanie nowych przedmiotów. 

#9 awelko

awelko

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 68 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 11:09

zawsze tez jest opcja pożyczki pozabankowej. nawet jeśli starasz się o dodtację to zanim ją otrzymasz długo minie, a z pieniędzmi z pożyczki już możesz zacząć coś działać, a później sobie powoli spłacisz. ja tak kombinowałam

#10 adamela

adamela

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 201 postów

Napisano 09 kwiecień 2018 - 14:02

No gastronomia jest dobra ale droga, chociaż teraz wiele firm idzie na rękę i tak jak Winterhalter oferują wypożyczanie swojego sprzętu w dobrej cenie

#11 G0siaa

G0siaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 388 postów

Napisano 23 wrzesień 2020 - 20:58

Istnieją różne rodzaje dofinansowań na założenie oraz modernizację gospodarstwa. Ja od wielu lat zajmuję się produkcją jaj. Odchowane kurki zamawiam z fermy www.fermadrobiumarchewka.pl. Kurki Rosa 1 i Rosa 5 znoszą około 260-280 jaj w skali roku oraz wyróżniają się wysoką zdrowotnością. Uważam, że jest to bardzo dobry biznes.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych