Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

wpływ zwolnienia lekarskiego po rozwiązaniu umowy o pracę

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosiek

Gosiek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 48 postów

Napisano 24 październik 2013 - 11:13

wysłałam rozwiązanie umowy o pracę do pracownika, przyszedł zwrot z poczty adresat wyprowadził się, a po paru dniach przyszło z tego adresu zwolnienie lekarskie

więc świadectwo pracy wystawiliśmy z data zwrotu i wysłaliśmy na ten adres( no niestety też przyszedł zwrot z adnotacją adres nieaktualny)

za okres od 1-9.10 wprowadziłam NN bo nie wiedzieliśmy co się dzieje z pracownikiem

on jednak 15.10 wysłał mi zwolnienie lekarskie za okresy od 1-6.10 i 9-16.10

czy za okres zwolnienia lekarskiego od 1-6.10 i za 9.10 ja powinnam mu wyrzucić to NN i wypłacić chorobowe?  dalsze wysyłam do ZUS razem z z-3? nie bardzo wiem co w takiej sytuacji zrobić

#2 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8195 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 24 październik 2013 - 11:33

Wprowadzić chorobę i wypłacić wynagrodzenie chorobowe.Po okresie wynagrodzenia chorobowego tak jak napisałaś należy przesłać Z-3 wraz z ZLA do ZUS w celu podjęcia dalszego świadczenia i wypłaty zasiłku chorobowego skoro zakład nie zatrudnia 20 osób i nie jest uprawniony do wypłaty zasiłku chorobowego.

Może napisz więcej na temat rozwiązania umowy o pracę,bo z tego co jest napisane rozwiązanie nastąpiło na podstawie art.52 z powodu nieobecności w pracy,które później pracownik usprawiedliwił przysyłając zwolnienie lekarskie?

#3 Gosiek

Gosiek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 48 postów

Napisano 24 październik 2013 - 12:00

dokładnie rozwiązanie z art.52,,(uzgodnienia z radcą prawnym) nie odbierał telefonu ani nas nie powiadomił o swojej nieobecności, do tego jest przerwa w zwolnieniu 7-8.10 gdzie powinien się zjawić w pracy i miał czas na dostarczenie pierwszego zwolnienia, a one przyszły razem pierwsze i drugie, podobny manewr zrobił mam w sierpniu przez 8 dni nie zjawiał się w pracy a potem przyszedł jak gdyby nigdy nic

a jak potraktować adres na zwolnieniu skoro poczta pisze adresat wyprowadził się a on podaje go na zwolnieniu, więc oszukuje podając gdzie jest w czasie choroby gdzie ma pisane "leżeć"

#4 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8195 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 24 październik 2013 - 12:07

Możesz wystąpić do ZUS do Wydziału Orzecznictwa z prośbą o sprawdzenie prawidłowości wykorzystywania zwolnienia lekarskiego i zasadności wystawienia tego zwolnienia opisując całą sprawę.

Po powrocie pracownika ze ze zwolnienia lekarskiego możesz wręczyć wypowiedzenie w terminie ustawowym z powodu częstych absencji chorobowych i dezorganizacji pracy.

#5 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 24 październik 2013 - 12:13

pracownik ma już wręczone rozw. umowy bez wypowiedzenia.

Moim zdaniem to nie jest taka prosta sytuacja, bo albo trzeba wycofać rozw. bez wypowiedzenia i akceptować zwolnienia, albo uznać, że umowa się rozwiązała i czekać na ew. rozstrzygnięcie w sądzie (oczywiście, zwolnienia odesłać do ZUS, a oni jak chcą, niech sobie kontrolują)

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#6 Gosiek

Gosiek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 48 postów

Napisano 24 październik 2013 - 12:54

no to chyba zostaje mi czekać

czy do ZUSu też kopię świadectwa pracy, którego niestety nie mam podpisanego

#7 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 24 październik 2013 - 14:06

tak, możesz dołączyć notatkę, że wysłane dokumenty nie zostały odebrane, gdyż pracownik nie pozostaje pod wskazanym pracodawcy adresem. I czekaj na rozwój sytuacji

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#8 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 25 październik 2013 - 18:30

Zresztą warto wzywać na początku pisemnie pracownika do usprawiedliwienia nieobecności by miec asekurację. Pracownik wskazał swój adres na który masz wysyłac dokumenty, jeżeli tego sam nie dopilnował to w jasnowidza nie będziesz inwestować, by się dowiedzieć gdzie go wywiało.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych