Skocz do zawartości


ile dni ma pracownik na odpowiedź dla pracodawcy


wróć do serwisu Kadry 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_młoda

Guest_młoda
  • Goście

Napisano 01 październik 2013 - 10:35

witam,

chciałabym się dowiedzieć ile dni ma pracownik na odpowiedź na pismo od pracodawcy

nigdzie nie mogę znaleźć artykułów na ten temat

a

jeżeli uważacie, że nie ma takich określonych terminów- to drugie pytanie

czy w związku z tym, nie należałoby potraktować, że pracownik ma czas do 14 dni, tak aby pracodawca zdążył ewentualnego 14 dnia ukarać pracownika?



#2 Ane

Ane

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 październik 2013 - 10:42

a czego dotyczy to pismo ? nie ma w nim pouczenia że na odp czekają ... dni ?



#3 Bogusława

Bogusława

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8154 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 01 październik 2013 - 10:50

Domyślam się,że chodzi o kare nagany na podstawie art.108 k.p.ponieważ z treści nie można jasno wywnioskować o co dokładnie chodzi.Pracownik może wnieść sprzeciw do pracodawcy od wymierzonej mu kary porządkowej lub zarzutów w ciągu 7 dni od dnia zawiadomienia go o ukaraniu.Przekroczenie tego powoduje utratę  możliwości wniesienia sprzeciwu. Sprzeciw złożony po tym terminie pracodawca odrzuci bez wcześniejszego jego rozpatrywania.



#4 Guest_młoda

Guest_młoda
  • Goście

Napisano 01 październik 2013 - 10:54

pismo nie dotyczy ukarania ani przewinienia

jestem kierownikiem i szefostwo chce zamienić w moim dziale organizację w pracy w gabinetach-uważają, że pokój socjalny powinien być w innym miejscu a inny gabinet w innym itp. Ja - jako kierownik - nie zgadzam się na te zmiany(ustnie). dostałam więc polecenie "przeprowadzki" na piśmie.



#5 Ane

Ane

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 październik 2013 - 10:56

cóż w takim przypadku dostałaś polecenie od swojego przełożonego, nie masz tutaj niestety nic do gadania - musisz się zastosować do polecenia. 



#6 Guest_młoda

Guest_młoda
  • Goście

Napisano 01 październik 2013 - 11:15

rozumiem, więc jeszcze jedno pytanie

jeżeli napiszę dzisiaj 01 października do pracodawcy pismo, że nie przeprowadzę zalecanych zmian to do którego dnia pracodawca będzie miał czas aby mnie ukarać-te 14 dni mija 14 czy 15 października? chodzi mi o ostatni dzień w którym pracodawca może mnie ukarać- 14 dni od powzięcia przez pracodawcę o przewinieniu pracownika



#7 doriss

doriss

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 01 październik 2013 - 12:32

taka odpowiedź do pracodawcy może skutkować wypowiedzeniem ci umowy o pracę


Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#8 Guest_Jarosław

Guest_Jarosław
  • Goście

Napisano 11 marzec 2018 - 16:05

Podłączam się pod temat.

Pracodawca wysłał mi pismo z prośbą o wyjaśnienie kilku kwestii  z zakresu moich obowiązków, dodam, że przebywam w tej chwili na zwolnieniu lekarskim. Jaki mam czas na odpowiedź?



#9 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17313 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 marzec 2018 - 16:29

Tak naprawdę to wcale nie musisz odpowiedzieć kiedy jesteś chory.
Wszystko zależy od konkretnego pytania skierowanego do ciebie i kwestii poruszanych ale też od tego jakiego rodzaju jest teraz między wami "atmosfera"

#10 Guest_Jarosław

Guest_Jarosław
  • Goście

Napisano 11 marzec 2018 - 18:10

Tak naprawdę to wcale nie musisz odpowiedzieć kiedy jesteś chory.
Wszystko zależy od konkretnego pytania skierowanego do ciebie i kwestii poruszanych ale też od tego jakiego rodzaju jest teraz między wami "atmosfera"

Pracodawca wymienił z dnia na dzień kierownictwo działu, to spowodowało,że nowi pracownicy nie wiedzą dlaczego postępowanie w niektórych sprawach jest inne od "normalnego" i zwrócił się do mnie z pismem o  wyjaśnienie. Ja natomiast oprócz zwolnienia lekarskiego jestem w okresie wypowiedzenia umowy o prace złożonego przeze mnie



#11 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17313 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 marzec 2018 - 19:36

No to moim zdaniem nic nie musisz.
Jesteś chory :)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych