Skocz do zawartości

Budować dom czy kupić mieszkanie?

budowa domu kupno domu

wróć do serwisu Sektor Publiczny 119 odpowiedzi w tym temacie

#21 a.kowal

a.kowal

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 05 lipiec 2014 - 20:41

Ile ludzi tyle opinii :)

Mozna tylko lekko się podeprzeć tymi opiniami ale i tak na końcu decyzja należy do nas - nowy dom czy nowe mieszkanie :)

Mozemy podpowiadać i tak decyzja na końcu, będzie decyzją indywidualną każdego kupującego. 

#22 Guest_Bronek

Guest_Bronek
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2014 - 14:33

Budowa domu jest tylko dla tych, którzy mają dużo czasu i rezerwy finansowe. I lubią ciągle coś naprawiać i sprzątać... Ja zdecydowanie optuję za mieszkaniem, obecnie spadł popyt na nieruchomości i jest ogromny wybór fajnych miejscówek, wystarczy spojrzeć na jakiejś dobrej stronie z nieruchomościami, żeby się przekonać. Poza tym domy szybko tracą na wartości, a mieszkania nie.

#23 Guest_Omnier

Guest_Omnier
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2014 - 22:48

Najbardziej chciałabym mieszkać w domu, bo w bloku to wiadomo sąsiedzi mogą uprzykrzyć życie. Ale budowa domu chyba ciągle jest droższa, choć w sumie dawno się nie orientowałam w temacie, może coś się zmieniło. Pomóżcie mi, proszę, co wyjdzie taniej, zbudować dom czy kupić mieszkanie?

Własny dom to coś wspaniałego. Więcej prywatności, możliwośc spędzania czasu w ogrodzie, przyroda... Czego chcieć więcej? Dlatego ja stawiam na dom, nie musisz go budować od podstaw, tylko poszukać kogoś, kto ma nóż na gardle i sprzedaje dom za niewielką cenę. Tu szukaj: http://top-ogloszeni...ieruchomosci-10

#24 a.kowal

a.kowal

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 20 lipiec 2014 - 21:48

No widzę, że wielu z Was ma podobne zdanie co ja :)

Lepiej nowe mieszkanie niż walka z budową domu.

Na to jednak trzeba mieć więcej pieniędzy.

#25 Guest_kamiala

Guest_kamiala
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2014 - 13:20

Ja postawiłam na jeszcze inne rozwiązanie i spełniłam swoje marzenia. Wspólnie z mężem i oczywiście firmą zajmujacą się budową drewnianych domów http://www.polskadrewniana.pl/ odnowiliśmy drewniany dom po moich dziadkach. Takie miejsca mają duszę i aż chce się do nich wracać. 

#26 moneymaker913

moneymaker913

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 29 sierpień 2014 - 11:34

Siema

Tez sie ostatnio zastanawiałem co bardziej sie opłaca dom, czy mieszkania. Szukałem informacji na ten temat i znalazłem ciekawa dyskusje http://www.forum.pie...nia,t18687.html Zainteresowanym polecam poczytać. 

#27 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2014 - 14:58

Oczywiście zależy od potrzeb, ale dzisiaj można kupić duże mieszkanie z wykończeniem pod klucz i oszczędzić sobie kłopotu i bieganiny za kolejnymi płytkami. Znajomi kupili przy Głębockiej 96 i na umowie wyszło im po 5443 zł za mkw z wykończeniem. A okolica przyjemna zielona, nie wiem czy warto się męczyć z własną budową....

#28 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 516 postów

Napisano 19 wrzesień 2014 - 18:01

Moim zdaniem pytanie na które ciężko odpowiedzieć z jeden strony duże miasta takie jak np. Kraków nowych mieszkań masz setki do wyboru - http://www.nowemiesz...apartamenty.pl/ praktycznie w każdym rejonie miasta. Przy budowie domu wiadomo, że raczej blisko centrum tego nie zrobisz więc jak pracujesz w mieście to musisz sobie liczyć te 2h dziennie na dojazdy - jak ktoś nie jest na to gotowy to raczej bym się tak na budowe domu nie porywał. W miejszych miastach natomiast zawsze bym budował dom. Bez zastanowienia. 

#29 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2253 postów

Napisano 16 luty 2015 - 08:06

Moim zdaniem zdecydowanie z mieszkanie, zobacz - http://tabelaofert.pl/ Z dopłatami odzyskuje się nawet 20 proc. to raz. a jednak mieszkanie to całkowicie inne życie. Dom to ciągłe obowiązki, masa pracy do wykonania, ciągle trzeba coś remontować, robić porządki na podwórku, metraż jest duży. Ja jestem zwolennikiem mieszkania, ale to Wasza decyzja.

#30 Kasik86

Kasik86

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 17 marzec 2015 - 18:25

Moim zdaniem mieszkanie jest znacznie droższe weźcie sobie na warsztat np. projekt Bajkowy 3 z biura http://www.mgprojekt.com.pl/bajkowy-3, nie całe 110m, koszt realizacja niecałe 280 tys plus sam projekt kosztuje 2500, a za mieszkanie 100 m w Wrocławiu, Warszawie, czy nawet Katowicach musie dać co najmniej 400-500 tysięcy, jak nie więcej zależy od lokalizacji. Zatem mieszkania  w moim mniemaniu są zdecydowanie droższe, tym bardziej, że płacimy tam jeszcze na fundusz remontowy dla wszystkich, czego w domu nie ma, o naprawy dbamy sami, ale też nie dorzucamy się do innych :)

#31 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1150 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk.

Napisano 25 marzec 2015 - 13:54

Zatem mieszkania  w moim mniemaniu są zdecydowanie droższe, tym bardziej, że płacimy tam jeszcze na fundusz remontowy dla wszystkich, czego w domu nie ma, o naprawy dbamy sami, ale też nie dorzucamy się do innych smile.png

Hmm, tak myślisz? Fundusz remontowy to grosze, porownując do ceny dachu, ogrodzenia, elewacji czy drogi dojazdowej do domku...

A co do projektu - dom za 280 tys. ok. A ile za ziemię? Naprawdę uważasz, że mieszkania są zdecydowanie droższe?

#32 maczyk

maczyk

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 16:09

Według mnie kluczowym dla domu jest sam projekt. Polecam zainwestować w energooszczędny projekt samego budynku, aby obniżyć koszty użytkowania w przyszłości. Swój projekt nabyłem na stronie http://www.pracownia.info i jestem bardzo zadowolony.

#33 Guest_Geronim

Guest_Geronim
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2015 - 14:11

A ja z żonką kupiłem dom;) w Gliwicach znaleźliśmy korzystna inwestycje, calkiem niedrogo osiedle nad łąkami, deweloper w porządku, okolica ok., szczerze powiem, że zależalo nam na szybkije przeprowadzce i za dom dużo nie daliśmy, na stronie można sobie poczytać ceny. Ponadto nie znamy się kompletnie na budowlance i obawialiśmy się stawiania wszystkiego od zera.

#34 Siekier98

Siekier98

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 15 kwiecień 2015 - 17:41

Na pewno dom to większy wydatek, jak masz na to pieniądze to buduj dom, jak jednak boisz się np. kłopotów finansowych lub musisz wziąć duży kredyt, to wtedy bezpieczniej brać mieszkanie.

Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają.

#35 Leszkoo

Leszkoo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 kwiecień 2015 - 11:57

Hej, co sądzić o tym biurze nieruchomości? http://globalhause.wix.com/global-hause

#36 Guest_Maaciej

Guest_Maaciej
  • Goście

Napisano 18 maj 2015 - 10:03

Cześć Wam! Wszystko zależy od tego co kto potrzebuje. Czy chcesz mieć ogródek przy domu czy wolisz mieć nowoczesne mieszkanko gdzie nie trzeba samemu ogrzewać. Strasznie upraszcam, ale wiecie o co mi chodzi. Osobiście uważam, że warto na początek mieć mieszkanie, które zawsze można wynająć jeśli zdecydujemy się wybudować. Wynajem lub sprzedaż domu jest trudniejsza, zwłaszcza teraz. Kupiłem w Toruniu mieszkanie ponad 40m2 razem z tarasem i mam swoje miejsce za niższą cenę niż by wyszła budowa domu plus organizacja tego wszystkiego. Utrzymanie takiego domu to też spory wydatek nie tylko finansowy ale sprzątanie, meblowanie, na to wszystko też idą pieniądze. Jakby ktoś szukał fajnych mieszkań w Toruniu to przejrzyjcie sobie apro investment i jego projekty i realizacje. Myśle, ze są zdecydowanie warci uwagi.

#37 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2253 postów

Napisano 26 maj 2015 - 08:44

Dom to ogromne koszty - również późniejszego utrzymania. Na dokładkę dochodzi całe mnóstwo obowiązków. My mieszkamy w blokach. Może i fajnie mieć dom, ale dopiero na etapie, kiedy nie posiada się aż takiej ilości obowiązków. A wcześniej to właśnie mieszkanie jest rozwiązaniem problemów.

#38 Guest_Krysska

Guest_Krysska
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2015 - 10:19

Ja bym wszystko dała za swój domek z wielkim ogrodem... Ale jak się nie ma środków, a boi się wiszących nad głową kredytów, to nie pozostaje nic innego, jak kupić 'gotowca'. Choć nie mogę znowu narzekać, w tamtym roku kupiłam skromne, acz klimatyczne mieszkanko dzięki Panoramice i bardzo szybko się zaklimatyzowałam. smile.pngsmile.png

#39 Konstanty

Konstanty

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 12 czerwiec 2015 - 15:21

Najpierw kupić mieszkanie, następnie wynająć a potem budować dom. Wiem że brzmi prosto, ale jeżeli ktoś ma taką możliwość to jest to najlepsze rozwiązanie. 

#40 Guest_MonikaOrawska

Guest_MonikaOrawska
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2015 - 15:03

Mam złe wspomnienia i z mieszaniem w blokach, gdzie u góry miałam bardzo hałaśliwych sąsiadów, a teraz jak mieszkam na isiedlu pełnym domków, to dostał mi się uciążliwy sąsiad. Zawód nie trzyma mnie w Polsce i jestem dość ciepłolubna więc z mężem zastanawiamy się nad wyprowadzką na południe Europy. Oglądaliśmy wczoraj zamieszkajnakrecie.pl i jest tam wiele przystępnych propozycji. Co najważniejsze - bez sąsiadów na głowie!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: budowa domu, kupno domu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych