Skocz do zawartości

Wstrzymanie zasiłku chorobowego

wróć do serwisu Kadry 102 odpowiedzi w tym temacie

#101 Guest_Przestraszona

Guest_Przestraszona
  • Goście

Napisano 09 październik 2018 - 18:20

ZUS może wszystko, czego się obawiasz.
A księgową to możesz w d....ę pocałować.
Ona nie ma odpowiedzialności za to że ty chciałaś "mieć ciastko i zjeść ciastko".
Naciągałaś ZUS, nas podatników a teraz strach koło d u p y?
Mam nadzieję że dowalą ci.

NIe naciągałam nikogo. Mogłam zawiesic działanośc i tyle. Odwiesić po macierzyńskim i prowadzic  ja dalej. NIc nie skorzystałam na tym, że nie była zawieszona. Opłacałam co miesiąc składki przez całe macierzyśkie,  a teraz być może będę się tłumaczyła dlaczego nie zawiesiłam. Nie zaiwesiłam, bo nikt mi nie powiedział, ze muszę. Prawa nie złamałam. Gdzie jest zapis, ze albo pracuje aktywnie, albo zawieszam działalność?Gdybym zaiwesiła, to nie płaciłabym co miesiać skłądki, a zasiłek i tak by mi sie należał. Zrobiłam sama się w trąbę, ze nie zawiesiłam. Wpłaciłam na konto ZUS w ciągu dwóch macierzyńskim ok 7000 zupełnie niepotrzebnie, bo mogłam zawiesic i nie płacić nic, więc kogo naciągnęłam niby? 

#102 Guest_Przestraszona

Guest_Przestraszona
  • Goście

Napisano 09 październik 2018 - 18:24

Ttm bardziej, ze gdybym wiedziała, ze moge legalnie pracować, to faktury itd mogłam sobie wrzucać w koszty. więc jeśli kogos naciągnęłam, to tylko siebie. 

#103 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20405 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 09 październik 2018 - 18:47

Nieznajomość prawa szkodzi, zwłaszcza dla kogoś,kto prowadzi działalność gospodarczą

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych