Skocz do zawartości

Budować dom czy kupić mieszkanie?

budowa domu kupno domu

wróć do serwisu Sektor Publiczny 118 odpowiedzi w tym temacie

#101 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 657 postów

Napisano 28 luty 2018 - 21:27

A tutaj http://oliwski-park.pl już zaglądaliście? Oliwski Park to inwestycja mieszkaniowa w Gdańsku Oliwie, w sąsiedztwie Parku Oliwskiego. Miejsce naprawdę wyjątkowe. Nie da się ukryć, że mieszkania w Gdańsku Oliwa nie stracą na wartości.

#102 Nawiasa

Nawiasa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 06 kwiecień 2018 - 12:41

Oczywiście, że dom to lepszy pomysł, jeżeli chodzi o zamieszkanie na stale. Ja w Polsce mam dom, a w Hiszpanii mieszkanie w którym jesteśmy kilka tygodni w roku, przez resztę czasu je wynajmujemy. Jeżeli chodzi o mieszkanie raz na jakiś czas to polecam mieszkanie w innych wypadkach zachęcam do zakupu domu. Co do nieruchomości w Hiszpanii zachęcam do zajrzenia tutaj: http://ncbhome.com/można znaleźć kilka ciekawych informacji. 

#103 JakubWysocki

JakubWysocki

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 10 kwiecień 2018 - 13:53

My z żoną właśnie przeglądamy oferty mieszkań w Hiszpanii :) I też mamy w planach wynajmować je pod naszą nieobecność, wydaje mi się, że to całkiem korzystna opcja. Jak na razie zainteresowała nas oferta tej firmy: https://whiszpanii.pl/ Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie, bo mieszkanie w Hiszpanii już od dawna chodzi mi po głowie :) 

#104 ania123444

ania123444

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 11 kwiecień 2018 - 10:58

Mój brat rok temu się budował, i przyznam że nie chcę się budować, mieszkanie to jednak o wiele większy komfort. Budowa pochłania całe życie, majątek pieniędzy oraz kupę zdrowia przy tym. Ja zastawiam się nad nowym mieszkaniem na osiedlu Leśny Kwiat, które jest na VI etapie budowy. Kupię nowe mieszkanie i nic mnie nie interesuje, póki nie mam rodziny to taka opcja jest najbardziej optymalna, a w razie W w przyszłości mogę sprzedać meiszkanie i kupić dom lub zacząć budowę, choć na razie nie uśmiecha mi się.

#105 AgataDi

AgataDi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 168 postów

Napisano 11 kwiecień 2018 - 14:02

Moim zdaniem lepiej jest mieć większe mieszkanie niż dom, bo z domem więcej kłopotów. A większe mieszkanie to raczej pod miastem bo koszty kupna i utrzymania niższe. Siostra ostatnio kupiła mieszkanie pod Warszawą w  Brwinowie  na Osiedlu Pszczelin budowanym przez Eko-Bud http://ekobud.com/i bardzo mi się to miejsce podoba.  Do Warszawy szybki dojazd kolejką a wokół osiedla zieleń, mają tam nawet własny park i staw.

#106 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2018 - 03:38

Moim zdaniem mniej stresujące jest kupno mieszkania, dlatego też tak zrobiłem z pomocą Biura Nieruchomości Abrys we Wrocławiu.

#107 Guest_olek

Guest_olek
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2018 - 16:39

Czesto balkony nie sa uzywane zbyt czesto bo sa za male, w domkach taka funkcje pelni juz ogrod. W nowych mieszkaniach na wysokich pietrach sa duze tarasy jak np Miasteczko Wawer tutaj przy metrazam np 50m taras z widokiem na las sprawdza sie idealnie i na pewno kazdy bedzie z niego czesto korzystal bo jest cicho, za blokiem w kameralnym miejscu czego zawsze brakuje w miescie

#108 Juras

Juras

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 95 postów

Napisano 21 czerwiec 2018 - 15:39

Każdy ma inne oczekiwania i marzenia. Jeśli chodzi o budowę domu, to dobra firma budowlana to połowa sukcesu. Mi znajomi polecili firmę FACHMAN z Rzeszowa ( mają też oddział w Mielcu i Dębicy). Bez nich chyba byśmy sobie nie poradzili. Oni zajęli się wszystkim od projektu a nawet warunków zabudowy do wykończenia wnętrz pod klucz. Wszystko w terminie i rzetelnie.

#109 walczakmalwina

walczakmalwina

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 09:17

ja na twoim miejscu zdecydowała bym się na budowę domu. Własny dom daję większą wolność niż mieszkanie w bloku. U mnie przy budowie domu pracowała firma http://www.krosbud.pl i jestem bardzo zadowolona. Przy mieszkaniu być może jest mniej kłopotów, ale kto z nas po pracy nie chciałby się relaksować we własnym ogrodzie? 

#110 gizzy

gizzy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 10:11

Własny dom to własny dom, mieszkanie w bloku to syf, w końcu trafi się jakiś upierdliwy sąsiad, hałasy, jakaś ormo sąsiadka. Mieszkałem w bloku 15 lat teraz mam swój dom i za nic nie wróciłbym do bloku. Znajomy chciał zamontować w swoim mieszkaniu klimatyzację i nic z tego dostał odmowę ze spółdzielni a ja jak chcę klime to nie ma problemu dzwonię do firmy https://anterm.pl/systemy-klimatyzacji i wybieram co mi się podoba. 

#111 gyfweliff3p

gyfweliff3p

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 17:50

Ostatnimi czasy udało mi się w końcu kupić własne czetery kąty. Z tego też powodu szczęśliwym momentem, chciałbym je ubezpieczyć. Nie ma co ukrywać, że moja zasób wiedzy i doświadczenie w tym zakresie jest niezmiernie nędzne i dlatego potrzebuję Waszej pomocy oraz trafnej rady. W oko wpadły mi takie propozycje jak ubezpieczenie mieszkania lub domu Link4 na ubezpieczeniemieszkania.pl. Co na ten temat uważacie?

Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu. - Dan Brown

#112 Guest_Online Ekspert Compensa

Guest_Online Ekspert Compensa
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2018 - 14:23

Jeżeli ktoś decyduje się na mieszkanie to warto pamiętać o ubezpieczeniu oraz o tym, że mieszkanie można ubezpieczyć na dwa sposoby: od ryzyk nazwanych oraz od wszystkich ryzyk. Pierwszy to polisa, która zapewnia ochronę w konkretnie wskazanych sytuacjach (kilka przykładowych: pożar, powódź, przepięcie, wandalizm). Drugi to natomiast ubezpieczenie, które zapewnia ochronę w przypadku dowolnego zdarzenia - z małymi wyjątkami, które szczegółowo opisane są w ogólnych warunków ubezpieczenia. Ta opcja jest więc szersza, bo pozwala chronić mienie na wypadek zdarzeń, które trudno przewidzieć. Oczywiście w ramach ubezpieczenia warto mieć OC w życiu prywatnym (przyda się, jeśli zalejemy sąsiada), assistance oraz zabezpieczyć się na wypadek kradzieży z włamaniem.

#113 RobertiPatrycja

RobertiPatrycja

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 19 październik 2018 - 10:41

Polecam biuro Efekt, na stronie https://www.bbn-efekt.pl/jest do nich namiar. Pomogli mi znaleźć dom w samym Bielsku, w bardzo wygodnej lokalizacji przy centrum. Profesjonalna rzeczowa i uczciwa obsługa. Nie wciskano mi nieruchomości które zupełnie nie korespondowały z moimi oczekiwaniami, nie marnowali mojego czasu.

#114 edekk1

edekk1

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 12:22

Pellet spoko bardzo na czasie my kupujemy z https://biopellet.pl można zamówić próbkę w postaci jednego worka bardzo fajna opcja

#115 dyzia

dyzia

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 30 grudzień 2018 - 18:54

Moim zdaniem zakup czy budowa domu jednorodzinnego to jest dobry pomysł, osobiście cenię sobie przestrzeń i prywatność, a dom to gwarantuje. Oczywiście budowa nie jest bułką z masłem, dlatego dobrze jest postawić na firmę, która się na tym zna.

#116 Guest_Sylvia

Guest_Sylvia
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2019 - 00:08

Mamy dom, musieliśmy go wyremontować bo jest to dom odziedziczony po dziadkach. Chyba mniej kasy wyłożylibyśmy na postawienie czegoś od podstaw. Mieszkanie wyszłoby jeszcze taniej. Ale ta świadomość że latem mogę wypić kawę w ogródku, że mogę bez problemu zrobić grilla, czy bardziej prozaicznie: odkurzać o 2 w nocy - sprawia że nie zamieniłabym domu na mieszkanie. Remont prawie skończony i teraz zostaje wybór sprzętów do kuchni. Własnie stoję przed wyborem piekarnika. Jestem prawie zdecydowana na Electrolux Steam Bake. Ma ktoś taki?

#117 Justyna21

Justyna21

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 01 październik 2019 - 16:19

Wydaje mi się, że kupno mieszkania wyjdzie taniej, niż budowa.

Są plusy i minusy jak we wszystkim.

budowa domu - własna przestrzeń, urządzone po swojemu ale większe koszta

Kupno mieszkania - sąsiedzi pod nosem ;p, urządzasz po swojemu, ale narzucony jest układ domu, dużo mniejsze koszta.

Ja wybrałam kupno mieszkania w Wiśle, urzekły mnie widoki ;p

Jakby co to polecam http://www.anunieruchomosci.pl/

#118 mari8

mari8

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 04 październik 2019 - 07:45

Jak już myślisz o budwaniu, postaw na wszystko co najlepsze. Od fundamentów po listwę karniszowąMoże się wydawać, że to nie ma znaczenia, ale później zdziwisz się jak niesamowicie duże ma to znaczenie! 

#119 kas87wid

kas87wid

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 31 październik 2019 - 20:02

My akurat postanowiliśmy, że będziemy się budować i tak tez zrobiliśmy. Co prawda budowa domu jednorodzinnego to spore przedsięwzięcie finansowe, ale na szczęście mieliśmy działkę, co znacznie zredukowało koszty. Każdemu polecam dobrze dobrać firmę budowlaną, wiem z doświadczenia że dobra firma to najważniejsza sprawa.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: budowa domu, kupno domu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych