Skocz do zawartości

Monitoring pojazdu

wróć do serwisu Logistyka 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Antek

Guest_Antek
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2013 - 16:19

Jakiś miesiąc temu szef zamontował Nam w samochodach monitoring gps PetSoft. Nie za bardzo mi się to podoba ale nic nie poradzę. Powoli zaczynam widzieć jakieś plusy tych urządzeń. Niedawno nawalił mi samochód zwykle czekałbym na pomoc pół dnia a tak czekałem tylko godzinę. A Wy co sądzicie o tych lokalizatorach?

#2 Pawello

Pawello

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 165 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 22:08

Podobno, ale tylko podobno, bo takie historie znam od innych ludzi, a nie z własnego doświadczenia, takie kamerki powalają w razie kolizji lub wypadku udowodnić przebieg zdarzenia. Jednak nie wiem, jak materiał z takiej kamerki ma się do polskiego prawa i czy może być materiałem dowodowm? Nie wiem, znajomy, prowadzący pomoc drogową w Jeleniej Górze, mówił, że nie bardzo smile.png

#3 PatrykZwirek

PatrykZwirek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 maj 2015 - 12:33

Nagranie może być przyjęte przez sąd jako dowód. Jeśli chodzi o monitoring pojazdów to dobre rozwiązanie. Można opisywać zalety, ale najlepiej samemu sprawdzić, teraz firmy udostępniają monitoring w prepaid. Płacisz i korzystasz, analogicznie gdy nie płacisz :P ważne, że bez zobowiązań

#4 robertos

robertos

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 04 czerwiec 2015 - 15:42

Jak się chce monitorować pojazdy to lepiej mieć sprawdzony monitoring gps a nie jakiś prepaid, bo dziś zarządzanie flotą to nie tylko lokalizacja ale też paliwo, prędkość, określanie tras przejazdu, serwis itp. 

#5 Wojtek00

Wojtek00

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 11:04

Na szczęście coraz więcej firm dostrzega możliwości i korzyści, jakie daje dobry monitoring GPS pojazdów. I dla wyjaśnienia - mówimy o lokalizacji samochodów przy pomocy sieci GPS/GSM, a nie o nagrywaniu filmów z trasy przejazdów :)

W mojej firmie korzystamy z lokalizatorów GPS ikol i sprawdza się bardzo dobrze. Bardzo dobry zasięg, dużo funkcji dodatkowych (np. zdalne odłączenie rozrusznika - super sprawa dla wypożyczalni pojazdów), bardzo niski abonament (15,99zł). Generalnie bardzo fajne narzędzie - czego potrzeba, to fachowcy dorobią daną funkcję :)

#6 aronr

aronr

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 224 postów

Napisano 29 czerwiec 2018 - 17:59

Ja uważam, że lokalizatory to świetna sprawa. Sam jestem zaopatrzoya w taki z firmy Transmobil. Sprawdza się świetnie, chociażby w takich kryzysowych sytuacjach. 

#7 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 388 postów

Napisano 23 grudzień 2018 - 18:37

Akurat jeżeli chodzi o wybór odpowiedniego systemu do monitorowania floty aut firmowych to ze swojej strony zdecydowanie mogę polecić abyście również sprawdzili propozycje od Flotman,  który przygotował ofertę dla różnego typu samochodów m.in osobowych, ciężarowych, sprzętu budowlanego itd. Takie rozwiązania rzeczywiście przynoszą spore oszczędności, odciążają od ilości obowiązków oraz pozwalają mieć wszystko pod kontrolą również ze zużyciem paliwa jak i pewności co do stanu technicznego. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych