Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Budować dom czy kupić mieszkanie?

budowa domu kupno domu

wróć do serwisu Sektor Publiczny 131 odpowiedzi w tym temacie

#81 zecor

zecor

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 02 maj 2017 - 14:51

Moim również. Teraz można mieć mieszkanie w bloku z ogródkiem, takie właśnie są budowanej na Dubieńskiej 12 w Warszawie. Podobno do dyspozycji przyszłych mieszkańców będą tarasy, balkony i ogródki wydzielone dla każdego lokalu.

#82 dominikgala

dominikgala

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 06 maj 2017 - 15:38

Wiele takich miejsc, ale ceny wręcz potrafią porazić. Ja tam chyba jednak zacznę przyglądać się bliżej takim ofertom jak ta pod nazwą Akacjowa Aleja w Radzyminie, bo ceny dość konkurencyjne, więc poważnie się zastanawiam. Cicho i spokojnie, a przy tym dojazd w miarę sensowny. Może jeszcze ktoś się zainteresuje?

#83 Guest_Kinga

Guest_Kinga
  • Goście

Napisano 12 maj 2017 - 08:28

nie trzeba od razu budować dom, by mieć ten dom

przecież teraz można trafić na super okazje, gdzie ludzie sprzedają domy w stanie surowym;)

nam tak się udało właśnie znaleźć za pośrednictwem Biura Nieruchomości Abrys we Wrocławiu.

domek urządziliśmy po swojemu,dokończyliśmy to co mieliśmy i jesteśmy zadowoleni wink.png

#84 barb30

barb30

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 29 maj 2017 - 20:38

Budowa domu jednorodzinnego to duże wyzwanie, jednak wielu ludzi nie wyobraża sobie, że mogliby kupić gotowy dom. I ja to rozumiem - nie ma to jak samemu dopilnować prac, wybierać materiały itp. Choć przyznam, że w naszym przypadku budowy pilnowała tak naprawdę ekipa - mieliśmy szczęście trafić zupełnie przez przypadek na solidnych wykonawców z firmy Espiro Property. Dzięki nim mieliśmy spokojną głowę przez cały okres budowy. 

#85 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 933 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 czerwiec 2017 - 14:44

Ciekawą ofertę gotowych domów na sprzedaż znajdziecie również na luksusowe domy na sprzedaż wilanów. Uważam, że jest to godne polecenia osiedle domków jednorodzinnych, z możliwością zamówienia domu pod klucz. Zobaczcie sami. 

#86 koniczyna7

koniczyna7

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 02 czerwiec 2017 - 15:28

A czy jesteście w stanie polecić jakieś ogrodzenia nowoczesne? Ja znam tylko te, które podlinkowałem, a chciałbym mieć ich więcej do wyboru... Z góry wielkie dzięki za rady :)

Jedynie ofiarowując to, co najcenniejsze, człowiek może zdobyć największą moc.

#87 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 265 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 09:52

Moim skromnym zdaniem zdecydowaniem lepszym rozwiązaniem jest kupienie mieszkania, najlepiej deweloperskiego. Wprawdzie pochodzę ze wsi, ale jakoś zawsze ciągnęło mnie do miasta. Nigdy nie miałem szczególnego zamiłowania do pracy na gospodarce i gdy tylko mogłem, opuściłem wioskę, przenosząc się do Wrocławia. Znalazłem tu pracę, a niedawno kupiłem mieszkanie. Mogę Wam polecić osiedle "Promenady wrocławskie". Chyba nie ma drugiej tak spokojnej okolicy we Wrocku, poza tym jest dobrze skomunikowana i po prostu fajnie się tam żyje. Trafiłem na sympatycznych lokatorów z innych mieszkań, więc nie mam powodu do narzekania. Jakby ktoś był zainteresowany, może sprawdzić u dewelopera - https://promenadywro...l/promocje.html , czy są jeszcze wolne lokale. 

#88 pati_1

pati_1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 sierpień 2017 - 10:20

HMM ja tez mam wielki dylemat, naprawdę wielki.

Mąż wychował się w domu na wsi, ja całe życie w bloku. Od 11 lat mieszkamy w bliku w nowym budownictwie - 58 m2- 3 pokoje, w trójkę razem z synem 3,5 roku.Póki co nam starcza powierzchni, choć brakuje chyba takiego większego salonu - duży pokój ma 17m2. Niby wszystko ok, mąż przyzwyczaił się do życia w bloku, choć na początku było ciężko. Niby nic nam nie trzeba, do szkoły czy przychodni 3 min.spacerkiem, wszędzie place zabaw, hipermarket 8 min pieszo, poza tym banki, apteki, wiele sklepów spożywczych, salony fryzjerskie, kosmetyczne,  Nie jest to ścisłe centrum, osiedle na obrzeżach miasta jakbym to ujęła, mnóstwo autobusów miejskich, które rozjeżdżają się w różne strony miasta (miasto wojewódzkie). Ja do pracy muszę jechać przez całe miasto - zajmuje mi to 10-20 min. Na samą benzynę do pracy tracę 100 zł, mąż jedzie do swojej 5 min.

Mimo tego wszystkiego mam dosyć już powoli tego wielkiego osiedla, międzyczasie nabudowali dużo bloków, wszędzie tylko parking i place zabaw i a i tak nie ma gdzie czasem zaparkować samochodu, jak się przyjedzie późno - trzeba szukać

jest to osiedle młodych małżeństw, jest mnóstwo dzieci, bloki są w miarę blisko siebie, jak dla mnie za blisko, w letni dzień nie da się spokojnie obejrzeć tv, bo taki hałas bawiących się dzieci, a raczej piszczących, puszczających muzykę na podwórku na cały regulator, rowerki, motorki, raz na palcu zabaw przed moim blokiem naliczyłam 30-tkę dzieci a do tego dorosłych z 10-tkę. Po drugiej stronie mieszkania znowu ulica osiedlowa, ale wiecznie ktoś przejeżdża, odjeżdża, przyjeżdża, parkuje. Sąsiedzi raczej też dają wiele do życzenia, ciągle kłoca się, trzepią drzwiami w domu, na klatce, to wielki pies zbiegający z dziećmi, niczym tabun słoni, jak ktoś się kąpie, to u mnie słychać jakbym wodę puszczała w moim pokoju, ludzie mało mili, jacyś zadufani, ważni, z niektórymi nawet ciężko porozmawiać. Nie jestem osobnikiem, który lubi spędzać prawie całe dnie na podwórkach na placach zabaw. owszem lubię porozmawiać ale dziwię się kobietom, jak cały dzień przesiadują na podwórkach, albo rano ida do pracy, później po pracy od razu na dwór i tak do ciemnego wieczora - kiedy one sprzątają, gotują i takie tam?

Poza tym sąsiedzi gdzies w bloku obok imprezują na całego, ale na podwórkach, place zabaw niczym wielkie pikniki. Zimą trochę spokojniej, ale to znowu dzieci grające w piłkę w domach, piszczące, płaczące, tupiące, biegające. szok!

Czasem czuję się jak na bazarze. Lubię miasto, ale ten hałas, brak własnego miejsca przed domem, pakowanie się z synem na plac zabaw - picie, jedzenie, zabawki, ubranie itd. doprowadzają mnie powoli do furii. Jestem raczej domatorem lubię ciszę spokój, ogromna rolę przywiązuję do własnego gniazdka - lubię mieć ładnie w domu - tak że się ciesze jak wracam do niego.

Z tego powodu wybudowaliśmy z mężem na działce dom 97 m2 - 4 pokoje plus pomieszczenie gospodarcze z jednym garażem/ Działka jest 15 km od naszego miejsca zamieszkania. Mamy stan surowy otwarty. koszt takiego domu 97 m2 to 103 tys. więc nie dużo, myśle że w 250 tys się zamkniemy. Na wsi supermarket - 10 min pieszo, sklep spożywczy jeszcze bliżej, na nowoczesny basen 3 km, ug też ok. km. Szkoła i przedszkole 7 min. pieszo, w blisiej odległości inne supermarkety, pizzerie itp.

Zdecydowalibysmy się na pellet, wiemy że wyszłoby nas 3 tony na cały rok 9mamy porównanie z rodziną) - tona 720 zł.

W bloku 500 zł. za czynsz z garażem, który strikte i tak nie jest kolo naszego bloku, plus prąd, gaz, internet, telewizja, podatki od nieruchomości, za wieczyste użytk.

Jestem śpiochem więc boję się że rano ciężko mi będzie wstać - trzeba trochę wcześniej wstać, dojazd z działki do naszego bloku zajmuje mi 15 min. taka spokojna przepisową jazdą, więc dziennie 0,5 godz. więcej na dojazdy dziennie więcej. Tylko zastanawia mnie czy ja będę gotowa na taikie jazdy, a jak dziecko będzie chore, a jak na zajęcia dodatkowe, tu w mieście wsiądę w samochód i jestem w zasadzie szybko wszędzie. Poza tym przy domu trochę obowiązków, a co jak zasypie śniegiem, ile wcześniej będą musiała wstać do pracy, jak będę jechać w ślizgawice, w burzę, zamiecie sniezne?Niby koszty paliwa nie byłyby dla nas znacząco większe niż dotychczas, no może 400-500 zl więcej, no ale jednak, za to utrzymanie domu może niższe niż w bloku. W mieście odśnieżają ulice, nie ma takich mgieł i takie tam.

Z drugiej strony zastanawiam się czy nie zrobię krzywdę dziecku, tu niby może pobawić się w piaskownicy z dziećmi, mamy kaprys to jedziemy do galerii itp. Czy nie będzie się nudził na działce, choć tam małe dzieci tez są, czy nie zamkne mu drogi bo może tu chodziłny na jakieś ciekawe zajęcia dodatkowe, szkoła pod nosem, sam by sobie przyszedł, a tak musiałby jeździć z nami do miasta, bo ze szkoły na wsi nie miałby kto go odebrać, jakbyśmy byli z mężem w pracy.

raczej nie jesteśmy ludźmi - światowcami, lubimy gdzies pojechać na wczasy ale normalnie. raczej domatorzy. Blok zamknę i się nie martwię że mi opylą mieszkanie. dom wyobrażam sobie, że to ciąly stres na wyjeździe, czy się nie zapali, czy nie okradną, poza tym czy wichura nie zerwie dachu.

No i czy jak będę jechać do pracy w zime, czy nie wpadnę w poślizg, nie rzuci mnie do rowu i czy w ogóle wyjadę z domu jak zasypie.

Sama już nie wiem, co wybrać, a dezyzje muszę podjąć już w ciągu roku, bo nie ma sensu dalej zwlekać, na starość nie bdę się przeprowadzac do domu, a dom stoi już 3 rok i dalej nie mogę podjąc decyzji.

#89 Guest_Dominik

Guest_Dominik
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2017 - 14:14

Zielone osiedle w mniejszej miejscowości może być naprawdę dobrym miejscem na wypoczynek po ciężkim dniu pracy. Sam szukam czegoś nowego w pobliżu stolicy i wydaje mi się, że taka Akacjowa Aleja w Radzyminie może być czymś odpowiednim do moich potrzeb. Garaż dodany do mieszkania na pewno może być przydatny.

#90 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21724 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 08 sierpień 2017 - 14:22

Dominik, bo się rozdwoisz, albo i rozmnożysz do n* z tymi reklamami :P :P :P

#91 maciek_p

maciek_p

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 401 postów

Napisano 03 wrzesień 2017 - 19:50

Jasne, że dom - zapewnia komfort, którego mieszkanie nie jest w stanie. Jakich materiałów użyć do jego ocieplenia? Czy warto zdecydować się na któryś z systemów oferowanych przez firmę CAPAROL? Jeden z nich - CARBON - wzmocniony został włóknem węglowym...

#92 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 785 postów

Napisano 29 październik 2017 - 21:14

Czy stać Ciebie na wybudowanie domu? Jeśli tylko masz środki, które Ci to umożliwią, nie widzę powodu, dla którego miałbyś tego nie zrobić. Mając dom można pozwolić sobie na więcej niż mieszkając w bloku. Nie użerasz się także z sąsiadami!

Top Szamba Betonowe

#93 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 787 postów

Napisano 17 listopad 2017 - 11:40

To już zależy od kwestii indywidualnej, czy dana osoba chce czekać aż powstanie jego ukochany dom czy kupić gotowy. Ja jestem jednak za budową i nadaniu mu swojego, nieszablonowego kształtu. Warto też pomyśleć o energooszczędnych rozwiązaniach, jak te opisane na http://finaldom.pl/p...-pasywnym-domu/ które pozwolą na zamieszkanie w domu, w którym nie trzeba się będzie martwić o rachunki bo zastosowane materiały zapewnią ich niski poziom.

#94 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 563 postów

Napisano 28 listopad 2017 - 12:18

Ja zdecydowanie chciałbym wybudować dom, tylko niestety nie jest to łatwa sprawa. Na razie pierwszym trudnym krokiem jest wybór projektu. Co myślicie o tych ze strony http://ecoreadyhouse.com/pl/? Jest nas tutaj dużo, więc może ktoś mi pomoże. Chciałbym jak najszybciej mieć tą kwestię za sobą.

#95 wowowicz

wowowicz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 23 grudzień 2017 - 19:27

My zaczynamy budowę domu, choć wiemy z opowieści rodziny i znajomych, że budowa domu jednorodzinnego to spore wyzwanie. Ale no risk, no fun - jak to się mówi :) Jestem pewna, że to dobra decyzja, bo oboje z mężem o domu marzymy. W sumie niedawno co skończyliśmy urządzać mieszkanie, ale budowa pewnie zajmie nam rok, więc zdążymy się nim nacieszyć :) 

#96 Guest_AnetaC

Guest_AnetaC
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2018 - 22:48

Nam bardzo spodobała się inwestycja przy Opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Cicho, zielono, w pobliżu lasy tynieckie a nie brakuje odpowiedniej infrastruktury – w pobliżu jest ośrodek zdrowia, biblioteka, szkoła, sklepy, restauracje. Po więcej informacji odsyłam do Kontrakt Development, albo zajrzyjcie na ich stronę. 

#97 kaja87

kaja87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaWieliczka

Napisano 10 styczeń 2018 - 12:19

Budowa budowie nierówna. Zdarzyła mi się sytuacja kiedy szukając mieszkania dla znajomej poleciłam jej pewne osiedle. Nowe, ładne zadbane same plusy minusów żadnych. Odradziłam budowę domu bo to wiadomo, ekipy trzeba pilnować i koszta są też wyższe. Ona zachwycona kupiła to mieszkanie. I jakie było jej zdziwienie kiedy po około roku na ścianie zaczęły pojawiać się rysy. Zarządca nie wie nic na ten temat ogólnie zwalił na nią, że mieszkanie nie jest odpowiednio użytkowane. Kolejno sąsiad drugi i trzeci zaczęli zgłaszać podobne akcje. W końcu znajomy z http://aprofi.pl/ przyszedł zobaczył i wyszło że prawdopodobnie zbudowano blok na źle utwardzonym podłożu. Nie wiadomo czy to bardziej inwestor zawinił czy wykonawca. Za to sprawa jak piłeczka jest przerzucana od jednego do drugiego. Dlatego zalecam dokładnie każdemu przejrzeć inwestycję przed kupnem. O ile w domku mamy możliwość wręcz nieograniczonej interwencji o tyle w mieszkaniu jak wiadomo nie bardzo. Fakt w bloku odpada mnóstwo zmartwień jakie są strapieniem właścicieli podwórka jednak jak się źle trafi to już nie jest tak wesoło.

#98 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 843 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 15:12

Jeżeli pod uwagę bierzemy mieszkanie warto poczytać jakieś blogi na te tematy. Wiele informacji jest na stronie http://www.przytulny...e-mieszkaniowe/, są to ciekawe i naprawdę potrzebne opinie na temat takiego wyboru 

#99 Juras

Juras

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 143 postów

Napisano 22 luty 2018 - 16:48

Trudno doradzać w tej kwestii, każdy ma inne oczekiwania. Są plusy i minusy. Sama budowa domu to też niełatwa sprawa, ciągnie za sobą sporo formalności. Dobrze mieć wtedy taką firmę jak Fachman z Mielca. Oni pomagają załatwić wiele spraw i wybudować dom aż po prace wykończeniowe.

#100 Guest_marett

Guest_marett
  • Goście

Napisano 23 luty 2018 - 11:51

Za około 380 000 złotych możesz mieć w Łodzi dom mniej więcej na poziomie 95 – 110 m2 na Polesiu na osiedlu Siedem Klonów. Dość niezła cena w porównaniu do jakości wykończenia budynków. Byłem na ekspozycji, dniach otwartych dewelopera, rozmawiałem z inwestorami. Wszystko się zgadza, a deweloper jest pewniakiem.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: budowa domu, kupno domu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy