Kategorie
Skocz do zawartości

ZFŚS - PACZKI


Gość gocha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak tylko że w gazecie podatkowej z tego roku czytałam że nie mozna dac paczek z ZFŚS napiszcie adres to wam wyslę Takie świadczenia rzeczowe jak paczki dla dzieci pracowników z okazji Dnia Dziecka, przyznawane wyłącznie z powodu wystąpienia tego zwyczajowego święta, nie powinny być finansowane ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Cele Funduszu nie obejmują bowiem przyznawania tego rodzaju świadczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Robimy paczki dla pracowników na święta Wielkanocne i Boże Nar.Jeżeli w formie paczki to podatek naliczam od kwoty ponad 380 zł.,nieoskładkowane.Prezes na fakturach pisze adnotacje zrefundować z ZFŚS.Każdy pracownik kwituje paczka 1 szt.W księgowości trochę różnicuję ale pracownicy dostają takie same,bo wszyscysą materialnie na podobnym poziomie.Robię do tego protokół,że komisyjnie zakupiono i rozdzielono i ble,ble. w zależności itp. Należy pamiętać,że wartość ponad 380 zł tj.przychód pracownika(do rozlicz.rocznego)Wszystko kupujemy cotylko potrzeba na święta,całą kwotę wydajemy a to jest ponad 1000zł na każdego pracownika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
KIP aktualnie informuje, że kwotę "380"zliczamy od początku roku 2009, ocznacza to, że jeżeli daliśmy pracownikowi (z fun.socjalnego)zapomogę z przyczn materialntych w kwietniu 2009 w wys. 500 zł (opodatkowaliśmy) , to juz wypłacajac 'wczasy pod gruszą' w wys 300 zł (z fun socjal)we wrześniu 2009 całą kwoę wczasów musimy opodatkować. Pit za 2009 pomiejszamy o 380. Na ostatnim szoleniu podatkowym również usłyszałam to samo. I co Wy na to ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
do Wasabi I prawidłowo bo w sierpniu zmieniła sie ustawa o podatku i zwolnione jest świdczenie rzeczowe i pieniężne i gdy był potrącony podatke to ko w picie 11 pomniejszymy o 380 zł bo zmiana obowiązuje od 01.01.2009r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jęzeli my juz wykożystaliśmy od poczatku roku kwote 380 to teraz jeżeliz akupiliśmy na fre słodycze dla dzieci naszych pracowników około 60 zł wartośc paczki po bedzie to przychód pracownika podlaegajacyn opodatkowaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...