Skocz do zawartości

ciąża podczas stażu pracy

staż ciąża

wróć do serwisu Kadry Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_szwagierka- Ania

Guest_szwagierka- Ania
  • Goście

Napisano 09 październik 2013 - 11:21

Witajcie, 

otrzymałam wiele sprzecznych ze sobą informacji i nie ukrywam, że weryfikuję je w wielu miejscach, ale w sieci po raz pierwszy.

8 kwietnia br rozpoczęłam półroczny [color=rgb(0,51,204);font-weight:bold;margin:0px;]staż[/color] z Urzędu Pracy. UP wypłacał mi stypendium i nadzorował to, co się w trakcie tego stażu dzieje. Nie byłoby w tym nic "złego", gdyby nie fakt, że w trakcie tego stażu zaszłam w ciążę (żeby nie było, staraną od 1,5 roku, planowaną i wyczekiwaną). [color=rgb(0,51,204);font-weight:bold;margin:0px;]Staż[/color] skończył się 8 października. W umowie o staż mam zagwarantowaną umowę o pracę po wygaśnięciu stażu i dostałam ją od 9 października do 8 listopada. Obecnie jestem w blisko 6 miesiącu ciąży, więc mój [color=rgb(0,51,204);font-weight:bold;margin:0px;]pracodawca[/color] zasugerował, że powinnam natychmiast pójść na zwolnienie lekarskie i pozostać na nim do końca ciąży. I teraz moje pytanie:

1. czy nie powinnam przepracować na umowie o pracę całego miesiąca, żeby móc ubiegać się o zasiłek macierzyński?

2. czy to zwolnienie będzie normalnie płatne?

3. jakich formalności powinnam dopełnić?

Dodam jeszcze, że w trakcie stażu bywałam na L4, ale dostawałam całe [color=rgb(0,51,204);font-weight:bold;margin:0px;]stypendium[/color] od Urzędu Pracy i nie wiem czy były odprowadzane za mnie [color=rgb(0,51,204);font-weight:bold;margin:0px;]składki[/color] na ubezpieczenie chorobowe.

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

Dla porównania dodam, że dziś Pani z ZUS-ie przekonywała mnie, że ZUS zaczyna płacić zasiłek chorobowy od 31 dnia zwolnienia- stąd moje różne źródła dociekania faktów.

Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.

Dziękuję i pozdrawiam, 

Ania

[color=rgb(0,0,0);font-family:helvetica, arial, sans-serif;font-size:13px;]Czytaj więcej na Infor.pl: http://forum.infor.p.../#ixzz2hDdOtuFO[/color]

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: staż, ciąża

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych