Skocz do zawartości


Ubezpieczenie kierowcy TIRa


wróć do serwisu Logistyka 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2013 - 13:35

Czy kierowca TIR-a powinien i ma prawo (?) do wykupienia specjalnego ubezpieczenia, które np. w razie wypadku drogowego pokryje również straty w uszkodzonym towarze, który przewoził kierowca? Czy może takie ubepieczenie jest niepotrzebne, bo chroni kierowcę firma przewozowa, dla której pracuje. jaki pakiet ubezpieczeń powinien sobie wykupić kierowca jeżdżący w transporcie międzynarodowym?#2 Quba

Quba

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 189 postów

Napisano 02 październik 2013 - 10:35

Zgodnie z art. 120 § 1 k.p. zobowiązanym do naprawienia szkody wyrządzonej przez pracownika przy wykonywaniu przez niego obowiązków pracowniczych jest wyłącznie pracodawca. Dopiero gdy pracodawca naprawi szkodę wyrządzoną osobie trzeciej, na podstawie art. 120 § 2 k.p. może obciążyć szkodą pracownika, jednakże z uwzględnieniem ograniczenia kwotowego do wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia. Oczywiście przepis obowiązuje w sytuacji nieumyślnego uszkodzenia sprzętu/przewożonego towaru. Kierowca TIR-a oczywiście może ubezpieczyć się na taką sytuację, jednak zabezpieczenie wartościowego towaru leży w kwestii pracodawcy.

 

Odszkodowanie za wypadek#3 Guest_kkk

Guest_kkk
  • Goście

Napisano 05 luty 2015 - 20:55

Słuchajcie a jak to jest z tymi ryczałtami za noclegi? czytałem o wyroku sądu najwyższego i że można odzyskać sporą kwotę. Ktoś wie coś wiecej w temacie?  znalzłem tez taka stronę ryczaltytir.pl    może ktoś kojarzy?

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych