Skocz do zawartości

wynagrodzenie chorobowe

zus

wróć do serwisu Kadry 48 odpowiedzi w tym temacie

#41 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13471 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 wrzesień 2013 - 21:21

[font="georgia, serif;"]tak[/font]

#42 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 wrzesień 2013 - 21:25

Zwolnienie lekarskie należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty wypisania zwolnienia.Termin siedmiu dni liczymy od następnego dnia po dacie wypisania,liczymy także soboty i niedziele oraz dni świąteczne.

#43 Guest_***

Guest_***
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2013 - 23:21

witam!jestem na zwolnieniu lekarskim od 6 września. od 1 do 6 wrzesnia pensję zapłaci mi pracodawca ponieważ z dniem 7 wrzesnia skończyła mi sie umowa.mam pytanie kiedy ZUS zapłaci mi pozostałą część wypłaty czyli 80 % za pozostałe dni września.prosze o odp

pozdrawiam!!!

#44 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 wrzesień 2013 - 23:27

Do ZUS trzeba dostarczyć wszystkie niezbędne dokumenty między innymi Z-3 zaświadczenie płatnika składek (zrobi to pracodawca),druk Z-10 oraz kserokopię świadectwa pracy.Po dostarczeniu dokumentów poprawnie wypełnionych ZUS ma 30 dni na wypłatę zasiłku chorobowego.

#45 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13471 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 wrzesień 2013 - 18:07

[font="georgia, serif;"]ZUS nie zapłaci ci "pozostałej części wypłaty czyli 80 %", natomiast wypłaci zasiłek chorobowy w wysokości 80 % podstawy naliczenia zasiłku. A to nie to samo co wynagrodzenie.[/font]

[font="georgia, serif;"]Ponadto z kwoty brutto potrąci zaliczkę na podatek w w ysokości 18 %.[/font]

[font="georgia, serif;"]Druk Z-10, o którym napisała Bogusława ty sama musisz wypełnić i przekazać/wysłać do ZUS.[/font]

#46 Guest_***

Guest_***
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2013 - 19:04

witam!mam zwolnienie do 27 września czyli do dzisiaj.chciałabym mieć ciągłość.czy musze mieć następne zwolnienie od 28 czyli od soboty żeby miec ciągłośc czy zwolnienie może byc wypisane od 30 czyli poniedziałku bo w soboty i niedziele nie pracowałam.jak to się liczy???

#47 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 wrzesień 2013 - 20:46

W trakcie trwania umowy o pracę kolejne zwolnienie lekarskie może być od poniedziałku 30 września.Natomiast jeżeli jesteś po ustaniu zatrudnienia zwolnienie lekarskie musi być wystawione od soboty 28 września,ponieważ nie może być ani jednego dnia przerwy pomiędzy kolejnymi zwolnieniami lekarskimi nawet w sobotę czy niedzielę.ZUS wtedy odmawia dalszej wypłaty zasiłku chorobowego.

#48 kasia40

kasia40

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 23:16

Bardzo proszę o podpowiedz bo jestem początkująca, czy jednorazowy dodatek uzupełniający (wypłacany nauczycielom) jest wliczany do podstawy wynagrodzenia za czas choroby czy tylko do zasiłku chorobowego?

#49 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13471 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 listopad 2013 - 23:21

[font="georgia, serif;"]wg mnie skoro jest jednorazowy to raczej nie będzie wliczany do podstawy wynagrodzenia czy zasiłku chorobowego[/font]

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zus

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy