Skocz do zawartości


Zdjęcie

pcc od nieruchomości po likwidacji spółki

pcc

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Oleńka

Oleńka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 286 postów

Napisano 23 wrzesień 2013 - 09:39

[color=rgb(0,0,0);font-family:Arial, sans-serif;font-size:13px;font-style:normal;font-weight:normal;text-align:justify;background-color:rgb(255,255,255);]Czy przekazanie nieruchomości zabudowanej budynkiem magazynowym udziałowcom spółki z o.o. w ramach podziału majątku po likwidacji spółki podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?[/color]

 



#2 Ania_B

Ania_B

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 23 wrzesień 2013 - 09:49

Art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych  zawiera zamknięty katalog czynności podlegających opodatkowaniu tym podatkiem.

 

Skoro przekazanie nieruchomości zabudowanej udziałowcom spółki w ramach majątku polikwidacyjnego spółki, nie zostało wymienione w ustawie o podatku od czynności cywilnoprawnych, tym samym, czynność taka nie będzie podlegała opodatkowaniu tym podatkiem.





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pcc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych