Skocz do zawartości

Europalety, a palety PKP

europalety

wróć do serwisu Logistyka 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_eeeeeee

Guest_eeeeeee
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2013 - 12:36

Mam pytanie odnośnie rozmiarów Europalet i rozmiarów palet PKP. Czy te palety różnią się miedzy sobą, czy nie? O ile europalety są objęte ISO i mają okreslony rozmiar, o tyle z nawą palety PKP spotkałem się pierwszy raz. Jakie są różnice w tym temacie?

#2 Guest_andrzej.kowal

Guest_andrzej.kowal
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2013 - 12:16

Wiesz co, w Twojej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie zaczerpnięcie informacji bezpośrednio u źródła. Kwestii technicznych na temat palet nikt nie wytłumaczy ci tak dobrze jak ich sprzedawca, albo producent. Spróbuj skontaktować się z firmą Penny, która produkuje maszyny do palet Współpracowałem kiedyś z nimi i zawsze chętnie udzielali pomocy. 

#3 krasnal1357

krasnal1357

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 15:34

Hej, wydaje mi się, że palety pkp są produkowane z materiałów, które nie muszlą odpowiadać wygórowanym normom w odróżnieniu do europalet, które muszą spełniać określone normy bezpieczeństwa oraz rozmiaru i z tego względu uważam, że palety pkp mogą się różnić od europalet. Ale może lepiej poszukaj informacji w internecie bo na chwilę obecną nie jestem w stanie Ci jednoznacznie odpowiedzieć z tego względu, że nigdy nie miałem styczności z paletami pkp bo na co dzień kupuję europalety w tym sklepie cerplast.pl.

#4 karina87

karina87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 30 wrzesień 2017 - 08:37

Poradź się Panów z http://www.tefra.com...lety-drewniane/. Znają się na rzeczy. Na pewno Ci doradzą.

#5 majka3131

majka3131

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 54 postów

Napisano 01 październik 2017 - 19:57

Jaką Waszym zdaniem w ogóle infrastruktura kolejowa ma przyszłość w transporcie? Co o tym myślicie? Czy ktoś z Was na co dzień korzysta z transportu szynowego? 

#6 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 07:14

Paleta EUR 1200x800 jej cechy znormowała organizacja EPAL. Każda deska musi mieć okreslone normy. Np po naprawie paleta ma gwożdzia cechowanego itd.

Paleta PKP najczęsciej wymiar jej to 1200x800, ale PKP jest firma bez licencji na naprawę i produkcję palet, co nie gwarantuje norm wymiaru i obciążenia ich palet. W rozliczeniu paleta PKP nie jest paletą EUR a jedynie jej "podróbką".

#7 Corpoint

Corpoint

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 16 listopad 2018 - 10:08

A ktoś się orientuje jakie są różnice w cenie? Czy warto?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych