Skocz do zawartości

Zdjęcie

Import, export a wymiana walut

wróć do serwisu Moja Firma 183 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102232 postów

Napisano 03 październik 2013 - 14:50

Choć wielu Polaków śledzi na bieżąco kursy walut to najbardziej zainteresowani nimi są eksporterzy i importerzy. To oni borykają się codziennie z koniecznością wymiany walut i ryzykiem kursowym. Warto zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii, by nie stracić swoich pieniędzy. Powrót do artykułu: Import, export a wymiana walut

#2 Guest_celina

Guest_celina
  • Goście

Napisano 03 październik 2013 - 14:55

Moim zdaniem najlepszym sposobem na wymienianie waluty są w tej chwili kantory internetowe, bez względu na to, w jakim celu to robimy. W jednym z e-kantorów mam zlecenie stałe - automatycznie kupuję euro wtedy, gdy kurs jest atrakcyjny. A oprócz tego na bieżąco obserwuję kursy i promocje w porównywarce kantorów online i gdy pojawi się ciekawa opcja - korzystam

#3 Guest_XYZ

Guest_XYZ
  • Goście

Napisano 04 październik 2013 - 12:21

jeżeli szukamy kantoru online to najlepiej jest najpierw porównać ze sobą ich oferty, osobiście znam dwa tego typu portale: strefawalut.pl (porównywarka kursów w e-kantorach, bardzo dobre narzędzie jak chcemy zobaczyć gdzie jest najtaniej) i forum.e-kantory.pl (chyba największe forum dla osób wymieniających się opiniami o e-kantorach)

#4 Amoniakowa

Amoniakowa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 05 październik 2013 - 19:57

Ja również ze szczerego serducha mogę polecić portal strefawalut.pl.

Z tej internetowej porównywarki korzystałam już nie raz i nie zawiodłam się. Dzięki temu, że taka strona istnieje, wiem, gdzie jest najtaniej. Co jeszcze mnie usatysfakcjonowało ? A to, że znajdują się tam  opinie innych użytkowników, co budzi większe zaufanie do e-kantorów

Kantory internetowe = większy zysk przy wymianie walut !

#5 Guest_leszek

Guest_leszek
  • Goście

Napisano 21 listopad 2013 - 19:07

Dość często opłacam FV w EUR, ponieważ sprowadzam z zagranicy części do mojego warsztatu, a więc wymiana waluty to dla mnie "chleb powszedni". Cieszę, że aktualnie można realizować takie transakcje przez Internet, bo wolnego czasu mam naprawdę mało. Znam platformę www.amronet.pl , korzystałem, korzystam i polecam. Dla mnie liczą się nie tylko korzystne kursy ale też szybkość, po kontrahent nie będzie czekał na wpłatę dłużej niż zostało ustalone. Pod tym względem amronet.pl sprawdza się świetnie. W przeciwieństwie do niektórych platform, tutaj w ogóle nie czekam - wystarczy, że zdecyduję się na najlepszy, dostępny kurs.

#6 Guest_Remik32

Guest_Remik32
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2013 - 12:17

Faktycznie, dobry e-kantor. Co prawda dopiero rozpocząłem z Amronet.pl współpracę (3 transakcje), ale już mi się podoba. Wszystko przedstawia się bardzo jasno- cokolwiek zrobię w panelu użytkownika, dostaję powiadomienie na e-mail. Cały czas mogę obserwować co dzieje się z moimi pieniędzmi, zaglądając do dostępnej non- stop historii. Najbardziej się jednak cieszę z niskich opłat: www.amronet.pl pobiera tylko prowizję i nic więcej, żadnego spreadu czy dodatkowych kosztów. Pewnie będę stałym klientem.

#7 Guest_ann

Guest_ann
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2013 - 20:38

[font="arial, sans-serif;"][color=rgb(34,34,34);]Kantor Amronet.pl  wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Przyjazna, łatwa w obsłudze strona- to naprawdę ma znaczenie. Główna zaleta oczywiście taka, że faktycznie na [color=rgb(0,0,255);]www.amronet.pl[/color][/color]  mam możliwość kupienia waluty taniej niż gdzie indziej. Nie płacę tu spreau i zawsze mogę liczyć na korzystny kurs, bo gdy nie odpowiada mi najlepszy, dostępny, mogę wymienić po własnym lub średnim FOREX. Wszystko działa sprawnie, tak jak oczekiwałam. Zabezpieczenia są identyczne jak podczas przelewów w bankowości elektronicznej, więc wiem, że nic nie zginie i że dane osobowe są odpowiednio chronione. Na pewno pozostanę przy wymianie walut przez Internet. Wygodnie i się po prostu opłaca.[/font]

#8 Guest_moon

Guest_moon
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2013 - 14:48

Mnie też Amronet.pl przypadł do gustu. Wymieniam tu taniej niż gdzie indziej, czasem po własnym kursie nawet:)

#9 Guest_krzysiek_w

Guest_krzysiek_w
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2014 - 12:58

Wymieniając za pośrednictwem www.amronet.pl zapłaciłem tylko 0,1%, ponieważ udało mi się skorzystać z kodu rabatowego. Aż do marca mam zniżkę. Tradycyjne kantory nie organizują takich promocji i pobierają spread, więc wolę tutaj.

#10 Guest_zygmunt

Guest_zygmunt
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 10:19

Z reguły kilka razy w miesiącu muszę opłacać faktury w EUR. Wiadomo, że w tej sytuacji uciążliwe jest odwiedzanie tradycyjnych kantorów, tym bardziej że kwoty są różne, raz większe, raz mniejsze. Też przerzuciłem się w związku z tym na wymianę walut przez Internet, a platforma Amronet.pl zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Przede wszystkim szybkość: dzięki temu, że przewalutowanie następuje z chwili na chwilę, a pieniądze mam na ogół jeszcze tego samego dnia na koncie, nigdy nie spóźniam się z opłaceniem należności. Obsługa panelu wyjątkowo łatwa, błyskawicznie zorientowałem się jak to działa, choć wcześniej nie miałem styczności z inna platformą wymiany walut.

#11 KsięgowyMafii

KsięgowyMafii

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaTo tu... To tam...

Napisano 08 styczeń 2014 - 11:26

Mnie też Amronet.pl przypadł do gustu. Wymieniam tu taniej niż gdzie indziej, czasem po własnym kursie nawet:)

Przyjemna i prosta platforma - takze może nawet być ;)Ale uważam że to się zmienia prawie codziennie i teraz w dobie tylu kantorów internetowych to nie da się wskazać jednego i najlepszego miejsca.

#12 Guest_Grigor

Guest_Grigor
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 17:50

jak ktoś sporadycznie wymienia waultę to kantor online nie jest opłacalny bo musisz mieć konto walutowe (płacisz za jego prowadzenie). Wtedy lepiej udać się do normalnego kantoru albo banku w pobliżu. Jeśli jednak wymiana często się zdarza to faktycznie online jest dobrym pomysłem, wtedy cena kursu ma znaczenie i ile na niej zaoszczędzimy

#13 Guest_wodnik

Guest_wodnik
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2014 - 10:08

Wymieniem przynajmniej kilka razy w miesiącu, więc się opłaca. Też w Amronet.pl. Współpracują z BZWBK, bank realizuje przelewy również w weekendy:)

#14 Guest_f_z_poznania

Guest_f_z_poznania
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2014 - 11:59

Bardzo funkcjonalna platforma, powiem nawet wszechstronna. Ja np. nie tylko kupuję walutę, gdy jest mi potrzebna, ale również zarabiam na walutach za pośrednictwem www.amronet.pl .

#15 Guest_arek

Guest_arek
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2014 - 10:23

Podobają mi się promocje organizowane przez Amronet.pl, bo naprawdę przynoszą klientowi korzyści.Dołączona grafika

#16 Guest_Janek111

Guest_Janek111
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2014 - 16:45

Ja wymienim na walutami.pl , bez prowizji, platforma godna poleceniaDołączona grafika

#17 Guest_hakdqa

Guest_hakdqa
  • Goście

Napisano 12 luty 2014 - 13:47

Ja najpierw korzystam z porównywarki kantorów internetowych http://kantorbox.pl Wszystkie aktualne kursy a to bardzo ważne, szczególnie jeżeli wymienia się większą ilość gotówki. 

#18 Mniszek

Mniszek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 12 luty 2014 - 20:31

Ja wymienim na walutami.pl , bez prowizji, platforma godna poleceniaDołączona grafika

Również korzystam z tego i jestem zadowolony. 

#19 Guest_kamo

Guest_kamo
  • Goście

Napisano 14 luty 2014 - 23:54

Sądzę, że Amronet ma korzystną ofertę dla firm (i nie tylko), ponieważ kurs można negocjować, inne e-kantory tego nie umożliwiają. Ja zadzwoniłem i po średnim FOREX swobodnie udało się przewalutować.

#20 Guest_bartosz.zawadka

Guest_bartosz.zawadka
  • Goście

Napisano 20 luty 2014 - 12:03

Wymieniam już od dawna w e-kantorach, głównie w Amronet.pl bo platforma liczy się z przedsiębiorcami i ich potrzebami, od razu po transakcji mogę pobrać FV, co jest dla mnie istotne.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych