Skocz do zawartości

Tani ale dobry program księgowy

wróć do serwisu Księgowość 112 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ksiegowy1974

Guest_ksiegowy1974
  • Goście

Napisano 14 październik 2013 - 10:08

Witam, prowadzę biuro rachunkowe od 3 lat i zamierzam niedługo rozszerzyć działalność. Aktualnie korzystam z programu księgowego od Raks'a, jednak po tym okresie, stwierdzam, ze nie do końca spełnił moje oczekiwania. Szukam programu, który będzie miał dobry stosunek, jakości do ceny oraz miał możliwośc instalacji na systemie Linux. Dlatego chciałbym dowiedzieć sie jakie są Państwa opinnie i doświadczenie w tym zakresie.

Pozdrawiam

#2 księgowość

księgowość

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 14 październik 2013 - 12:51

Witam, prowadzę biuro rachunkowe od 3 lat i zamierzam niedługo rozszerzyć działalność. Aktualnie korzystam z programu księgowego od Raks'a, jednak po tym okresie, stwierdzam, ze nie do końca spełnił moje oczekiwania. Szukam programu, który będzie miał dobry stosunek, jakości do ceny oraz miał możliwośc instalacji na systemie Linux. Dlatego chciałbym dowiedzieć sie jakie są Państwa opinnie i doświadczenie w tym zakresie.

Pozdrawiam

Witam,

Właśnie w danym momencie firma LeftHand oferuję możliwość bezpłatnego 35-dniowego przetestowania oprogramowania. Dobierane oferty są indywidualne, dopasowane do potrzeb konkretnego biura. W cęnę wchodzi dożywotnia licencja na aktualizację, ilość stanowisk i klijentów jest nieograniczona. Także firma oferuje bezpłatne szkolenie dotyczące użytkowania oprogramowania.

Jaknajbardziej polecam przetestowanie programu. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

e-mail: demofk2@lefthand.com.pl

Pozdrawiam

#3 Guest_Right-hand

Guest_Right-hand
  • Goście

Napisano 14 październik 2013 - 13:50

Marketingowiec z Lefthanda jest tak napalony, że nie potrafi czytać ze zrozumieniem Dołączona grafika

Strach pomyśleć jak działa ten program skoro nie potrafią zrozumieć prostego pyrtania Dołączona grafika

#4 Guest_ksiegowy1974

Guest_ksiegowy1974
  • Goście

Napisano 14 październik 2013 - 14:18

Ktoś może korzystał już z oprogramowania firmy LeftHand?. Jakieś opinie, doświadczenia, sugestie.

#5 Guest_karin

Guest_karin
  • Goście

Napisano 14 październik 2013 - 21:09

Ktoś może korzystał już z oprogramowania firmy LeftHand?. Jakieś opinie, doświadczenia, sugestie.

szkoda czasu na testy tego oprogramowania... 

#6 Guest_ksiegowy1974

Guest_ksiegowy1974
  • Goście

Napisano 15 październik 2013 - 08:07

Liczyłem raczej na konkretną i bardziej rzetelną odpowiedź . Np: Podoba mi się / Nie podoba mi się ponieważ ; Spełnił / Nie spełnił moich oczekiwań  gdyż itp.

#7 księgowość

księgowość

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 15 październik 2013 - 08:32

Test napewno ni do czego nie zobowiązuję. Udostępnia możliwość sprawdzenia dopasowania programu do konkretnych potrzeb biura rachunkowego.

#8 Guest_kamil

Guest_kamil
  • Goście

Napisano 16 październik 2013 - 08:12

Jeśli chodzi o internatową księgowość, wiele firm korzysta z http://www.infakt.pl/ według mnie to dobry program do księgowości, ale sam musisz sprawdzić żeby sobie wyrobić zdanie

#9 Guest_ksiegowy1974

Guest_ksiegowy1974
  • Goście

Napisano 16 październik 2013 - 08:39

Jak już mówiłem, prowadzę biuro rachunkowe i korzystam zarówno z pełnych ksiąg handlowych jak i K.P. i R.. Interesuje, mnie rozwiązanie długoterminowe, ale przede wszystkim oprogramowanie bogate modułowo oraz stabilne. Wątpie, aby księgowość internetowa pomogła mi w sposób  należyty, obsługiwac moich klientów(lekko rzecz ujmując).

#10 kordian

kordian

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 401 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 16 październik 2013 - 21:45

Jeżeli chodzi o program do KPiR to wypróbuj Buchalter.win, w biurze rachunkowym go używam i jest ok, płacisz za program i możesz bez dodatkowych opłat prowadzić do 99 firm, program zawiera kadry i płace oraz środki trwałe i nie jest drogi, cena obejmuje jedno stanowisko a za każde następne dopłacasz lub w zależności jeżeli ma być w sieci, opłata za kolejny rok na aktualizacje też jest przystępna, a jeżeli chodzi o kontakt z producentem to zawsze fajnie i rzeczowo udzielają informacje,

plusy- w cenie kadry i płace oraz środki trwałe, miła obsługa producenta, chęć pomocy w zakresie zgłaszanych sugestii, aktualizacje wysyłane na mail, przy instalacji i aktualizacji nie jest potrzebny informatyk bo wszystko sam sobie jestem w stanie zrobić a gdy jakiś problem się pojawi to dzwonię do producenta i tam krok po kroku powiedzą co i jak zrobić 

wady- przy sprzedaży środka trwałego który nie jest całkowicie zamortyzowany nie wylicza różnicy która jest kosztem pomiędzy wart. początkową a wart. jeszcze nie zamortyzowaną - trzeba to ręcznie przeliczyć 

Jeżeli chodzi o pełną księgowośc to korzystam z Rewizora.GT a to głównie ze względu na klientów bo 5 spółek wykorzystuje subiekt i przesyłają import dokumentów które odczytuję i dekretuję z automatu wg. wcześniejszych schematów, program średni  

zalety- cena, opłata za aktualizacje  na kolejny rok przystępna, w programie bez dopłat podstawowa opcja rozliczeń płacowych (w wersji podstawowej ale jest), obsługa środków trwałych też bez dodatkowych opłat,  jeżeli klient pracuje na subiekcie to przesyła plik i szybko można z pliku wg schematu zadekretowac dużą liczbę dokumentów, nie trzeba zamykać miesiąca żeby pracowac w kolejnym, Bilans i RZIS można sporządzić na podstawie dokum. zadekretowanych (nie muszą być zaksięgowane) i to jest dobre jeżeli chodzi o biura rach. bo klienci często coś tam jeszcze zmieniają i poprawiają

wady- producent na pewne sugestie nie reaguje albo odpowiada że nie ma zamiaru wprowadzać takich rozwiązań,

najlepiej ściągnąć wersję demo, pobrówać i pytać na forum  

#11 Piotr Jesionek

Piotr Jesionek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 październik 2013 - 10:35

Stosunkowo tanią opcją jest IOptima24. Jest to program udostępniany on-line. Możliwości ma duże i jest relatywnie tani, bo programu się nie kupuje tylko wnosi okresowe opłaty za jego użytkowanie.

Pod Linuxem działa program Trawers. Firma aktualnie poszukuje dystrybutorów swojego oprogramowania. Ponoć jest już 20 lat na rynku. Niestety nie mogę na jego temat nic powiedzieć.

Wdrożenia i serwis Comarch ERP XL / Optima. Autoryzowany partner Comarch. http://www.prospeo.com.pl. Szkolenia Comarch Optima. http://www.comarchsz...ptima-szkolenia

#12 Guest_ksiegowy1974

Guest_ksiegowy1974
  • Goście

Napisano 17 październik 2013 - 12:58

Dzisiaj będę miał chwię czasu i rozpocznę test jednej pozycji, która od Państwa dostałem. Zacznę chronologicznie od rozwiązania pierwszego, firmy LeftHand, zobaczę jak ten program wygląda i jak przebiega na nim praca. Resztę sprawdzę w miare możliwości, być może jeszcze w tym tygodniu aby pod koniec miesiąca podjąć decyzje. Nadal licze na Państwa sugestie i doświadczenie w tym zakresie.

#13 KsięgowaEwa

KsięgowaEwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów

Napisano 17 październik 2013 - 13:16

mi z kolei dobrze pracuje się na taxpro (pochodna symfonii, jednak dużo łatwiejszy w obsłudze), cena za jedno stanowisko to 250zł rocznie. zaletą jest to, że jest już długo obecny na rynku, niestety nie można w nim pracować poprzez sieć (przynajmniej z tego co wiem), jak wprowadzi się firme na jednym stanowisku, to na drugim juz nie mamy mozliwości podglądu, możemy co najwyżej przenieść dane.

Jeżeli chodzi o pełna księgowość to pracujemy na raks sql, bardzo czytelny, nieskomplikowany, można w nim pracowac poprzez sieć, np. z domu, jest też cały czas ulepszany przez producenta, dołączyli do niego teraz moduł kadry i płace, ale jeszcze nie pracowałam na nim (na tym module)

#14 Guest_gabulek

Guest_gabulek
  • Goście

Napisano 21 październik 2013 - 21:04

Widzę wysyp informacji o lefthandzie  na tym forum, czyżby jakas akcja robienia z ludzi kretynów??

#15 Guest_Kijaneczka

Guest_Kijaneczka
  • Goście

Napisano 22 październik 2013 - 20:51

Fajnym programem księgowym i to online jest program inFakt'u - http://www.infakt.pl..._do_ksiegowosci

#16 Guest_Stanislaw

Guest_Stanislaw
  • Goście

Napisano 29 październik 2013 - 00:54

Ale dlaczego Linux? Nie mowie ze to zle, bo sam lubie i cenie Linuxa bardzo, ale... tutaj wielkiego wyboru nie bedzie, bo jednak wszystkie programy sa pisane pod Windowsa i tam jako ze jest wieksza konkurencja to i tez programy lepsze. Ze swojej strony polecalbym kupno Windowsa - w koncu jest to jednorazowy wydatek i kazda firme stac chociazby na jedna licencje. Do tego nastepnie rozwjrzenie sie za programami takich firm jak insert, comarch, reset2 itp. - to znane firmy i oprogramowanie mniej wiecej na tym samym poziomie; wybor bedzie raczej zalezal od gustua jezeli to ma byc linux to chyba tylko programy online wchodza w gre, ktore raczej odradzam, bo jak niem a netu to....

#17 Guest_eM

Guest_eM
  • Goście

Napisano 07 listopad 2013 - 00:39

Jak już mówiłem, prowadzę biuro rachunkowe i korzystam zarówno z pełnych ksiąg handlowych jak i K.P. i R.. Interesuje, mnie rozwiązanie długoterminowe, ale przede wszystkim oprogramowanie bogate modułowo oraz stabilne. Wątpie, aby księgowość internetowa pomogła mi w sposób  należyty, obsługiwac moich klientów(lekko rzecz ujmując).

Spróbuj tego lefthanda, działa pod linuxem także. Ja na nim pracuję od maja dopiero, ale jestem zadowolony. Ma kilka modułów ułatwiających prowadzenie firmy, nie tylko samo księgowanie. Np. obsłuży ci sprzedaż, magazyn, płace, środki trwałe, crm, kilometrówki, podróże itp. W opcji najmu wydasz miesięcznie 100 zł razy ilość firm, a suma wpłaconych pieniędzy pomniejsza cenę późniejszego ewentualnego zakupu programu. Reasumując jest to wg mnie dobry program.

#18 Guest_eM

Guest_eM
  • Goście

Napisano 07 listopad 2013 - 00:42

Marketingowiec z Lefthanda jest tak napalony, że nie potrafi czytać ze zrozumieniem Dołączona grafika

Strach pomyśleć jak działa ten program skoro nie potrafią zrozumieć prostego pyrtania Dołączona grafika

A czego niby nie zrozumiał???

#19 Guest_Edyta

Guest_Edyta
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2013 - 10:50

Witam, ja też mam biuro rachunkowe i używam programów firmy RESET2 z Wrocławia, bardzo fajne programy, w cenie pełnej ksiegowości jest pkpir i kadrowy jest też fajny i czytelny.Dołączona grafika

#20 Guest_andzia

Guest_andzia
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2013 - 18:42

Programy Reset2 polecam akurat. Bardzo dobre

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych