Kategorie
Skocz do zawartości

Aby uzyskać certyfikat, trzeba złożyć dokumenty


Admin Księgowość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osoba ubiegająca się o wydanie uprawnień księgowych może złożyć kopie dokumentów poświadczających wymagane doświadczenie i wykształcenie. W tym przypadku konieczne jest poświadczenie ich przez notariusza. Powrót do artykułu: Aby uzyskać certyfikat, trzeba złożyć dokumenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Zgadzam się Kasiu, uważam zmianę za niefortunną. Okres przejściowy powinien być dostosowany do toku studiów, których ukończenie, zwieńczone obroną pracy magisterskiej, przypada z reguły w czerwcu, a nie grudniu. Mnie akurat tych sześciu miesięcy zabraknie ... i myślę, że jest wiele osób, które jak ja rozpoczęły studia magisterskie lub podyplomowe o specjalności rachunkowość właśnie z myślą o certyfikacie księgowym. Nie bardzo rozumiem sens zmiany - uważam, że studia na solidnej uczelni dają solidne podstawy wiedzy, zaś wymóg trzyletniej praktyki w księgowości wytrąca argumenty w rodzaju "może i ma przygotowanie teoretyczne, ale nic nie potrafi". Pamiętajmy, że na rynku działa konkurencja, ktoś, kto rzeczywiście nic nie potrafi, nie ma szans się na nim utrzymać. Z drugiej strony ta sama konkurencja jest właśnie najlepszym gwarantem interesu klientów - wielość świadczących usługi księgowe podmiotów oznacza m.in. spadek cen takich usług. Widać jednak, że stawia się na hermetyczny korporacjonizm, jak np. w zawodach prawniczych, które także - rzekomo powodowane troską o dobro klienta - rękami i nogami bronią się przed napływem "świeżej krwi" w nielimitowanej ilości ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
może być inny mgr, ale wtedy muszą być jeszcze studia podyplomowe z zakresu rachunkowości odbyte na uczelni mającej prawo nadawania tytułów doktorskich, np jakaś akademia ekonomiczna. Są organizowane takie "przyśpieszone" właśnie dla potrzebujących "papierka" - w rok czasu program 2-letni (akademie "objazdowe " - nie trzeba jeździć do siedziby, organizują to w różnych miastach).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Mam pytanie mam wykształcenie wyższe. Skończyłem AE w Poznaniu ale kierunek bankowość i finanse oraz uzupełniające magisterskie Polityka gospodarcza i strategia przedsiębiorstw. Mam 8 letni staż pracy w księgowości w tym 3 lata na kierowniczym stanowisku. Czy mogę się ubiegać o certyfikat czy muszę skończyć studia podyplomowe z rachunkowości???Jeszcze jedno pytanie może wiecie gdzie można szybko skończyć takie studia podyplomowe???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, Marku widzę że z moich rewirów jesteś:) Wydaje mi się że powinna być specjalność "Rachunkowość". Podyplomówkę chyba najlepiej na AE zrobić.Ja wysłałam papiery 06.02.2008. Wie ktoś ile się czeka na odpowiedź???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Moze mi ktoś powiedzieć czy jak na Świadectwie pracy z Biura rachunkowego mam napisane że byłem zatrudniony jako pomocnik księgowego i że pomagałem w przygotowywaniu dokumentów i pomagałem w księgowaniu, to czy to wystarczy jako praktyka czy musi być zakres obowiązków ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku niestety musisz mieć podyplomówkę na kier: Rachunkowość i po nowelizacji uor jest najważniejsze: praktykę w księgowości ale w biurze rachunkowym lub umowa spółki lub w związku z prowadzeniem własnej działalnosci gosp.Nie jest też ważne jakie stanowisko jest na świadectwie pracy, ale zakres wykonywanych obowiązków (bądż oświadczenie pracodawcy - ja takie miałam ), że wykonywałeś nast. czynności: 1. prowadzenie na podst dowodów księgowych, ksiąg rachunkowych ujmujących zapisy zdarzeń w porządku chronologicznym i systematycznym lub2. wycenę aktywów i pasywów oraz ustalenie WF lub3.sporządzanie sprawozdań finansowych lub4. badanie sprawozdań fin. pod nadzorem biegłego rewidenta.NAJWAŻNIEJSZE: trzeba się z tymi papierami, studiami itp uporać do 30.06.2010 bo po tej dacie otrzymanie certyfikatu tylko po zdaniu egzaminu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Basia 1
oj dziewczyny nie zgodzę się nawet najlepsza uczelnia bez praktyki możecie głupot narobic tylko rzeczywistość ksiegowa to jest podstaWA I WYDAJE MI SIĘ ZE TE 3 LATA TO ZA MAŁO 5 LAT NA SAMODZIELNYM STANOWISKU i odwazyłaby się napisac jeszcze na stanowisku Gł. ksiegowego powinno zwalniać z egzaminu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...