Kategorie
Skocz do zawartości

Handel, a działalność gospodarcza


Gość Mały
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,Od jakiegoś czasu, jako dodatek i hobby sprowadzam samochody z Niemiec. Przyjeżdżają do Polski są rejestrowane na mnie, następnie po około 2-3 tygodniach sprzedawane. Wszystko na zasadzie umów Kupna sprzedaży. Na razie taka sytuacja miała miejsce 3 razy. Oczywiście jeżeli chodzi o rozliczenie podatku dochodowego to różnicę zamierzam opłacić w rozliczeniu rocznym. Czy mogę robić tak cały czas? Czy muszę założyć działalność trudniącą się handlem samochodami? Zaznaczam, że jestem studentem i nie ukończyłem 26 roku życia. Z góry dziękuję za pomoc.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe masz hobby :))Nie musisz mieć zarejestrowanej działalności gospodarczej by w świetle przepisów ustawy o vat i pit to co robisz było potraktowane jak prowadzenie działalności gospodarczej.Wprawdzie przychody swoje zamierzasz rozliczyć w rozliczeniu rocznym to może się okazać, że US może upomnieć się jeszcze o należny VAT (jeśli w proporcji do okresu prowadzonej działalności gospodarczej w roku podatkowym przekroczyłeś limit 50 000 zł).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usługArt. 15. 1. Podatnikami są osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne, wykonujące samodzielnie działalność gospodarczą, o której mowa w ust. 2, bez względu na cel lub rezultat takiej działalności. 2. Działalność gospodarcza obejmuje wszelką działalność producentów, handlowców lub usługodawców, w tym podmiotów pozyskujących zasoby naturalne oraz rolników, a także działalność osób wykonujących wolne zawody, również wówczas, gdy czynność została wykonana jednorazowo w okolicznościach wskazujących na zamiar wykonywania czynności w sposób częstotliwy. Działalność gospodarcza obejmuje również czynności polegające na wykorzystywaniu towarów lub wartości niematerialnych i prawnych w sposób ciągły dla celów zarobkowych.Już wyżej pisałam...Nie musisz mieć zarejestrowanej działalności gospodarczej - czyli nie musisz mieć wpisu do ewidencji działalności gospodarczej,nie musisz posiadać regonu i nie musisz być zarejestrowanym podatnikiem VAT - by w świetle przepisów ustawy o vat i pit to co robisz było potraktowane jak prowadzenie działalności gospodarczej ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...