Skocz do zawartości

Oddelegowanie zleceniobiorcy za granicę

zleceniobiorca praca za granicą ZUS

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2013 - 08:39

Dzień dobry,

Wyczytałam (a także pytałam ZUS), że jest możliwość oddelegowania zleceniobiorcy do pracy za granicą. Chciałabym się zapytać, czy jest może jakiś wzór aneksu do umowy zlecenia dotyczący oddelegowania?

Sama próbowałam taki aneks zrobić. Tutaj jest mój pomysł:

http://img692.imageshack.us/img692/9553/jkr9.jpg

Bardzo proszę o sprawdzenie czy może to być tak sformułowane. Czy może należałoby dodać jeszcze jakiś zapis?

Zależy mi też na informacji w jaki sposób potwierdzać przepracowane przez zleceniobiorcę godziny. W moim zakładzie pracy zawsze umowy zlecenie były kwotowe tj. konkretna kwota za wykonane zlecenie a nie "godzinówka". Chciałabym po prostu uniknąć problemów gdy ZUS lub PIP nas odwiedzi.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc Dołączona grafika

#2 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 23 wrzesień 2013 - 09:05

Nie wiem dlaczego chcecie delegować zleceniobiorcę,a nie pracownika.Zawarta jest w umowie stawka brutto,ale nie ma jasno zapisane w umowie o netto,czyli co pracownikowi zostanie potrącone z kwoty netto ::czy tylko podatek dochodowy?Nie ma zapisu,gdzie podatek będzie płacony w Polsce czy Holandii.

Jest zapis także,że w razie niewłaściwego wykonania zlecenia należność zostanie anulowana bez odszkodowania - co to znaczy? Przy takim zapisie w umowie zleceniobiorcy w ogóle nie zapłacicie należności?

#3 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2013 - 09:14

Jeżeli chodzi co będzie potrącone to przy umowie wypełniał oświadczanie dot. podlegania ubezpieczeniom społecznym i jest zgłoszony do ZUS itd. Podatek będzie płacony w Polsce.

Co do ostatniego zapisu to znalazłam go w jakimś wzorze dot. umów zleceń i sądziłam, że jest OK.

a dlaczego chcemy delegować zleceniobiorcę a nie pracownika? To już decyzja szefa, ale faktem jest, że żaden pracownik wstępnie nie zgodził się tam pojechać więc szukaliśmy chętnych wśród zleceniobiorców.

#4 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 23 wrzesień 2013 - 09:21

No tak,ale przed oddelegowaniem zleceniobiorcy,zleceniobiorca powinien co najmniej miesiąc pracować w kraju,żeby dostał druk A-1.Zamiast podpisywać zlecenie,możecie podpisać także z osobami umowę o prace.Co do zapisu jakie netto będzie zleceniobiorca otrzymywał,w tym przypadku nie jest to oczywiste,ze względu na to,że jest liczony zupełnie inaczej niż od zlecenia liczonego w kraju.Nie możecie obciążyć pracownika.Zmień ten zapis o anulowaniu należnego wynagrodzenia.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zleceniobiorca, praca za granicą, ZUS

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych