Skocz do zawartości


nowe świadectwo pracy, a urlop wypoczynkowy

urlop świadectwo pracy

wróć do serwisu Kadry 27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 24 październik 2013 - 07:24

Witam

 

Muszę wystawić pracownikowi nowe świadectwo pracy, minęły 24 miesiące od dnia zatrudnienia. Problem w tym, że pracownik z poprzedniej umowy wykorzystał tylko część urlopu, resztę już podczas trwania kolejnej. Jaką ilość urlopu wpisać w świadectwie? Z góry dziękuję za odpowiedzi.



#2 zołza

zołza

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 24 październik 2013 - 07:42

Zawierasz z pracownikiem porozumienie dot. wykorzystania urlopu na podst. Art. 171 par. 3 k.p. i wpisujesz to do pkt. 4.6. św. pracy (informacje uzupełniające). Ilość wykorzystanego urlopu zgodnie ze stanem faktycznym.


CARPE DIEM!


#3 Guest_Agi

Guest_Agi
  • Goście

Napisano 24 październik 2013 - 07:43

W świadectwie wpisz tyle ile wykorzystał faktycznie w trakcie trwania umowy za którą otrzymuje świadectwo. Ja wpisuję tak:

" wykorzystał urlop wypoczynkowy w wymiarze: 1 dnia (8 godzin) - pracownikowi przysługują jeszcze 3 dni urlopu wypoczynkowego (24 godziny), na podstawie art. 171 § 3 kp, uzgodniono wykorzystanie tego urlopu w ramach kolejnej umowy o pracę".

 

Oczywiście podpisuję z pracownikiem porozumienie o wykorzystaniu urlopu w naturze w trakcie kolejnej umowy.

 



#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 październik 2013 - 08:28

Dziękuję bardzo

Miłego dnia.



#5 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 12 listopad 2013 - 13:37

Cy przy podpisywaniu kolejnej umowy o pracę zawsze należy podpisywać z pracownikiem porozumienie o wykorzystaniu reszty przysługującego mu urlopu za dany rok w naturze podczas trwania kolejnej umowy o pracę?

 

Moi poprzednicy nigdy tego nie robili i dlatego mam wątpliwości.

 

Muszę wydać zbiorcze świadectwo pracy i w pkt dot urlopu wpisuje tylko faktycznie wykorzystany urlop wypoczynkowy w roku w którym rozwiązał się stosunek pracy  w moim przypadku pracownik wykorzystał 2 dni urlopu z przysługujących mu na 2013r 20 dni wpiszę to w ust 4 pkt 1, a co z tymi 18 dniami, gdzie na świadectwie mam je zamieścić?

 

Proszę o szybką odpowiedź



#6 doriss

doriss

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 12 listopad 2013 - 14:13

jesli kończy się stosunek pracy, to za pozostałe dni musisz wypłacić ekwiwalent, w świadectwie pracy wpiszesz więc wykorzystanie całego należnego urlopu.

Jesli wystawiasz świadectwo pracy, ale podpisujecie nową umowę, bezposrednio po tej, może mieć zastosowanie art. 171 par. 1 lub 3, w zalezności od uzgodnień


Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#7 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 13 listopad 2013 - 08:28

W takim przypadku mam wstalić na świadectwie jedynie faktycznie wykorzystany urlop wypoczynkowy oraz podpisać porozumienie z pracownikiem i wpiąć je w akta? Żadnych informacji o zawartym porozumieniu w świadectwie pracy nie zamieszczam? A jeśli tak to w jakim punkcie świadectwa i o jakiej dokładnie treści?



#8 doriss

doriss

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 13 listopad 2013 - 08:31

a przeczytałaś art. 171 kp? Jesli tak, to będziesz wiedzieć, jakiej treści porozumienie (tak, zapisujemy w świad. pracy art. 171 par. 1 lub 3)


Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#9 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 13 listopad 2013 - 08:50

Nie chodzi mi o treść porozumienia, tylko o zapis na zbiorczym świadectwie pracy. Jeśli zapisze tak jak w poście nr 3 proponuje Gość_Agi, to rozumiem, że będzie właściwie?



#10 zołza

zołza

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 13 listopad 2013 - 08:53

W pkt. 4.1. wpisujesz faktycznie wykorzystaną ilość urlopu a w p[kt. 6 (informacje uzupełniające) tekst: zawarto porozumienie na podst. Art. 171 par. 3 k.p.


CARPE DIEM!


#11 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 13 listopad 2013 - 09:45

właśnie o to mi chodziło Dołączona grafika

Mam jeszcze jedno pytanie: Czy zawsze, gdy podpisujemy z pracownikiem kolejną umowę o prace to podpisujemy z nim porozumienie, o którym była mowa powyżej? Jeżeli do tej pory moi poprzednicy tego nigdy nie robili, to z tego tytułu mogą spotkać mojego szefa jakieś przykre niespodzianki?



#12 doriss

doriss

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 13 listopad 2013 - 10:19

powinno być porozumienie. Jesli do tej pory było "na gębę" to nieładnie, ale ważne, aby od teraz już tego błędu nie powielać. Co zapisane, to ma MOC


Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#13 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 13 listopad 2013 - 10:26

rozumiem,

dziękuję za wszystkie cenne wskazówki Dołączona grafika

Pozdrawiam!



#14 aska

aska

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 226 postów

Napisano 13 listopad 2013 - 13:25

Witam, nasz pracownik napisał dzisiaj rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, wykorzystał cały urlop 20 dni, czy tyle mam mu wpisać w świadectwie? i czy z dzisiejszą datą wypisuję świadectwo?



#15 doriss

doriss

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 13 listopad 2013 - 13:28

tak - na wszystkie pytania


Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#16 aska

aska

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 226 postów

Napisano 13 listopad 2013 - 14:24

dzięki bardzo!!!



#17 Guest_nadia

Guest_nadia
  • Goście

Napisano 10 luty 2014 - 11:57

witam.bardzo prosze o odpowedz. musze wystawic zbiorcze swiadectwo pracy.okres probny od do i umowa na czas określony od 10.02.2013 do 10.02.2014.pracownikowi przysługuje 20 dni urlopu( nie ma jeszcze pełnego wymiaru) bardzo prosze o informacje ile dni urlopu nalezy wpisac na swiadectwie.nadmieniam ze w styczniu br wykorzystal 10 dni...wpisuje faktycznie wykorzystany? czy proporcjonalnie za 2 miesiace br. czyli 4 dni?



#18 Witch

Witch

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8812 postów

Napisano 10 luty 2014 - 12:02

wpisujesz faktycznie wykorzystany w roku , w którym konczy sie umowa,  tj rzeczywiscie wykorzystany tylko z 2014



#19 Guest_nadia

Guest_nadia
  • Goście

Napisano 10 luty 2014 - 12:16

dziekuje za odpowiedz.a kiedy w takim razie wpisuje sie urlop proporcjonalnie?



#20 zołza

zołza

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 10 luty 2014 - 12:35

Zawsze wpisuje się rzeczywiście wykorzystaną ilość urlopu. Przecież gdybyś wpisała tyle, ile przysługiwało mu za pracę do 10.02 (czyli 4 dni) to u kolejnego pracodawcy mógłby dostać więcej urlopu niż wynika z jego uprawnień.


CARPE DIEM!




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop, świadectwo pracy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych