Skocz do zawartości

Urlop na opieke na dziecko dla taty gdy mama jest w szpitalu

wróć do serwisu Kadry 27 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 08:12

A co ze zwolnieniem z pracy ? Co mam wręczyć pracodawcy?

#22 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 08:15

O zasiłku wiem.. wyczytałem to w poprzednich komentarzach. Mi chodzi o zwolnienie dla pracodawcy .

#23 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8142 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 08:16

zaświadczenie ze szpitala o pobycie zony  w szpitalu + z-15;

zaświadczenie wystawione na zwykłym blankiecie przez lekarza  w razie  choroby lub pobytu małżonka stale opiekującego się dzieckiem w stacjonarnym zakładzie opieki zdrowotnej. Zaświadczenie powinno zawierać, imię i nazwisko małżonka stale opiekującego się dzieckiem, okres i przyczynę konieczności sprawowania opieki nad dzieckiem, imię i nazwisko dziecka, nad którym ma być sprawowana opieka, pieczątkę i podpis wystawiającego zaświadczenie,

#24 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 08:19

Jeżeli chodzi o zasiłek. Wiem już o co chodzi. Do czytałem powyższe wypowiedzi. Mi natomiast chodzi o zwolnienie dla pracodawcy za te dni opieki nad dzieckiem.

#25 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8142 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 08:21

masz odpowiedz wyżej smile.png

to jest wystarczające

#26 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2017 - 14:50

A co jesli mamy wypisane zwolnienie na dziecko od lekarza powiedzmy od 22 sierpnia do 3 wrzesnia a zona wyjdzie ze szpitala 28 sierpnia?

#27 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2017 - 05:42

Mam pytanie. W moim zakladzie obowiazuje zbiorowy uklad i za pierwsze 30 dni L4 na siebie otrzymam 100% wynagrodzenia. Czy isnieje opcja, aby z tego skorzystac w przypadku takiej sytuacji, ze zona idzie do szpitala na kilka dni (choc po powrocie prawdopodobnie jeszcze pochoruje) i mamy 10 letnia corke, nad ktora musze sie w pelni zaopiekowac w czasie pobytu zony w szpitalu jak rowniez w poczatkowych dniach po powrocie ze szpitala. Co bedzie dla mnie najkorzystniejsze? Czy da sie wziac L4 na mnie, czy na zone czy dziecko, bo samo zaswiadczenie na zone mnie nie urzadza, bo przestanie ono obowiazywac z dniem wyjscia ze szpitala, a zona bedzie po zabiegu operacyjnym i nie zajmie sie domem.

#28 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1016 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 17 wrzesień 2017 - 13:41

Albo bierzesz L4 dla siebie, bo Ty jesteś chory i otrzymujesz 100% wynagrodzenia, albo bierzesz opiekę nad członkiem rodziny i otrzymujesz 80% wynagrodzenia. Nie da się wziąć równocześnie obu tych zwolnień. Wydaje mi się jednak, że decyzja - choć prosta nie należy do Ciebie: jeżeli jesteś zdrowy, lekarz nie powinien Ci wypisać zwolnienia lekarskiego.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych