Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

rutynowa kontrola

wróć do serwisu Sektor Publiczny 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2013 - 13:18

Dzień dobry,

Wczoraj rano jechałem ze swoją dziewczyną samochodem-ja jako kierowca i zatrzymała nas policja w celu normalnej kontroli. Jeden z policjantów poprosił o dowód mój i mojej dziewczyny także. Czy miał prawo do tego, aby wziąć dowód także mojej dziewczyny, która była pasażerem?

Proszę o odpowiedź.

#2 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 19 sierpień 2013 - 13:41

Tak.

idąc sobie spokojnie ulicą też mogą nas zatrzymać i wylegitymować. W Polsce poszukiwanych jest tysiące osób zatem nigdy nie wiadomo kiedy i gdzie się na powszukiwanego/zaginionego trafi.

Funkcjonariusz policji mógł zażądać np. abyście oboje wysiedli. A gdyby paseżer/pasażerowie nie posiadali dokuemntów byłby/liby poproszenie do radiowozu na potwierdzenie tożsamości.

Jeżeli znajdziemy się na drodze pościgu czy poszukiwania zbiegłych przestępców policajnci mają uproszczone procedury mogą nas zatrzymać i nakazac opiuszcze samochodu. Wowczas kierowca i pasażer będą musieli stanąć w rozkroku i oprzeć ręce na dachu (boku) pojazdu, a nawet położyć się w obrębie pasa drogowego twarzą do ziemi. W takiej sytuacji lepiej unikać gwałtownych ruchów.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy