Skocz do zawartości

Czy jeśli jestem zadłużony mogę dostać kredyt na firmę ?

Firma kredyt

wróć do serwisu Księgowość 61 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Konrad

Guest_Konrad
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2013 - 12:55

Witam 

Mam pytanie, jestem zadłużony w plus i orange.

Chciałbym założyć swoją firmę, ale nie mam środków na jej prowadzenie.

Czy istnieje możliwość uzyskania kredytu na firmę ? Jeśli nie to jakie są inne sposoby na uzyskanie pieniędzy zaznaczam że jestem uczniem technikum i mam skończone 19 lat, 26.01.2014 będę miał 20. 

#2 Ane

Ane

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2013 - 13:07

skoro nie masz środków na prowadzenie firmy to w jaki sposób chcesz ją prowadzić ?

weźmiesz kredyt i co ... ? - będziesz się dalej zadłużał ??? - a rodzice na starość będą Cię spłacać ?

Może najpierw skończ szkołę, następnie zatrudnij się gdzieś - zarób, odłóż trochę kasy i dopiero rzucaj na głęboką wodę.

A propos kredytu, to nie wiem czy bez stałych dochodów (zatrudnienia) jakiś bank Ci coś da - wątpię niestety.

#3 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 10 wrzesień 2013 - 13:43

Aby uzyskać kredyt trzeba mieć tzw. zdolność kredytową.

Bank, zanim udzieli kredytu chce mieć pewność, że będziesz go spłacał. To tak samo jakbyś Ty komuś pożyczył - chcesz wiedzieć, że na pewno odda.

Zatem bank sprawdzi Twoją zdolność kredytową, tj. jakie masz przychody, jakie masz wydatki, w tym jakie masz zobowiązania (np. alimentacyjne czy inne kredyty).

Wynik wskaże ile Ci zostaje "na rękę" - z tego jak każdy człowiek musisz jeść, ubrać się etc.

Zatem bank zobaczy ile Ci zostaje - i czy to wystarczy na raty, na kredyt który ewentualnie miałby Ci udzielić.

Skoro nie masz nic. A nawet mniej niż 0 - marne szanse na kredyt. Fakt, ze miałbyś założyć firmę niczego nie zmienia.

#4 aniczke

aniczke

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 10 wrzesień 2013 - 16:07

Witam 

Mam pytanie, jestem zadłużony w plus i orange.

Chciałbym założyć swoją firmę, ale nie mam środków na jej prowadzenie.

Czy istnieje możliwość uzyskania kredytu na firmę ? Jeśli nie to jakie są inne sposoby na uzyskanie pieniędzy zaznaczam że jestem uczniem technikum i mam skończone 19 lat, 26.01.2014 będę miał 20. 

#5 aniczke

aniczke

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 10 wrzesień 2013 - 16:25

Możesz się wybrać do Urzędu Pracy , dotacja 20 tys. zł.Musisz być zarejestrowany jako bezrobotny.Najlepiej  idź do UP tam sie wszystkiego dowiesz,są szkolenia,trzeba też mieć biznes plan itd. ale jak kreatywny w miarę ktoś, to jest do przejścia. A odnośnie kredytu, bez zdolności kredytowej żaden bank Ci nie udzieli, a z tego co czytam to jej nie masz i do tego zadłużenia , które bank sprawdzi w BIK, nawet jeśli masz działalność, bo musi trwać co najmniej 3 m-ce,trzeba mieć zaświadczenia o dochodach albo o zatrudnieniu itd, wszystko co wiąże się właśnie ze zdolnością kredytową, której nie masz.Moja rada ,czas się wybrać do Urzędu Pracy, tam dokładnie można się wszystkiego dowiedzieć

#6 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 10 wrzesień 2013 - 17:11

Autor postu napisał, że jest UCZNIEM technikum zatem nie może uzyskać statusu bezrobotnego a tylko ci moga się ubiegać o kredyty ze środków przeznaczonych przez urząd pracy.

Ale jest to na pewno przysżłościowe podejście do sprawy.

Niemniej na początek - zarób coś, naucz się regulowac swoje zobowiązania, trochę oszczędzać a potem bierz się za firmę.

Jeśli jesteś przedsiebiorczy to kto wie czy to nie Twoja przyszłość,

#7 jarosz34

jarosz34

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 11 wrzesień 2013 - 07:09

A ile pieniędzy chciałbyś pożyczyć od banku?

#8 Guest_Konrad

Guest_Konrad
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2013 - 11:34

Bardzo dziękuje za szybkie odpowiedzi Dołączona grafika

Nie mam pracy i uczę sie, natomiast obroty na moim koncie wahają się pomiędzy 8 a 10 tys mies, słyszałem ze to może być podstawą do wypłaty, natomiast te długi z komórkami mnie blokują mimo że spłacam je regularnie. Chce założyć firmę ponieważ nie chce łamać przepisów, dzięki firmie będę mógł wliczać w koszta itd. 

Potrzebuje 10 -15 tys na powiększenie asortymentu, założenie sklepu internetowego oraz małą promocje.

#9 Victoria

Victoria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 110 postów
  • Lokalizacjawoj. śląskie

Napisano 11 wrzesień 2013 - 11:56

Jeżeli figurujesz w BIK lub Krajowym Rejestrze długów jako osoba niewypłacalna to żadnej bank nie udzieli Ci kredytu tylko dlatego, że postanowiłeś zostać przedsiębiorcom. Oczywiście znajdzie się pewnie jakaś instytucja finansowa skłonna sfinansować Twoją działalność, ale będą oczekiwali od Ciebie drakońskich odsetek, które mogą pochłaniać większą część Twoich przychodów lub poproszą o zabezpieczenie. Takim zabezpieczeniem które daje możliwość ubiegania się o jakikolwiek kredyt osobie z niekorzystną historią w KRD lub BIK jest hipoteka i to w Twojej sytuacji będzie pewnie i tak tylko niewielka część wartości hipoteki możliwa do :zadłużenia" pod warunkiem, że do tej pory nie jest zadłużona.

Oczywiście są formy kredytów dla studentów (kredyt studenckie wypłacane w ratach przez okres nauki) ale one są przeznaczone dla studentów i na naukę a nie na firmę.

Skoro masz obroty na koncie w granicach 8 - 10 tysięcy to dlaczego nie spłacisz długów od razu...? To też będzie dla kredytodawcy zastanawiające

#10 Guest_nakulma

Guest_nakulma
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2013 - 14:15

Moim zdaniem nie masz szans, ale spróbuj złożyć wniosek przez Górnośląskie Towarzystwo Finansowe. Jeśli nie będziesz posiadał zdolności kredytowej to ci przedstawią na co możesz liczyć w firmach pożyczkowych. Generalnie przy negatywnym BIK, szanse na kredyt w banku są niewielkie, ale próbuj - może GTF coś załatwi?

#11 KsięgowaEwa

KsięgowaEwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów

Napisano 24 grudzień 2013 - 07:02

uwielbiam młodych przedsiębiorczych ludzi:)

na pewno musisz uregulować swoje długi i nie dopuścić aby w przyszłości powtórzyła się taka sytuacja, ponadto spróbuj porozmawiać z rodzicami - może oni wezmą kredyt a Ty im go spłacisz

#12 Guest_Radosław

Guest_Radosław
  • Goście

Napisano 10 luty 2014 - 15:08

Witam chciałem się postarać o kredyt mam własną działalność od dwóch miesięcy Ale istnieje w Bik i mam problem czy mam możliwość uzyskać kredyt proszę o odpowiedź j

#13 Guest_antoni balarczyk

Guest_antoni balarczyk
  • Goście

Napisano 21 luty 2014 - 20:45

Niewielkie szanse, ale radzę próbować, zobacz - http://www.gtf.pl/Kontakt

Złóż zapytanie, to doradcy, powinni zrobić ci analizę. Ja szedłem po pożyczkę, a dostałem kredyt.

Okazuje się, że wszystko kwestia dogadania, przy czym u mnie opóźnienia były symboliczne i przypadkowe.

#14 ewelina546

ewelina546

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 12:07

Uważam,że można spróbować w banku Nobel Credit http://nobelcredit.pl/ . Nie sprawdzają osób oraz firm w BIK,a przy okazji dopełnienie wszystkich formalności trwa bardzo krótko.

#15 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 877 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 marzec 2014 - 22:36

Zgadzam się w Nobel Credit oferują również pożyczkę osobą zadłużonym. Warto więc złożyć wniosek o pożyczkę. 

#16 janek437

janek437

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 28 marzec 2014 - 14:42

Ja też polecam Nobel Credit. też mieliśmy niedawno problemy z płynnością finansową. Straciłem pracę i żyliśmy z pensji żony. Nie płacilismy więc wszystkich rachunków. Namiary na Nobel Credit dostałem od mojej mamy, która już u nich ma pozyczkę na 20tys. Skontaktowałem się z nimi, porozmawiałem z miłym doradcą, który wszystko przełozył mi z ichnego na nasze i zaciągnąłem pożyczkę. Teraz znalazłem pracę i nasza sytuacja finansowa się poprawiła. Spokojnie spłacamy naszą pożyczkę. Wzięliśmy 30 tys. Oprocentowanie atrakcyjne - nigdzie nie udałoby nam się dostać lepszego.

#17 wanda123

wanda123

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 marzec 2014 - 15:16

A ja się chciałam spytac, co z kredytami pod zastaw? Czy osoba, która widnieje w KRD lub jakimś innym spisie, nie może ubiegać się o kredyt pod zastaw, nawet pod zastaw jakiejś nieruchomości czy samochodu? W takim wypadku chyba nie powinno być problemu z kredytem...

#18 Guest_Davidek12

Guest_Davidek12
  • Goście

Napisano 31 marzec 2014 - 15:18

Ta firma jest godna polecenia - http://nobelcredit.pl/ . Brałem u nich pożyczkę i jestem naprawdę zadowolony. Atrakcyjne warunki umowy, pożyczka na dużą kwotę i bez sprawdzania w BIK. 

#19 Guest_Uwaga!!!

Guest_Uwaga!!!
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2014 - 13:58

Zapraszam osoby które zainteresowane są tematem nobelcredit.pl do zapoznania się z CAŁYM! wątkiem na http://www.kredytfor...czke-do-300tys/

Zanim odeślecie umowe!!!

#20 Guest_oponka

Guest_oponka
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2014 - 16:44

Myślę, że nie będzie z tym problemu. Tutaj: pozyczkadlazadluzonych.info udzielają pożyczek nawet zadłużonym. Nie interesuje ich BIK, ani komornik. Spróbuj u nich wnioskować o pożyczkę.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Firma, kredyt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych