Skocz do zawartości

Czy ZUS wypłaca macieżyński jak ktoś nie jest zatrudniony.

macieżyński zasiłek brak zatrudnienia chorobowe Zus wypłata zasiłku wypłata macieżyńskiego wypowiedzenie choroba

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jola

Guest_Jola
  • Goście

Napisano 03 październik 2013 - 10:40

Witam

Zachorowałam w trakcie wypowiedzenia umowy o prace (zatrudnienie zakończyło się 31.08.2013). W tej chwili świadczenie wypłaca mi ZUS. W związku z tym mam następujące pytanie. Co dzieje się gdy zajdę w ciążę??

Do narodzin z tego co wiem mogą mi wypłacać zasiłem chorobowy a co się dzieje po urodzeniu dziecka?? Czy będzie mi wypłacany macieżyński?? Czy po macieżyńskim mogę dostawać chorobowe??

Bardzo proszę o odpowiedź.

#2 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 03 październik 2013 - 10:43

nie, zasiłek macierzyński nie będzie ci przysługiwać. Zasiłek chorobowy obecnie mogą wypłacac ci max przez 182 dni, o ile kontrola ZUS nie podwazy twoich zwolnień

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#3 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 08 październik 2013 - 12:50

z tego co wiem jeżeli zajdzie w ciąże to zasiłek jest wypłacany nie maxymalnie 182 dni a do 270 dni.

w kwesti macieżyńskiego w internecią widze różne interpretacje. Czy ktoś może udzielić odpowiedzi podając podstawę prawną??

#4 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 08 październik 2013 - 12:56

zasiłek macierzyński po ustaniu zatrudnienia - po upadłości lub likwidacji pracodawcy, po um. na czas określony, przedłużonej do dnia porodu, po rozw. umowy z naruszeniem przepisów.

Zasiłek w okresie ciąży faktycznie max 270 dni, sorry

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#5 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3678 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 09 październik 2013 - 06:56

http://www.zus.pl/de....asp?p=4&id=431

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: macieżyński, zasiłek, brak zatrudnienia, chorobowe, Zus, wypłata zasiłku, wypłata macieżyńskiego, wypowiedzenie, choroba

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych