Skocz do zawartości

Jak sprawdzić dewelopera?

deweloper mieszkanie kupno mieszkania

wróć do serwisu Sektor Publiczny 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2013 - 13:13

Przede mną kupno mieszkania, tyle się słyszy o nieuczcicwych deweloperach. Jak się ustrzec przed złym deweloperem? Czy można jakoś sprawdzić dewelopera?

#2 a.kowal

a.kowal

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 13 wrzesień 2013 - 13:54

Najlepiej poczytać o nim trochę na forach i w sieci, ale wiadomo, że nie ma co przesadnie brać sobie do serca tych opinii. Mi jednak dzięki temu udało się uniknąć katastrofy i zakupu nowego mieszkania na osiedlu, które prawdopodobnie przeznaczone będzie do rozbiórki ze względu na naruszenie planu zagospodarowania.

#3 Guest_grzegorz

Guest_grzegorz
  • Goście

Napisano 14 listopad 2013 - 12:06

ja bym się skupiał na sprawdzonych i renomowanych deweloperach, wybrałem apartament w pięknej okolicy u Qualia Development, jestem zadowolony ze współpracy z deweloperem, tym bardziej, że wiem ilu ludzi ma problemy ze względu na zły wybór dewelopera

#4 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2014 - 17:30

Wątek, który warto jeszcze poruszyć kilka razy. Kupowałem i polecam zrobić tak:

Bierzemy znajomego budowlańca, który sprawdza jakość wykończeń, my w tym czasie

możemy poprosić dewelopera o dokumenty związane z inwestycją. Sprawdzimy w nich stan prawny do działki, pozwolenie na budowę, aktualny odpis z KRS czy zaświadczenie z ZUS-u o braku zaległości.

I tak bez obaw możemy nabyć nowe mieszkanie smile.png  

#5 karol87

karol87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 29 listopad 2014 - 00:07

Niektóre biura mają w swojej ofercie też hale handlowe, ale to już większe marki, które mają swoich przedstawicieli w całej Polsce :)

#6 Guest_Włodek

Guest_Włodek
  • Goście

Napisano 26 luty 2015 - 16:00

Wpisz nazwę dewelopera i szukaj na forach opinii. Czasem trzeba przeglądać więcej stron niż 1-2 bo spychają te wpisy na dalsze ale ogólnie najpewniej jest kupować mieszkanie od dewelopera przez pośredników bo wtedy masz większą pewność że jest ok no i zabezpieczenie.

W home brokerze nie płaci się prowizji za mieszkania deweloperskie

#7 ellaelle

ellaelle

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 11:21

czytać czytać czytać. wszelki głosy i opinie są cenne. no ale też samodzielne śledzenie faktów. ja rozważam kupno mieszkania w Katowicach od dewelopera http://www.geogrupa.pl/ i zbieram informacje. jeżeli istnieją na rynku od 25 lat, mają za sobą wiele udanych inwestycji i obecnie prowadzą kilka w różnych miastach, to wydaje mi się, że na początek jest to całkiem niezła rekomendacja żeby brać ich w ogóle pod uwagę. oprócz tego mieszkania są objęte programem MdM

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: deweloper, mieszkanie, kupno mieszkania

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych