Skocz do zawartości

Ile dni urlopu mi przysługuje?

ZUS urlop

wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Przemek

Guest_Przemek
  • Goście

Napisano 15 październik 2013 - 09:22

Witam,

Chciałbym dowiedzieć się ile dni urlopu mi przysługuje?

Ukończyłem studia wyższe (magisterskie drugiego stopnia) w październiku 2012. Od 2 listopada 2012 przeszedłem na umowę o pracę. Ile dni urlopu należeć mi się będzie w przyszłym roku (2014)?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,

P.

#2 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 15 październik 2013 - 09:25

obecnie nalezy ci się 20 dni/rok, w przyszłym roku do października będzie ci przysługiwać 20 dni, po 31.10.2014 - 6 dni uzupełniającego i od tej pory juz na całe życie 26 dni/rok przy pełnym etacie

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#3 Martela

Martela

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 październik 2013 - 09:26

Witam

Według przepisów szkoła wyższa to 8 lat wliczanych do stażu urlopowego, żeby mieć wyższy wymiar urlopu musi mieć Pan staż 10 letni , wobec tego musi Pan przepracowac jeśzcze 24 miesiące , żeby nabrać prawo do tego urlopu. W 2014 roku Pana wymiar to 20 dni rocznie

Pozdrawiam

#4 Ane

Ane

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 październik 2013 - 09:26

obecnie nalezy ci się 20 dni/rok, w przyszłym roku do października będzie ci przysługiwać 20 dni, po 31.10.2014 - 6 dni uzupełniającego i od tej pory juz na całe życie 26 dni/rok przy pełnym etacie

na całe życie - albo póki sejm nie wymyśli innych wymiarów Dołączona grafika

#5 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 15 październik 2013 - 09:53

Witam

Według przepisów szkoła wyższa to 8 lat wliczanych do stażu urlopowego, żeby mieć wyższy wymiar urlopu musi mieć Pan staż 10 letni , wobec tego musi Pan przepracowac jeśzcze 24 miesiące , żeby nabrać prawo do tego urlopu. W 2014 roku Pana wymiar to 20 dni rocznie

Pozdrawiam

Martelo, nie poprawiaj mnie, bo w dodatku robisz to źle

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#6 KsięgowaEwa

KsięgowaEwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów

Napisano 17 październik 2013 - 13:40

na całe życie - albo póki sejm nie wymyśli innych wymiarów Dołączona grafika

kiedyś było też 18 dni urlopu, potem 20 dni po przepracowanych 6 latach, ale z tego co wiem przepisy unijne zabraniają niższego okresu urlopowego niż 20 dni, więc ten pierwszy wymiar został wykreślony.

Większych myślę, że nie wymyśli - spotkało by się to moim zdaniem z głośnym sprzeciwem pracodawców, w końcu to oni ponoszą koszty urlopu, a mniejszych nie może (zgodnie z tym co napisałam wyżej).

#7 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 październik 2013 - 13:47

Jest wyższy wymiar urlopu wypoczynkowego na przykład dla pracowników oddelegowanych do pracy w Niemczech.Pracownika obowiązuje wtedy 30 dni urlopu według prawa pracy niemieckiego,a pieniądze na poczet urlopu wypoczynkowego pracodawca co miesiąc przekazuje do tzw. kasy urlopowej ULAK,która to wypłaca za wykorzystany urlop wypoczynkowy jak i ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy bezpośrednio na konto bankowe pracownika.

#8 Guest_Dominik

Guest_Dominik
  • Goście

Napisano 30 październik 2013 - 10:58

Najlepiej sprawdź sobie na stronie rady pracowników. Tutaj każdy jest mądry, jeden mówi tak, drugi tak. A przynajmniej jak przeczytasz coś co napisane jest przez profesjonalnego prawnika to będziesz miał pewność.

#9 KsięgowaEwa

KsięgowaEwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów

Napisano 30 październik 2013 - 12:47

Najlepiej sprawdź sobie na stronie rady pracowników. Tutaj każdy jest mądry, jeden mówi tak, drugi tak. A przynajmniej jak przeczytasz coś co napisane jest przez profesjonalnego prawnika to będziesz miał pewność.

na tym forum też wypowiadają się profesjonaliści - osoby które na co dzień pracują w kadrach i wyliczają urlopy etc.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ZUS, urlop

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych