Skocz do zawartości

Zdjęcie

Program finansowo-księgowy

program ksiegowosc system

wróć do serwisu Księgowość 75 odpowiedzi w tym temacie

#1 patrycja123

patrycja123

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 11:24

Witam serdecznie
Mamy poważny dylemat, firma w której pracuje stoi przed poważną decyzją zamierzamy wdrożyć nowy program finansowo księgowy, jesteśmy średnią firmą, prężnie się rozwijamy i chcemy podjąć dobrą decyzje. Czy mace jakieś opnie na temat Comarch Optima, Symfonia, Wf-fakir czy Raks każdy producent oczywiście zachwala swoje programy i nie ma się co dziwić, lecz chciała bym poznać jakieś obiektywne opinie kolegów i koleżanek po fachu. J Wady, zalety, przedstawione z perspektywy użytkownika a nie producenta . Będę wdzięczna za każdą informacje.

#2 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2012 - 17:41

Witam, osobiscie prowadze dwie spółki w Comarch Optima wraz z modulem walutowym, zajmujemy sie glownie uslugami, bez produkcja i, jezeli chodzi o funkcjonowanie to moge jak najbardziej polecic, latwe rozrachunki, czytelne kadry, place, srodki trwale, jednak z opcjami ksiegowania troche mozna sie zagubic, zestawienia sa srednio czytelne i wszystkie moduly razem sie lacza, trzeba go naprawde dobrze poznac zeby nie narobic sobie balaganu, odpowiednio ustawic wszystko pod dana firme i odpowiednio skonfigurowac moduly, bardzo wazne role spelnia tu dostawca, jezeli zdecyduje sie Pani na ten program to prosze sobie zalatwic jakas konkretna osobe ktora pania do niego wprowadzi zeby uniknac pozniejszych nieporozumien, Faktem jest ze trzeba znac dobrze srodowisko Windowsa i innych programot type office zeby moc dobrze obslugiwac sie optima, srednia moja ocena 6/10. Pozdrawiam

#3 Guest_amikaa

Guest_amikaa
  • Goście

Napisano 09 maj 2012 - 11:39

Mogę polecić dwa rozwiązania symfonie lub lefthand.Na obydwóch programach pracuje mi się dobrze i wybór jednego z nich to kwestia potrzeb i mozliwości.Zawsze mozna sobie je wczesniej przetestować.

#4 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 11 maj 2012 - 12:51

(...) Czy mace jakieś opnie na temat Comarch Optima, Symfonia, Wf-fakir czy Raks (...)

Pracuje rownolegle na Symfonii oraz Rewizorze (www.insert.com.pl) zaczynam rowniez na WF-Fakir.

Symfonia jest dobrym programem i moge go polecic, szczegolnie przy wielu operacjacj w walutach. Wg mnie jest intuicyjna i kolorowa co moze wydawac sie smieszne ale pomaga. Koszt utrzymania jednak jest wyzszy niz u konkurencji. Dodatkowo nalezy dokupic... lub prowadzic recznie ewidencje srodkow trwalych oraz plac. Pozwala popelniac bardzo krytyczne bledy w dekretach i ksiegowac dalej co ma dobre i zle strony. Latwo odszukac nieumiejscowione konta w bilansie.

Rewizor GT jest bardzo dobrym pogramem (ostatnio rowniez poprawili rozliczenia walutowe) dla sredniej firmy, na plus trzeba dodac przynajmniej dwa moduly tj ewidencje srodkow trwalych oraz plac, ktore sa wbudowane w sysem ksiegowy i nie ma potrzeby dokupywania dodatkowych programow... chociaz modul placowy moglby byc troche bardziej rozbudowany. Brakuje mi kolorow, zrozniocowanych i latwo wpadajacych w oko ikon, ktore byly we wczesniejszej wersji tj Rewizorze dla Windows. Koszt utrzymania jest stosunkowo nizszy. Nie pozwala na puste dekrety.

Trudno wybrac program bez jego poznania w konkretnych sytuacjach. Polecam zainstalowac wersje probne i pocwiczyc.

WF-Fakira dopiero poznaje i nie mam jeszcze przemyslen. Wyglada dobrze, dziala poprawnie, jest czytelny, a po krotkim wprowadzeniu daje sie na nim pracowc.

#5 Guest_mac

Guest_mac
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2012 - 22:10

Mała dygresja. Zostało zadane pytanie o dobry program księgowy. To mniej więcej tak, jakby zapytać o dobre auto nie podając do czego miałoby służyć. Inne programy będzie stostować firma produkcyjna, handlowa, usługowa, itp. Z powodu różnorodność firm jest na rynku tylu dostawców i jeszcze więcej systemów.

#6 marloz

marloz

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 czerwiec 2012 - 09:32

Ja również poleciłabym Symfonię, ale wraz z aplikacją internetową Strateo. Dzięki niej uzyskasz narzędzia wspomagające księgowość, a raportowanie wyników finansowych, zarządzanie przedsiębiorstwem, prognozowanie i budżetowanie stanie się znacznie prostsze.

#7 Roman198

Roman198

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 czerwiec 2012 - 12:43

Chciałbym zaproponować program SQLogic Księga Handlowa. Mniej znany, ale bardzo szybki i mamy doświadczenia z dużą ilością dokumentów np. 300 tys. Program nie jest drogi i nie wymaga silnego serwera. Księgować można przegrywając dane lub wprowadzając np. z samej klawiatury numerycznej - czyli b. szybko. Porządnie rozwiązane rozrachunki i waluty. Pracują na nim duże biura rachunkowe.Kontakt www.sqlogic.plgraf-serwis@wp.pllub tel. 609 09 99 55

#8 basia123

basia123

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 03 lipiec 2012 - 10:11

Witam,ja od dawna pracuję z programem LeftHand. Praca z nim przebiega mi bardzo szybko i przyjemnie, ponieważ obsługa nie jest wbrew pozorom trudna. Na początku mojej kariery z programem skorzystałam ze szkolenia, które są organizowane przez firmę co jakiś czas, co bardzo pomogło mi w zapoznaniu się z programem. Polecam także i Wam.

#9 Guest_Księgowy

Guest_Księgowy
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2012 - 13:04

Polecam program Finansowo - Księgowy (WFK) krakowskiej firmy T-SOFT - jest bardzo prosty w obsłudze, przejrzysty, sparametryzowany i przede wszystkim mają dobre oferty cenowe.

#10 asystentIT

asystentIT

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 03 sierpień 2012 - 08:05

Patrycja pewnie już dokonała wyboru Dołączona grafika Jedno jest pewne na rynku jest wiele programów .
Zastosowanie , któregoś z nich zalezy od specyfiki firmy. Po krótkiej analizie pomożemy dobrać odpowiedni program

#11 Eizzy

Eizzy

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 06 sierpień 2012 - 07:47

Wszystko zalezy od tego jak dużą firmę prowadzisz, ilu zatrudniasz ludzi i do czego miałby konkretnie służyć Ci ten program. Dzisiaj na rynku jest dostępnych sporo opcji. Zaczynając od programów, poprzez biura rachunkowe czy faktyczny księgowy na etat.Jeśli chodzi o mnie, to prowadzę małą kwiaciarnie, zatrudniam 2 osoby (jak jako 3 - właściciel) i w moim przypadku sprawdza się Quatra. Ale tak jak mówiłam, wszytko zalezy od konkretnej firmy.
Program księgowy Quatra

#12 Guest_JackJack

Guest_JackJack
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2012 - 10:28

Chciałbym zaproponować program SQLogic Księga Handlowa. Mniej znany, ale bardzo szybki i mamy doświadczenia z dużą ilością dokumentów np. 300 tys. Program nie jest drogi i nie wymaga silnego serwera. Księgować można przegrywając dane lub wprowadzając np. z samej klawiatury numerycznej - czyli b. szybko. Porządnie rozwiązane rozrachunki i waluty. Pracują na nim duże biura rachunkowe.Kontakt www.sqlogic.plgraf-serwis@wp.pllub tel. 609 09 99 55

A jakiś przykład tych dużych biur?Z przyjemnością zaczerpnąłbym inforamcji u źródła, dzwoniąc do nich. Przy okazji zapytałbym jak wdrożenie przebiegało. To dość istotne informacje.

#13 pjaskula

pjaskula

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 15 sierpień 2012 - 19:19

Myślę, że najlepiej zapoznać się z różnymi opcjami poprzez spróbowanie darmowych wersji testowych oprogramowania księgowo-handlowego.To nic nie kosztuje i od razu ma się swoją opinię, pierwsze wrażenia itd.Zapraszam do kontaktu na priv, chętnie przedstawię opcje w kwestii takiego rozwiązania.

#14 Piotr Jesionek

Piotr Jesionek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 sierpień 2012 - 15:08

Posłużę się swoim postem z innego forum, jako że odpowiadałem na to samo pytanie.Jako wdrożeniowiec spotykam klientów pracujących na różnych programach księgowych, dominującymi w moim przypadku są Symfonia, Comarch Optima i Comarch CDN XL. Sam zaś zajmuję się XL-em i Optimą, więc moje stanowisko może być nieco stronnicze.Księgowi, którzy pracowali wcześniej na Symfonii i przesiedli się na Comarch twierdzą zgodnie, że Comarch jest mało intuicyjnym programem ale po nabyciu doświadczenia bije na głowę Symfonię swoimi możliwościami. Głównym problemem Comarchu trudnym do ogarnięcia osobom nie przyzwyczajonym do tego stylu jest dwutorowa ewidencja płatności - wystawienie faktury powoduje powstanie tzw. płatności handlowej (można ją już rozliczać), a zaksiegowanie tej faktury tworzy dodatkowo rozrachunek księgowy na koncie rozrachunkowym. Jeśli ktoś zrozumie tę zasadę i będzie z niej umiejętnie korzystał to praca z programami Comarchu pozostaje przyjemnością.Innymi programami z którymi spotykam się czasem jest Enova i Teta. Enova to dobry nowoczesny program stworzony przez ludzi pracujących wcześniej w Comarchu. Znam firmy wdrażające to oprogramowanie, sam jednak nie jestem w stanie powiedzieć zbyt wiele. Teta zaś promuje swój program jako bardzo wydajny. U jednego z klientów trwa właśnie wdrożenie Tety, gdzie Optima przy ponad tysiącu pracowników już sobie nie radziła.Zaś co do samych programów Comarchu to decyzja o wyborze konkretnego produktu zależy od potrzeb firmy. Generalnie biura rachunkowe i spółki o prostej biznesowej działalności handlowo-usługowej wybierają Optimę. Firmy o bardziej rozbudowanych procesach handlowo-biznesowych wybierają XL-a ze wzlędu na jego większe możliwości adaptacyjne. Wspólną tendencją Comarchu w zakresie tych dwóch programów jest teraz parcie na internet - wymiana deklaracji z urzędami, możliwość pracy off-line (przez przeglądarkę internetową na programie skonfigurowanym na serwerze producenta), EDI (elektorniczna wymiana dokumentów z odbiorcami i dostawcami), praca rozproszona (np. klient pracujący na Optimie przesyła podstawowe dane do biura rachnkowego pracującego również na Optimie).

Wdrożenia i serwis Comarch ERP XL / Optima. Autoryzowany partner Comarch. http://www.prospeo.com.pl. Szkolenia Comarch Optima. http://www.comarchsz...ptima-szkolenia

#15 koziołek78

koziołek78

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 24 sierpień 2012 - 21:38

Drodzy,także zastanawiam się nad Symfonią. Czy ktoś może tutaj odpowiedzieć na pytanie czy faktycznie jest trudna w obsłudze?PozdrawiamAnna

#16 Krawcowa

Krawcowa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 14:10

Biuro, z usług którego korzystam (WL Accountancy) używa Comarch Optima. Jako Klient jest niesamowicie zadowolony. nie wiem, czy jest to dla Ciebie wartościowa rekompensata

#17 Piotr Jesionek

Piotr Jesionek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 sierpień 2012 - 21:08

Symfonia to prosty w obsłudze program. Nie jestem praktykiem ale powtarzam tę opinię po praktykach, z którymi współpracuję.Prostym programem jest też Comarch KH Klasyka. Program na platformie DOS-owej, którego większość księgowych nie zmieniła by za żadne skarby. Możliwości tego programu są jednak mocno ograniczone w porównaniu ze współczesnymi standardami.Dość prostym i nowoczesnym programem jest Comarch Optima. Jest to produkt konkurencyjny dla Symfonii. Nie znając Symfonii nie mogę porównać tych dwóch programów. Mogę zaś potwierdzić, że Optima posiada naprawdę spore możliwości i jest produktem prężnie rozwijającym się.Jest powszechnie stosowana w biurach rachunkowych ale również do prowadzenia ksiąg spółek z sektora MŚP.

Wdrożenia i serwis Comarch ERP XL / Optima. Autoryzowany partner Comarch. http://www.prospeo.com.pl. Szkolenia Comarch Optima. http://www.comarchsz...ptima-szkolenia

#18 Izabelka

Izabelka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 29 sierpień 2012 - 10:14

WitamProwadzę biuro rachunkowe i pracuję na Optimie, zdecydowanie najlepszy program księgowy, większość naszych klientów też wykorzystukje Optimę w różnych konfiguracjach. Pracujemy zdlanie albo poprzez prace rozproszoną, możliwości programu są bardzo duże. Jedyny warunek trzeba mieć dobrego partnera z Comarch do współpracy przy obsłudze programu od strony informatycznej.

#19 koziołek78

koziołek78

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 01 wrzesień 2012 - 17:47

Witam,mój znajomy pracuje w Comarchu jako programista i... żeby nie robić tutaj antyreklamy, napiszę po prostu, że po jego rekomendacji trudno jest mi zdecydować się na Optimę. Z kolei jeżeli Wy, użytkownicy, piszecie, że jest w porządku, to coś także w tym musi być. Ciężki orzech do zgryzienia.Sprawdzę zatem jak to wypada cenowo na tle Symfonii.Pytanie jeszcze o firmę Reset2 (www.reset2.pl). Czy ktoś z tutaj zgromadzonych może coś powiedzieć nt. tego oprogramowania? Strona wygląda solidnie. Opinie w Internecie również są dobre. Nie znam natomiast nikogo, kto miałby bezpośrednią styczność z programem R2fk. Anybody?

#20 Guest_Daniel

Guest_Daniel
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 13:43

Ja się zastanawiam nad programem Quatra, czy ktoś z Was używa? Mam małą firmę i nie chciałbym powierzać księgowości komuś obcemu. Wolałbym sam się tym zajmować.Przede wszystkim chodzi mi o to, żeby nie generować dodatkowych kosztów na księgowa. Nie stać mnie na to teraz.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: program, ksiegowosc, system

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych