Skocz do zawartości

Jaki program do e-mailingu wybrać?

program do e-mailingu system do e-mailingu

wróć do serwisu Moja Firma 65 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Simon62

Guest_Simon62
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 00:34

Witam, mam pytanie czy ktoś z was miał do czynienia z programami do e-mailingu najlepiej dostępnymi przez przeglądarkę? Interesuje mnie opinia osób, które wysyłały e-mailing z jakiegos systemu a nie teoretyków gawędziarzy . Z góry dziękuję za pomoc.

#2 JanuszU

JanuszU

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 18 sierpień 2013 - 10:47

Freshmail - korzystam od roku czasu z i mogę polecić. To najbardziej popularne i chyba najlepsze narzędzie do wysyłania e-mailingów na rynku. Dostępny jest za darmo do 500 adresów email w bazie. 

Nie napisałeś czy zaczynasz dopiero zbierać adresy, czy już posiadasz bazę w każdym razie możesz wysyłać 2000 wiadomości miesięcznie do bazy 500 adresów za darmo. Jeśli nie masz bazy to nie polecam kupowac jej na Alegro czy w firmie Kompass. To bezwartościowe adresy i szkoda pieniędzy na ich kupowanie i wysyłanie do nich newsletterów. Już to przerabiałem. Kluczem do sukcesu w e-mailingu jest budowanie własnej bazy adresowej osób, które wyraziły zgodę na otrzymywanie wiadomości od nas (tak zwane double opt in).

Co do Freshmaila jeszcze to daje co potrzeba na start czyli: formularz zapisu na newsletter, szablony e-mailingów i bardzo fajny edytorek do nich, system raportowanie wyników kampanii, personalizacja treści, i bardziej zaawansowane opcje jak targetowanie czy marketing automation.

#3 Guest_tomo84

Guest_tomo84
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2013 - 09:50

Też mogę polecić Freshmaila. Jestem ich klientem od wielu lat i sobie chwalę Dołączona grafika

#4 wjstanisz

wjstanisz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 14 wrzesień 2013 - 02:45

http://freshmail.pl to dobry produkt na światowym poziomie. W Polsce jest najbardziej popularny bo jest najlepszy wśród polskich programów do e-mailingu. Natomiast spośród wszystkich światowych rozwiązań FreshMail jest najlepiej dostosowany do polskich warunków i polskiego prawa. 

Oto cała tajemnica FreshMaila Dołączona grafika A teraz filmik

#5 komandor

komandor

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 19 październik 2013 - 04:56

To zależy od bardzo wielu kryteriów, przykładowo do czego Ci jest potrzebny, jak bardzo zaawansowany jesteś w obsłudze autoresponderów, jak dużą bazą adresów dysponujesz, jak częste wysyłki planujesz, czy masz wsparcie specjalisty z IT, itp... 

Ja miałem do czynienia z wieloma tego typu aplikacjmi. Wiem że zdania są podzielone i wiele osób poleca FreshMaila a z drugiej strony jest też wielu zwolenników darmowych lub płatnych skryptów instalowanych na własnych serwerach. Jak pisałem powyżej wszystko zależy od wielu kryteriów.

Osobiście mogę polecić 2 sensowne platformy:

FreshMail - dostępny jest przez przeglądarkę dzięki czemu nie musis nic instalować ani konfigurować. Zakładasz konto i działasz. Jego sporą zaletą jest sprawny dział obsługi klienta, który w razie potrzeby poprowadzi Cię za rączkę i wyjaśni co i jak.

CampaignMonitor - także dostępny przez przeglądarkę ale wyłacznie w wersji angielskiej. Ma trochę więcej możliwości niż FreshMail, ale nie posiada biblioteki szablonów mailingów jak FreshMail. Trzeba sobie je przygotować samemu (lub zlecić projekt agencji) i wgrać do systemu.

Jeśli chodzi o darmowe autorespondery to nie polecam żadnego bo nic dobrego za darmo na rynku nie ma. Odradzam także rozwiązania instalowane na własnych serwerach bo e-maile z nich wysyłane często wpadają do spamu lub w ogóle nie dochodzą. Występują także problemy z kodowaniem polskich znaków i generalnie jest nie masz dedykowanego informatyka (lub sam nim nie jesteś) to lepiej omijaj je z daleka.

#6 stefanmasierski

stefanmasierski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 październik 2013 - 05:17

ja też korzystam z feshmail i jestem bardzo zadowolony, gorąco polecam

#7 olafnieweglowski

olafnieweglowski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 27 październik 2013 - 20:45

ja korzystam z freebota, ma sporo ograniczeń ale jest darmowy

#8 Guest_Xawery K

Guest_Xawery K
  • Goście

Napisano 30 październik 2013 - 18:44

Jeśli chodzi o ścisłość to Freebot darmowy nie jest bo trzeba płacić za transfer, czyli za wagę mailingu razy ich ilość. A jak już trzeba płacić to lepiej poszukać lepszego programu.

#9 Guest_Bałazy

Guest_Bałazy
  • Goście

Napisano 01 listopad 2013 - 15:16

Odpowiedz na pytanie jaki program do emailingu zależy od wielu kryteriów. Musisz sobie odpowiedzieć na takie pytania:
- do czego Ci jest potrzebny?
- jak bardzo zaawansowany jesteś w obsłudze tego typu programów?
- jak dużą bazą adresów dysponujesz
- jak częste wysyłki planujesz
- czy masz wsparcie programisty / informatyka ?
- czy będziesz zlecał projektowanie szablonu mailingu agencji / grafikowi (około 700-1500 zł) czy chcesz skorzystać z gotowych szablonów?

Ja miałem do czynienia z wieloma tego typu autoresponderami. Wiem że zdania są podzielone i wiele osób poleca freshmaila a z drugiej strony jest też wielu zwolenników darmowych lub płatnych skryptów instalowanych na własnych serwerach. Jak pisałem powyżej wszystko zależy od wielu kryteriów.

#10 milio

milio

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 01 listopad 2013 - 15:32

Miałam okazje używać autorespondera Jetmail oraz Freshmail i mnie bardziej do gustu przypadł Freshmail  tzn żeby być uczciwym powiem, że Jetmaila użytkowałam przez bardzo krótki czas, więc może po prostu nie dane mi było zapoznać się z wszystkimi zaletami. Do fresha przekonała mnie przede wszystkim w pełni funkcjonalna podstawa, która jest darmowa. Jeśli szukasz programu przyjaznego w obsłudze to też się chyba nie zawiedziesz, mnie się pracowało na freshu lekko i przyjemnie. Nie wiem czy dalej wszystko tam tak samo jest, bo mogli coś pozmieniać, ale nie sądzę, aby celowo "psuli" własny produkt.

#11 Quba

Quba

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 189 postów

Napisano 06 listopad 2013 - 15:24

Ja również używam FreshMail'a i rzeczywiście jest to program bardzo prosty i czytelny. Szczególnie dla laików, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z żadnym program do e-mail marketingu, jest to rozwiązanie idealne.

#12 Guest_KUba

Guest_KUba
  • Goście

Napisano 28 listopad 2013 - 13:31

Ja Ci polecam aplikacje CM, jest bardzo prosta w użyciu na stronie możesz przetestować za darmo wersje demo http://www.zarzadzaniekampaniami.pl/, ja tą aplikacje używam od pół roku i jestem z niej bardzo zadowolony. 

#13 Guest_Mik_1887

Guest_Mik_1887
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2013 - 16:01

Ja jeszcze bym polecił cafemail. Korzystałem jeszcze kiedyś z jednego systemu, ale to chyba był autorski w firmie, w której pracowałem i nie działał najlepiej. Cafemaila znalazłem, bo mają takiego mini bloga i można ogarnąć parę wskazówek jak ten cały mailing zrobić. Jak ktoś korzysta z mailingów, to bankowo znajdzie parę wskazówek: http://cafemail.pl/blog/

#14 Grzegorz Skuza

Grzegorz Skuza

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 17 grudzień 2013 - 09:59

Spośród systemów do e-mail marketingu sugeruję szczególną uwagę zwrócić na:

#15 Guest_Guber

Guest_Guber
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2014 - 14:33

Od kilku lat na rynku kruluje Freshmail. To bardzo dobra aplikacja a co najwazniejsze stale rozwijana i ulepszana. Polecam

#16 Guest_desant

Guest_desant
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2014 - 11:19

Nie będę oryginalny - freshmail. Stałe aktualizacje, czytelny interfejs, funkcjonalność i łatwa obsługa stawiają go w moim odczuciu na najwyższym miejscu.

#17 Guest_Viktor

Guest_Viktor
  • Goście

Napisano 24 luty 2014 - 10:48

Jeżeli z kolei ktoś chce puszczać mailingi do zewnętrznych baz adresowych lub sam zbiera adresy z Internetu to przyda się desktopowy program AnoMail.pl i jego funkcje do higieny baz.

Oprócz typowych funkcji do deduplikacji adresów lub domen posiada też funkcję o nazwie "Brak zgód", której nie ma żaden inny soft. Dzięki tej funkcji można zminimalizować ryzyko trafienia na listy spamerów.

Dołączona grafika

Jak zapewnia producent po użyciu tej funkcji wyrzuca się z bazy adresy, które zgłaszały że nie chcą żadnych zapytań a tym bardziej ofert.

Tu można poczytać więcej http://www.anomail.pl/spamtrap

Korzystalem z tego przez pewien czas kiedy w firmie kazali mi uporządkować bazy. Raz okazalo się, że baza kupiona na Allego zawierała spamtrapy a sprzedawca zapewniał, że baza jest legalna. Potem okazało się że część adresów pochodziła jednak z harvesterów. Dlatego jak ktoś kupuje bazy to na pewno przyda mu się ta funkcjonalnosc.

#18 Guest_klekosz

Guest_klekosz
  • Goście

Napisano 26 luty 2014 - 17:32

Freshmail bardzo sprawny jest w przechodzeniu filtrów antyspamowych, a i wcześniej podejrzeć można czy wiadomości przejdą te filtry czy nie. To się nazywa Inbox Test.

#19 Guest_Kazik

Guest_Kazik
  • Goście

Napisano 31 marzec 2014 - 13:35

Freshmail bardzo sprawny jest w przechodzeniu filtrów antyspamowych, a i wcześniej podejrzeć można czy wiadomości przejdą te filtry czy nie. To się nazywa Inbox Test.

Dokładnie też korzystałem w Freshmail ogólnie w tej dziedzinie w Polsce to chyba najbardziej znana marka, nawet nie wiem czy ktoś jeszcze się tym zajmuje. Ostatnio fajny wpis na blogu odnośnie mailingu dodali http://freshmail.pl/...est-newsletter/ ogólnie całego bloga warto śledzić, kto się tym tematem interesuje bo można dużo przydatnych informacji wynieść. 

#20 Krzysztof_G

Krzysztof_G

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 maj 2014 - 12:47

Też bardzo lubię ten ich blog, a poza tym te poradniki odnośnie prowadzenia mailingu czy wykorzystywania narzędzi od Freshmail: http://freshmail.pl/poradniki/ Naprawdę przydają się, bo nie zawsze człowiek od razu wypatrzy wszystkie funkcje i czasami robi jakieś błędy, które w poradnikach są wykazane. Mi bardzo odpowiada tutaj funkcjonalność tego programu, przede wszystkim mierzenie rezultatów czy też opcja SmartReport czy SpamTest. Dzięki temu dana kampania jest o wiele bardziej efektywniejsza. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych