Skocz do zawartości

Budować dom czy kupić mieszkanie?

budowa domu kupno domu

wróć do serwisu Sektor Publiczny 118 odpowiedzi w tym temacie

#41 TFern

TFern

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 22 wrzesień 2015 - 14:53

A może warto połączyć mieszkanie z domem? Jak tego dokonać? Można to zrobić w prosty sposób. W Poznaniu dostępnych jest wiele ofert od deweloperów gdzie kupujący mają możliwość zakupu nowego mieszkania na parterze z przynależnym ogródkiem lub szeregowca. Małe ogródki w mieszkaniach parterowych dostępne są nawet w centrum Poznania, ale pamiętać należy, że oferty takie są drogie. Małe ogródki i tarasy kupić można na osiedlu Riverpark Poznań. Jest to cicha i spokojna inwestycja tuż przy Warcie, ale dzięki dużym balkonom, tarasom i ogródkom można się tam poczuć jak we własnym domku.

Większe ogródki przynależą do szeregowców na osiedlu Warzelnia Poznań po wschodniej stronie miasta. W tym przypadku mieszkańcy mogą poczuć się bardziej komfortowo niż w przypadku Riverpark, z tego względu, że Warzelnia otoczona jest ze wszystkich stron lasami, a ponadto graniczy bezpośrednio ze Stawem Browarnym. I chociaż szeregowce w Warzelni kosztują w okolicy miliona złotych, to komfort i atrakcje architektoniczne jakie zaserwował klientom Nickel, warte są tak dużej inwestycji. 

Osoby zainteresowane posiadaniem własnego ogródka przynależnego do mieszkania, ale dysponujące mniejszym budżetem mogą śmiało kierować się w kierunku przedmieść Poznania. Okolice Poznania pod względem dostępnej infrastruktury oraz komfortu mieszkania nie odbiegają od osiedli położonych w granicach miasta. Atutem lokalizacji podpoznańskich jest natomiast łatwiejszy dostęp do terenów rekreacyjnych i zielonych. Okoliczne lasy i jeziora dostarczają mieszkańcom wielu atrakcji.

#42 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2245 postów

Napisano 21 październik 2015 - 07:00

Zobacz - http://tabelaofert.pl/

Raz że różnice w cenach zakupu, a dwa to dochodzą jeszcze koszty późniejsze. Nie ma co ukrywać, że dom wymaga bez porównania większych nakładów w przyszłości. Czy jesteście w stanie temu podołać?

#43 Guest_Amigo

Guest_Amigo
  • Goście

Napisano 29 październik 2015 - 12:36

Ja bym wszystko dała za swój domek z wielkim ogrodem... Ale jak się nie ma środków, a boi się wiszących nad głową kredytów, to nie pozostaje nic innego, jak kupić 'gotowca'. Choć nie mogę znowu narzekać, w tamtym roku kupiłam skromne, acz klimatyczne mieszkanko dzięki Panoramice i bardzo szybko się zaklimatyzowałam. smile.pngsmile.png

Dobrą inwestycję wybrałaś koleżanko. Znajomy też bardzo chciał chwycić okazję i kupić tam mieszkanie, ale nie dostał kredytu niestety... A szkoda, bo prezentowało się wszystko imponująco. 

#44 Guest_KrystynaBalicka

Guest_KrystynaBalicka
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 11:41

Ja jako że pojęcia nie mam o budowaniu to skazana jestem na kupno gotowego mieszkania, na razie przeglądam oferty po portalach np tutaj oglos24.pl/ogloszenia/all/all/150,mieszkania/1 dość sporo mam już typów i czas się wybrac na oglądanie.

#45 4kolk

4kolk

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 17:24

Przecież nie trzeba znać się na budowaniu, żeby zbudować dom :D

#46 Guest_kajetan

Guest_kajetan
  • Goście

Napisano 15 listopad 2015 - 14:35

hej. a słyszeliście może o firmie budomal? macie jakieś doświadczenia związane z tą firmą?

#47 Guest_Gość88

Guest_Gość88
  • Goście

Napisano 16 listopad 2015 - 11:28

Zanim kupi się mieszkanie lub dom, warto pomyśleć o dofinansowaniu MDM, dzięki któremu można otrzymać nawet 100.000 dofinansowania. To są spore pieniądze, zwłaszcza przy tak dużym wydatku, kredycie związanym z kupnem domu. Warto zapoznać się z wszystkimi benefitami, jakie oferuje program:
mieszkaniedlamlodych.com

#48 betadopier

betadopier

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 17 listopad 2015 - 22:43

Żadnego mieszkania w bloku... to nie jest rozwiązanie dla mnie pewnie dlatego że zawsze mieszkałam w domu jednorodzinnym.  W bloku czułabym się taka osaczona, i brakuje mi pełnej prywaty w bloku. Nawet jak idę na kawę do znajomych ,które w blokach mieszkają, to tez jako taki mam dyskomfort -mimo ze mieszkanka elegancko urządzone przeważnie, ale sam fakt ,to zupełnie co innego blok a dom
Przeważnie sąsiad nad tobą, pod tobą, obok ciebie po lewo i prawo, na klatkach schodowych wieczny ruch i halas..to nie moje klimaty.

#49 angela23a

angela23a

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWadowice

Napisano 10 grudzień 2015 - 14:02

smile.png Witam. Jestem za budową domuph34r.png Osobiście mam w planie wybudować dom zdrowy, energooszczędny- drewniany- kanadyjski.happy.png

#50 Guest_alga

Guest_alga
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2015 - 10:02

smile.png Witam. Jestem za budową domuph34r.png Osobiście mam w planie wybudować dom zdrowy, energooszczędny- drewniany- kanadyjski.happy.png

Pomysł bardzo fajny, też o tym myślałam ale nie stać mnie na to, choć w przyszłości kto wie?

Planują za to zainwestować w mieszkanie pod wynajem, albo apartament w Wola Invest.

#51 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 582 postów

Napisano 23 grudzień 2015 - 06:51

Bielany w ostatnim czasie się rozbudowują. Widzieliście ile powstaje tam domów w szeregowcach? Jeśi chodzi o mnie to wolałabym chyba zakupić taki dom w szeregowcu niż się budować. Budowa to bardzo duży wysiłek oraz masa kasy ( widziałam jak brat się budował oraz ile kasy na to wydał....). Poza tym ceny oferowane przez deweloperów nie są takie drogie. Mają dostęp do tańszych materiałów budowlanych jak kupują hurtowo tak wiec mogą zaoferować praktycznie takką samą cenę jakbyście sie budowali sami.

Zerknijcie sobie równiez na stronę:

http://www.mapanieruchomosci.pl/- jest to mapa nieruchomości deweloperskich w całej Polsce. Również w Warszawie. 

#52 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2016 - 09:09

Jeśli nie jesteście pewni czy dom czy mieszkanie to najlepiej iśc z tym problemem do BN. Porozmawiać, obejrzeć co nieco. Ja mieszkam w okolicach Wrocławia i korzystałam z pomocy

Gross Nieruchomości. Troszkę porozmawialiśmy o plusach i minusach domu i mieszkania. Lokalizacja, infrastruktura itp. Na wszystko trzeba po prostu zwrócić uwagę i wybrać co dla kogoś jest priorytetem. Zerknijcie do nich na stronę, bo mają fajne artykuły właśnie o tym co jest ważne podczas dokonywania decyzji. Mi akurat pomogli, mam nadzieję, że Wam też doradzą smile.png

#53 Guest_zws

Guest_zws
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 16:41

Mieszkanie teoretycznie jest tańsze zarówno pod względem utrzymania jak i ceny zakupu, trudno kupić dom za cenę mieszkania nawet w dobrej lokalizacji i o wysokim standardzie np. na osiedlu Bliska Wola.

#54 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 313 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 15:04

Uważam, że lepiej kupić zamiast bawić się w budowę. Jeśli budujemy dom, to musimy się liczyć nie tylko ze sporym wydatkiem, ale również z tym, że stracimy sporo czasu i nerwów. Ta firma http://www.mmdiament.pl ostatnio realizowała kilka ciekawych inwestycji. Budują również domy według projektu zleceniodawcy. Myślę, że do nich warto się zgłosić.

#55 Guest_Marika

Guest_Marika
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2016 - 19:58

Czasem nawet przy budowie domu moze sie obyc bez nerwow;p ja znalazlam firme ktora realizuje budowe domu od a do z i owszem, mialam w tym swoj udzial ale bardziej opiniodawczy i nakreslilam designoff.com.pl jaka mam koncepcje i tak tez zrobili;)

#56 maurio

maurio

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 maj 2016 - 13:20

Ja bym wolał kupić mieszkanie pod warunkiem, że bęzie to nowe lokum najlepiej na jakimś nowoczesnym osiedlu jak wroclaw mieszkanie. To naprawde wygodne miejsca do życia a nie wyobrażam sobie mieszkać gdzieś pod miastem nawet jeśoi to będzie domek jednorodzinny.

#57 Guest_firtka

Guest_firtka
  • Goście

Napisano 11 maj 2016 - 10:58

My się zdecydowaliśmy na budowę, oczywiście są to koszta, ale można również szukać oszczędności w granicach zdrowego rozsądku. Te znalazły się dzięki wynajęciu rusztowania od SLV- Group, swoją drogą najlepszej firmie w tej branży.

#58 karina87

karina87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 22 maj 2016 - 13:30

Przecież nie trzeba znać się na budowaniu, żeby zbudować dom biggrin.png

No właśnie, a poza tym jak przyjdzie co do czego, to się można wiele dowiedzieć. Albo spytać o jakieś porady np hipermarkety budowlane powinny być tu bardzo pomocne. https://www.obi.pl/decom/home.html

Myślę, że tu by Ci na pewno pomogli wink.png

#59 Guest_jurgen

Guest_jurgen
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 08:40

Korzystałem z firmy SLV, mają bardzo fajną ofertę jeśli chodzi o wynajem slv-group.eu/wynajem-rusztowan.php

#60 Guest_knows

Guest_knows
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2016 - 19:07

no włąśnie agent z biura nieruchomości może dobrze doradzić, wystarczy trochę o swoich potrzebach opowiedzieć i on znajdzie odpowiedni dom lub mieszkanie. Ja korzystałem z NowodworskiEstates z Krakowa i bardzo byłem zadowolony, mają świetnych agentów

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: budowa domu, kupno domu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych