Kategorie
Skocz do zawartości

paragraf 4700, a par.4300???


Gość ewa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wydatki na szkolenia pracowników, którzy nie są członkami korpusu służby cywilnej, należy klasyfikować w paragrafie 470.Wprowadzony nowy paragraf 470 wydatków bieżących dotyczący szkoleń pracowników, którzy nie są członkami korpusu służby cywilnej, wyłączył możliwość kwalifikowania tych wydatków w paragrafie dotychczasowym 430 "Zakup usług pozostałych".Pamiętaj, że klasyfikacja paragrafów wydatków jest czterocyfrowa. Nie zapomnij więc o czwartej cyfrze, którą najczęściej jest cyfra "0", a w przypadku finansowania wydatków z innych źródeł, np. finansowanych lub współfinansowanych ze środków bezzwrotnych pochodzących z budżetu Unii Europejskiej lub innych środków zagranicznych, odpowiednia cyfra od 1 do 9.Podstawa prawna:Rozporządzenie Ministra Finansów z 14 czerwca 2006 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, przychodów, wydatków i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych (Dz.U. nr 107, poz. 726 z późn. zm.).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli dostanę fakturę, w treści której będzie udział w szkoleniu członka korpusu sł.cywilnej oraz pracownika niebędącego czł.korp.sł.cywil. i dodatkowo koszty zakwaterowania uczestników szklenia, to mam to rozksięgować na 3 paragrafy: 4550,4700,4300?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga misiu, mam jeszcze pytanie dotyczące wyposażenia.Czy można przenieść z ewidencji wyposażenia do ewidencji śr.trwałych składnik majątku, który został zmodernizowany w tym samym roku, w którym został zakupiony i obecna jego wartość wynosi 5000zł?(wp 3450+zakup części peryferyjnej o wartości 1550) Czy modernizacja odnosi się tylko do środków trwałych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 lata później...
  • 1 rok później...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...