Skocz do zawartości


Zdjęcie

kasa fiskalna w przedszkolu?

kasy fiskalne przedszkole

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Oleńka

Oleńka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 286 postów

Napisano 23 wrzesień 2013 - 09:36

[color=rgb(0,0,0);font-family:Arial, sans-serif;font-size:13px;font-style:normal;font-weight:normal;text-align:justify;background-color:rgb(255,255,255);]Czy osoba fizyczna (podatnik VAT) prowadząca przedszkole ma obowiązek ewidencjonowania wpłat z tytułu czesnego i posiłków przy użyciu kasy fiskalnej?[/color]

 



#2 Ania_B

Ania_B

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 23 wrzesień 2013 - 09:52

Wpłaty z tytułu „czesnego” za pobyt dziecka w przedszkolu oraz sprzedaż posiłków dla dzieci uczęszczających do przedszkola, korzystają ze zwolnienia od obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej w oparciu o § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących w zw. z poz. 29 i 45 załącznika do rozporządzenia do dnia 31 grudnia 2014 r.

 

Tak Dyrektor IS w Łodzi z 10 września b.r. w interpretacji nr IPTPP4/443-382/13-4/MK.





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kasy fiskalne, przedszkole

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych