Kategorie
Skocz do zawartości

Instrukcja Bezpieczeństwa pożarowego

Gość olgiusza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Po roku przebywania w nowym biurowcu doczytałam w Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego, że jest załącznik z oświadczeniem pracownika o zapoznaniu się z instrukcją. Czy taki dokument musi być w aktach osobowych? Jeżeli tak to nowym pracownikom będę dawała takie oświadczenie do podpisu i wpinała do akt. Co wówczas zrobić z osobami zatrudnionymi w ciągu roku, które tego nie podpisały tego oświadczenia?

przeważnie jest jedno oświadczenie o zapoznaniu sie ze wszystkimi regulacjami u pracodawcy. Są one dostępne w jednym miejscu (może to być dysk sieciowy, tablica w korytarzu, segregator w sekretariacie itd). natomiast nowe regulacje, które wprowadza się po złożeniu oświadczenia, powinny być podpisywane osobno (zapoznałem się z zarządzeniem xx z dn. 05.04.2012 dot./////)

no tak, ale co w sytuacji gdy to przegapiłam? czy mogę puścić listę ogólną dla pracowników i później tą listę podpiąć pod instrukcję? Nowym będę dawała oświadczenie i będę na bieżąco wpinała do akt. Nie wiem co z osobami zatrudnionymi w ciągu roku kiedy to już obowiązywała instrukcja i z pracownikami, którzy przenieśli się na obiekt i powinni zostać zapoznani z Instrukcją. Lista jest szybszą formą, ale może bezpiecznie dać wszystkim oświadczenia?

chyba mało przejrzyście napisałam Dołączona grafika chodzi mi o to czy może być zbiorowe oświadczenie, którego nie wepnę do akt czy musi być indywidualne oświadczenie dla każdego z osobna wpięte do akt. Tą drugą opcję sugeruje załącznik z instrukcji a chciałabym uniknąć wpinania każdej osobie indywidualnie dodatkowego papierka.

Dobrym sposobem jest też lista w instrukcji osób które się zapoznały z tym dokumentem, myśle, że ząłatwia sprawę. Dużo informacji o tym dokumencie można znaleźc na stronie instrukcja przeciwpożarowa. Ogólnie chodzi o to aby był spełniony fakt wdrożenia instrukcji, a czy to będzie oświadczenie w aktach czy lista z podpisem to chyba bez większego znaczenia.Pozdrawiam

• 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
To odnośnie przepisów bhp. No i chyba jednak trzeba je włączać do akt osobowych
Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28 maja 1996 r. 
w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika 
(Dz. U. z dnia 1 czerwca 1996 r., Nr 62, poz. 286, zmiany: Dz. U. z 2002 r., Nr 214, poz. 
1812, Dz. U. z 2003 r., Nr 230, poz. 2293, Dz. U. z 2006 r., Nr 125, poz. 869, Dz. U. z 
2009 r., Nr 115, poz. 971) Na podstawie art. 298 1  Kodeksu pracy zarządza się, co następuje: 

Rozdział 1 

§ 3. Pracodawca przed dopuszczeniem pracownika do pracy uzyskuje jego 
pisemne potwierdzenie zapoznania się z treścią regulaminu pracy, a w przypadku 
określonym w art. 29 § 3 Kodeksu pracy - z informacją, o której mowa w tym przepisie, 
oraz z przepisami i zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy, z zakresem 
informacji objętych tajemnicą określoną w obowiązujących ustawach dla umówionego z 
pracownikiem rodzaju pracy, a także z obwieszczeniem, o którym mowa w art. 150 
Kodeksu pracy. 

Rozdział 2
...
Dołączona grafika pisemne potwierdzenie zapoznania się przez pracownika z przepisami i 
informacjami określonymi w § 3 oraz zaświadczenia o ukończeniu wymaganego 
szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, 

Natomiast co do zapoznania z Instrukcją bezp. poż. jest interpretacja na stronie senatu, która daje dowolność w zakresie programu szkolenia i dokumentowania oraz przechowywania tegoż.

• 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Pamiętajcie też, że takie indtrukcje muszą być uaktualniane. Ja o tym zapomniałem i trochę za to popłynąłem ;) Teraz już tego pilnuję. Na szybko znalazłem firmę, która szybko sie tym zajęła. Także jakby ktos szukał takiej firmy to: http://induko.pl/uslugi-ppoz/instrukcja-bezpieczenstwa-pozarowego

• 7 lat później...

Jak najbardziej te sprawy są istotne i wydaje mi się, że tego typu instrukcje na pewno powinny być w widocznych miejscach w każdej firmie. Jeśli jeszcze ktoś ich nie ma to zdecydowanie w sklepie https://znaki-bhp.pl/produkty/104_instrukcje_bhp_i_ppozbez żadnego problemu może je sobie zamówić.

• 4 miesiące temu...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...