Skocz do zawartości

Zdjęcie

PRZEDŁUŻENIE UMOWY O PRACĘ DO DNIA PORODU

wróć do serwisu Kadry 25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516314 postów

Napisano 02 październik 2013 - 13:21

Przepisy prawa pracy zapewniają szczególną ochronę trwałości stosunku pracy kobiet w ciąży. Ochrona ta polega m.in. na zakazie rozwiązywania umowy o pracę także w sytuacji, gdy pracownica zaszła w ciążę w okresie wypowiedzenia. Powrót do artykułu: PRZEDŁUŻENIE UMOWY O PRACĘ DO DNIA PORODU

#2 Guest_Kinga

Guest_Kinga
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 12:41

A czy pracodawca może przedłużyć umowę na czas nieokreślony z pracownicą, która w dniu wygaśnięcia umowy jest w 5 miesiącu ciąży?

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19702 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 25 styczeń 2017 - 12:43

Przedłużyć zawsze może, nikt mu tego nie zabroni tylko, czy zechce

#4 Guest_Alicja

Guest_Alicja
  • Goście

Napisano 11 maj 2017 - 08:23

A czy mowic pracodawcy ze jestem w ciazy, gdy chce mi przedluzyc umowe na rok po okresie probnym ? Jestem w 12 tygodniu ciazy i jakie sa konsekwencje zatajenia tej informacji ?

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19702 postów

Napisano 11 maj 2017 - 09:02

Sama musisz o tym zdecydować, konsekwencje trudno przewidzieć, to ty znasz pracodawcę, na pewno cie nie zwolni-nie może, ale może być nieprzyjemnie.

Staraj się przynajmniej nie uciekać zaraz na zwolnienie lekarskie

#6 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2017 - 17:42

Pani Alicjo, miałam podobną sytuację. Jednak powiedziałam i ciąży i przedłużono mi umowę do dnia porodu. Niby obiecują, że po macierzyńskim będę mogła wrócić ale wszystko się okaże.

#7 Guest_Nero

Guest_Nero
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2017 - 13:36

Jestem obecnie w 7tygodniu umowę.mam.do 30.09 więc będę w 12 tyg Plus 3dni również umowa.zostanie przedłużona?

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19702 postów

Napisano 23 sierpień 2017 - 14:23

Jeśli powiadomisz pracodawcę i dostarczysz zaświadczenie -tak.

#9 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13702 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 23 sierpień 2017 - 15:27

"więc będę w 12 tyg" - nie wiem czy to wystarczy, bo ciąża ma mieć co najmniej 3 miesiące 

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2017 - 10:35

"więc będę w 12 tyg" - nie wiem czy to wystarczy, bo ciąża ma mieć co najmniej 3 miesiące 

3 miesiące księżycowe ( czyli każdy po 28 dni), to dokładnie 12 tygodni. Tak liczą "staż ciążowy" lekarze ginekolodzy.

#11 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13702 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 24 sierpień 2017 - 18:20

ok, masz rację 

#12 Guest_Mała mi

Guest_Mała mi
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2020 - 11:11

Jestem w 5tygodniu ciąży umowę. Mam do końca czerwca czy przedłuża mi umowę do dnia porodu pytałam naszej regionalnej to mi odpowiedziała że kobieta wciazy już nie jest chroniona że wycofali to i że umowy mi nie przedłuża tylko resztę będzie mi ZUS wypłacal

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2020 - 11:44

Jestem w 5tygodniu ciąży umowę. Mam do końca czerwca czy przedłuża mi umowę do dnia porodu pytałam naszej regionalnej to mi odpowiedziała że kobieta wciazy już nie jest chroniona że wycofali to i że umowy mi nie przedłuża tylko resztę będzie mi ZUS wypłacal

Umowa musi zostać przedłużona do dnia porodu.

#14 Guest_Jagoda

Guest_Jagoda
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2020 - 22:07

Też mam do Was pytanie. Mam umowę na czas określony do końca lutego. Podpisałam już umowę na czas nieokreślony. Od kiedy obowiązuje umowa na czas określony? Od 1 marca czy w dniu podpisania? Pytam o to w kontekście ewentualnej ciąży.

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2020 - 22:09

Też mam do Was pytanie. Mam umowę na czas określony do końca lutego. Podpisałam już umowę na czas nieokreślony. Od kiedy obowiązuje umowa na czas nieokreślony? Od 1 marca czy w dniu podpisania? Pytam o to w kontekście ewentualnej ciąży.

#16 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5469 postów

Napisano 20 styczeń 2020 - 22:27

Od 1 marca, tak jak podpisałaś umowę

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2020 - 23:20

Czyli jak w lutym okaże się że jestem w ciąży to mam siedzieć cicho do 1 marca? Dobrze to rozumiem. Dodam że pracuje w urzędzie, mamy portal pracowniczy, urlop mam już wprowadzony cały 26 dni. Myślałam że umowa jest już umową obowiązującą. Czy mogą mi wywinąć jakiś nr jak powiem że jestem w ciąży?

#18 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19702 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 06:26

Czyli jak w lutym okaże się że jestem w ciąży to mam siedzieć cicho do 1 marca? Dobrze to rozumiem. Dodam że pracuje w urzędzie, mamy portal pracowniczy, urlop mam już wprowadzony cały 26 dni. Myślałam że umowa jest już umową obowiązującą. Czy mogą mi wywinąć jakiś nr jak powiem że jestem w ciąży?

Nie szalej dziewczyno :)
Jeszcze jest styczeń, poczekaj niech się okaże najpierw, że jesteś w ciąży.
Teraz powiesz, a jak się okaże, że nie jesteś?
Zdążysz powiedzieć pracodawcy, poczekaj, jak minie 12 tydzień ciąży,a ginekolog wystawi ci zaświadczenie, wtedy powiadomisz pracodawcę.
Nie wiem jaki "numer" masz na myśli.

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 12:08

Długo się leczę. Jedno dziecko mam. Całą ciążę leżałam. Poprzednie straciłam. Po 6 latach stwierdziliśmy, że czas na drugie. Jedna rzecz która mnie nurtuje dotyczy tego czy jak mam w ręce umowę na czas nieokreślony podpisaną w styczniu z terminem rozpoczęcia pracy od 1 marca. Urlop wskoczył mi już pełny 26 dni. To czy ta umowa jest już ważna i w przypadku kiedy poszłabym na zwolnienie w lutym a tak będzie jak okaże się że jestem w ciąży to czy będą mogli się z umowy na czas nieokreślony wycofać? Czy to że mam umowę w ręku to mogę się czuć bezpiecznie?

#20 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19702 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 13:02

Moim zdaniem nic ci nie grozi jeśli masz już umowę.
Ale zaświadczenie i tak lekarz wystawi później niż od dnia stwierdzenia początku ciąży.
Przecież jeszcze sama nie wiesz, czy jest ciąża :)
Powodzenia :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych