Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przelew pieniędzy z UK do PL

wróć do serwisu Moja Firma 33 odpowiedzi w tym temacie

#1 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 753 postów

Napisano 27 sierpień 2013 - 12:02

Szukam jakiegoś taniego i bezpiecznego sposobu na transfer peniędzy z UK w funtach do Polski (na rachunek bankowy). Western Union jest dobry ale drogi, dlatego odpada. Polecicie coś dobrego?

#2 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 435 postów

Napisano 28 sierpień 2013 - 11:27

Większość moich znajomych przekazuje pieniądze do Polski za pośrednictwem kantorów internetowych (sprawdzony przez nas jest ten kantoronline.pl). Przy większych przelewach zaoszczędzić można do kilku procent przelewu. Ciężko jest znaleźć korzystniejszy kurs walut w stacjonarnych kantorach. Transfer środków jest bezpieczny, tani oraz szybki. Możesz próbować też za pomocą Western Union ale zobacz sobie jakie to jest drogie ;/

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#3 vatis-ka

vatis-ka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 607 postów

Napisano 30 sierpień 2013 - 09:41

tani i bezpieczny jest przelew bankowy Sepa

wystarczy mieć w UK i PL konto w funtach

#4 Guest_beata

Guest_beata
  • Goście

Napisano 31 październik 2013 - 20:40

Ja kasę do Polski przelewam za pośrednictwem kantorów internetowych. W porównywarce e-kantorów SterfaWalut można sprawdzić, które serwisy obsługują przelewy zagraniczne

#5 Guest_bog

Guest_bog
  • Goście

Napisano 01 listopad 2013 - 19:28

Zerknij na system Transfer24.eu Pieniądze wysyła się zdalnie z domu, opłata jest niewielka w zależności od wysokości wysyłanej kwoty i już w kilka godzin kasa jest już na polskim koncie.

#6 vespa

vespa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 02 listopad 2013 - 16:54

Co to jest przelew SEPA?

Jest to usługa, która pozwala przesyłać pieniądze pomiędzy rachunkami banków na terenie Unii Europejskiej oraz Islandii, Liechtensteinu, Norwegii i Szwajcarii. Przelew taki można zlecić w placówce banku, przez telefon lub w serwisie bankowości internetowej. Zlecenie musi spełniać kilka warunków:

[*]przelewana kwota musi być podana w walucie euro,
    [*]należy podać adres SWIFT banku odbiorcy oraz numer rachunku w standardzie IBAN,
    [*]koszty przelewu muszą być dzielone pomiędzy nadawcę i odbiorcę (opcja SHA).
    [/list]Zaletą przelewów SEPA, w stosunku do polecenia wypłaty za granicę, jest szybkość transferu środków (do trzech dni roboczych, a od 2012 r. jeden dzień roboczy), niższy koszt (ponieważ nie ma banków pośredniczących) oraz fakt, że opłaty za przelew nie są potrącane z transferowanej kwoty.

#7 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2013 - 15:57

Ja używam https://www.kantoronline.pl i jestem zadowolony. Tanio, szybko i bezpiecznie Dołączona grafika.

#8 zasan

zasan

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 28 grudzień 2013 - 14:41

Western Union chyba w miarę szybko przelewa, ale nie wiem po jakich kursach przelicza:

www.forum-bankowe.pl/tematy3/przelew-z-uk-do-polski-vt8636.htm

www.forum-bankowe.pl/tematy1/tanie-przelewy-z-wielkiej-brytanii-do-polski-vt63.htm

Chcesz coś poczytać o bankach? Zajrzyj, kliknij i sprawdź: forum banki - na każdą okazję.

#9 KsięgowaEwa

KsięgowaEwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów

Napisano 11 styczeń 2014 - 00:22

Western Union chyba w miarę szybko przelewa, ale nie wiem po jakich kursach przelicza.

przy przelewaniu pieniędzy do USA siostra zawsze płaciła 30 dolarów przy odbiorze, nie wiem jak sprawa wygląda w przypadku innych krajów, ale do USA wszelkie przekazy (paczki, listy, przekazy pieniężne) są bardzo drogie

#10 AntekM

AntekM

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 marzec 2014 - 16:47

Ostatnio zacząłem korzystać z ferpay przyznam że jestem zadowolony z ich usług. Robię przelewy z Anglii do Polski już od jakiegoś czasu. Wszystko przebiegło sprawnie i szybko. Ich kurs też jest wysoki. Polecam w 100%.

Antek

#11 Guest_paulina

Guest_paulina
  • Goście

Napisano 15 maj 2014 - 11:55

Ja też korzystam z Ferpay smile.png Mają tanie i szybkie przelewy do Polski smile.png Opłata za przelew jest zawsze stała! Polecam!

#12 Mikolin

Mikolin

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 17 maj 2014 - 13:09

Jeśli mieszkasz w Anglii, to poszukaj w swoim mieście, a na pewno znajdziesz małe firmy, które przesyłają funty do Polski. Musisz mieć tylko w banku w Polsce konto i wszystko szybko będzie załatwione. 

#13 Guest_angelika

Guest_angelika
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2014 - 21:21

ja kozystam z transfer24.eu od kiedy wprowadzili oplate 95 pensow

#14 Guest_Ostka

Guest_Ostka
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2014 - 09:47

Western Union jest drogi - sama wysyłałam tak pieniądze ale sobie odpuściłam.

Obecnie wysyłam przez Easysend - nie wiem czy znacie te firmę ale wprowadzili małe opłaty. Płaci się jedynie 2 funty i można tam wysłać za tę opłatę dowolną ilość kasy z UK do Polski. Wszystko idzie bardzo szybko tak więc ja na przykład nie mam zastrzeżeń.

Jak się wyśle przelew przed 11 to już w ten sam dzień jest w PL.

#15 Guest_Andi

Guest_Andi
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2014 - 13:04

Western Union jest drogi - sama wysyłałam tak pieniądze ale sobie odpuściłam.

Obecnie wysyłam przez Easysend - nie wiem czy znacie te firmę ale wprowadzili małe opłaty. Płaci się jedynie 2 funty i można tam wysłać za tę opłatę dowolną ilość kasy z UK do Polski. Wszystko idzie bardzo szybko tak więc ja na przykład nie mam zastrzeżeń.

Jak się wyśle przelew przed 11 to już w ten sam dzień jest w PL.

No i jak właśnie korzystam z EasySend. Zwykle przelewam u agenta - wtedy koszt to 5 funtów. Przez net to głównie płaciłem kartą debetową. Pieniądze dochodzą do polski w kilka godzin - maksymalnie na drugi dzień roboczy. 

#16 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 582 postów

Napisano 18 sierpień 2014 - 16:15

Przetestowałem ten https://www.easysend.pl/ i faktycznie jest dużo taniej niż w Western Union. Dzięki! Będę korzystał!

#17 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2015 - 14:33

Nie chce negować innych firm, ale faktycznie Ferpay jest spoko. Za 2,90 mam pieniądze na koncie już po kilku minutach. Ma ktoś coś lepszego? Chyba nie! A jeśli ktoś coś znajdzie to niech da znać smile.png

#18 aniamil

aniamil

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 kwiecień 2015 - 21:35

przy przelewaniu pieniędzy do USA siostra zawsze płaciła 30 dolarów przy odbiorze, nie wiem jak sprawa wygląda w przypadku innych krajów, ale do USA wszelkie przekazy (paczki, listy, przekazy pieniężne) są bardzo drogi

Nie GBP, ale dotyczy USD - założyłam konto walutowe i Aliorze i teraz gdy moja ciotka z USA przesyła mi pieniądze, to później przepuszczam je przez https://internetowyk...pl/kurs-dolara/ i dzięki temu jestem parę złotych do przodu :) trzeba sobie radzić, może nie tak dobrze jak Kuźniar, ale jednak :)

#19 Onstappent

Onstappent

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 14 kwiecień 2015 - 10:30

Najlepiej jest wymienić walutę w internetowym kantorze walutowym (ja korzystam z https://liderwalut.pl/) i dopiero potem wykonać przelew bezpośrednio na rachunek w UK. Wtedy przynajmniej masz pewność, że dojdzie taka kwota jak wysyłasz bo z tymi przewalutowaniami bankowymi to nigdy nic nie wiadomo :/ A w tym kantorze walutowym pieniądze na koncie masz już w ciągu kilkunastu minut, wszystko szybko, sprawnie i z gwarancją kursu :)

#20 Guest_Pewny Kantor

Guest_Pewny Kantor
  • Goście

Napisano 06 maj 2015 - 10:56

Pewnykantor.pl powstał na fundamentach sieci kantorów stacjonarnych funkcjonujących od 24 lat. Dzięki nam można dokonać wymiany walut nie wychodząc nawet z domu! Zlecenia przyjmujemy całą dobę 7 dni w tygodniu. Naszą motywacją do codziennej pracy są tysiące zadowolonych klientów.Obsługujemy wszystkie banki w Polsce. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych