Kategorie
Skocz do zawartości

VAT a działalność zwolniona

Gość G.T.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,Zwracam się z zapytaniem, gdyż z powodu dość zagmatwanego prawa podatkowego mam pewne wątpliwości związane z prowadzeniem przeze mnie działalności.Od 2007 roku prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, PKD 67.13.Z - działalność pomocnicza finansowa, gdzie indziej niesklasyfikowana i PKWiU 66.19 - pozostałe usługi wspomagające usługi finansowe, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszy emerytalnych. W związku z tym przez cały czas prowadzenia działalności korzystałam ze zwolnienia z podatku od towarów i usług (VAT).W 2008 roku przychody z tego tytułu przekroczyły równowartość 50.000 zł. Pytanie pierwsze brzmi, czy w związku z tym automatycznie staję się podatnikiem podatku VAT? Czy jednak zwolnienie dalej obowiązuje, gdyż świadczę usługi zwolnione (jak mniemam) z VAT?Na początku 2009 roku zamierza świadczyć usługi polegające na sporządzaniu wniosków o przyznanie dotacji ze środków unijnych oraz tworzeniu biznes planów dla przedsiębiorców. Z tą kwestią związane jest moje drugie pytanie. Czy ta działalność jest także zwolniona z podatku od towarów i usług jeśli nie przekroczę kwoty 50.000 zł przychodów ze sprzedaży z tych usług?Z góry dziękuję za odpowiedź.

załącznik nr 4 do ustawy o VAT jak jest tam twój nr PKWiU to nie ma znaczenia jakie masz przychody a jezeli twoje usługi są obięte VAT a ty tylko korzystasz ze zwolnienia ze względu na obroty to po przekroczeniu 50 tys stajesz się VAT wcem a dugie pytanie zwóć się do GUS na piśmie to oni Ci podadzą PKWiU

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...