Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wózek widłowy - jaki wybrać?

wróć do serwisu Logistyka 63 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Logistyka

Admin Logistyka

Admin Logistyka

• Administratorzy forów
  • 314 postów

Napisano 09 sierpień 2013 - 09:58

Wybór odpowiedniego wózka widłowego nie jest łatwy. W poniższym tekście przedstawiamy preferencje polskich firm odnośnie wyboru wózków widłowych. Powrót do artykułu: Wózek widłowy - jaki wybrać?

#2 Guest_Koksu

Guest_Koksu
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2013 - 10:00

Wybór wózka widłowego nie powinien się ograniczać jedynie do parametrów technicznych. To oczywiście jest bardzo istotne, ale równie istotne są kwestie związane z kosztami eksploatacji wózka widłowego i awaryjności. Warto wybierać urządzenia renomowanych producentów z dobrym serwisem. W przeciwnym razie można się tylko narazić na niepotrzebne stresy i koszty. Warto sprawdzić sieć serwisową i ile firma działa na rynku.

#3 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 28 listopad 2013 - 07:33

Koksu, to prawda co piszesz, ale jeszcze trzeba wziąć pod uwagę jedną rzecz – do czego będziemy używać wózka widłowego od tego z kolei zależy jaki osprzęt trzeba będzie kupić. I tu także ważne jest wybranie takiego producenta, który ma już jakąś renomę na runku.  My kupujemy osprzęt w heat met dzięki czemu jeden wózek wykorzystujemy do wielu działań.

#4 Roberto

Roberto

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 08 styczeń 2014 - 11:35

Wózek widłowy to dobra sprawa, aby z jednego do drugiego miejsca przenieść towary. Sprawdza się w szczególności na wysokościach (tzn. wtedy kiedy ładunek trzeba wyżej unieść). A czy np. taki wózek transportowy też nie byłby dobrym rozwiązaniem dla firm? Co prawda z wysokością gorzej, ale chyba też jest dobry na takie "wyczyny"? Bo moim zdaniem też się sprawdzi

#5 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 09:29

My na magazynie używamy wózków automatycznych (model AGV – LGV)  firmy Cassioli. Na razie większe niż widłowe nie są nam potrzebne. Mają one jeden zasadniczy plus – są wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, które znacznie uławia sterowanie nimi. Wszystko odbywa się  właściwie „intuicyjnie”.

#6 Guest_majek

Guest_majek
  • Goście

Napisano 05 luty 2014 - 09:48

Czy możesz coś więcej napisać o tym oprogramowaniu w wózkach Cassioli?

#7 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 24 luty 2014 - 12:42

Najwięcej info znajdziesz na stronie internetowej: http://www.cassioli....-line/Home.html

Jest wszystko dokładnie opisane, a jakbyś miał pytania odnośnie konkretnego oprogramowania, pisz do nich. W miarę szybko dają odpowiedź.

#8 Guest_słavek

Guest_słavek
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2014 - 09:46

Przy wyborze wózka przede wszystkim warto uwaględnić paramterty techniczne i warunki w jakich będzie używany. Trzeba dobrze dobrac wózek do rodzaju pracy, zwłaszcza że jest to pojazd coraz częściej wykorzystywany nie tylko w magazynach, ale też w godpodarstwach Mój kuzyn jest sadownikiem i w poprzednim roku zakupił wózek w Suret http://www.suret.com.pl/ właśnie ze względu na konieczność transportowania ciężkich skrzynek z sadu. Wózek sprawdza się doskonale.

#9 Guest_aleks

Guest_aleks
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2014 - 21:15

wybranie dobrego wozka widlowego o odpowiednim napedzie i udzigu to wazna sprawa. Warto sie wtedy tez poradzic kogos kto sie na tym zna. W Truck Motor jest duzy wybor wozkow widlowych Heli a pracownicy zawsze chetnie doradza, ktory w konkretnym magazynie/hali sie przyda

#10 Guest_norbert

Guest_norbert
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2014 - 14:40

szkolę się na operatora wózka widłowego i niedługo będę miał testy psychologiczne w http://psychoco.pl/ czy ktoś z Was wie czy te badania są trudne? czy dużo osób ich nie przechodzi?

#11 Guest_gabron

Guest_gabron
  • Goście

Napisano 12 maj 2014 - 12:43

skonsultuj sie ze specjalistami z ipz pw. Maja duzy wybor wozkow widlowych, do tego atrakcyjne ceny. Poza tym w swojej ofercie maja tez cały osprzet do maszyn. Nikt ci lepiej nie doradzi niz wlasnie oni

#12 Guest_Czzestław

Guest_Czzestław
  • Goście

Napisano 27 maj 2014 - 07:00

U nas w firmie wykorzystują coś takiego 

http://www.mascus.pl...r/prrqvrli.html

Jak każdy ma wady dość często trzeba w nim poprawić uchwyty etc. Jednak warto moim zdaniem znaleźć firmę i porozmawiać.

#13 mewli

mewli

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 maj 2014 - 14:08

Czasem lepiej kupić wózek droższy, którego eksploatacja będzie tańsza, np. z napędem elektrycznym. Ale takich nie brak też wśród używanych: http://www.machinery...lektryczne.html.

#14 Guest_jan

Guest_jan
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2014 - 12:19

Mi bardzo pomogli panowie z cassioli. Z tym, że u nich to akurat wózek automatyczny zamawiałem, okazało się, że na moim magazynie będzie bardziej efektywnie działała taka maszyna.

#15 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2014 - 12:14

Ja wózki widłowe i osprzęt do nich kupuje na ehak24 pl. Mają sprzęt dobrej jakości w przystępnych cenach, a jeśli nawet czasem nie wiem do końca czego potrzebuję, to mają też dobrych doradców. Nic na siłę, szczere porady. Ja ich polecam.

#16 Guest_Kawasaki

Guest_Kawasaki
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2014 - 21:46

Witam! Zgadzam się z Andrzejem. Ehak24 pl to obecnie chyba najlepszy sprzedawca tego sprzętu na rynku, Kupuję od nich od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony.

#17 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 532 postów

Napisano 16 październik 2014 - 06:25

W poprzedniej firmie pracowaliśmy na sprzęcie Still który jest jednym z największych dostawców tego typu sprzętu. Praca była na hali, więc głównie były to wózki o napędzie elektrycznym. Na jednym ładowaniu spokojnie można było przepracować takim w ciągu 8-godzinnej zmiany. Tutaj znajdziecie przykładowe modele http://www.still.pl/

#18 Guest_Martens

Guest_Martens
  • Goście

Napisano 22 październik 2014 - 18:34

Witam! Zachęcony opiniami na kilku forach internetowych dwa miesiące temu kupiłem osprzęt do swoich widlaków na ehak24 pl i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony. Sprzęt jest świetnej jakości, bardzo szybko kurier go do mnie przywiózł i wcale dużo nie zapłaciłem. To na pewno nie były moje ostatnie zakupy w tym sklepie.

#19 Guest_kolas

Guest_kolas
  • Goście

Napisano 27 październik 2014 - 12:33

Michał, a powiedz mi jak bardzo rozszerzył funkcje Twojego wózka osprzęt z tego Heat Metu? Do czego teraz jeszcze możesz wózek wykorzystać? Droga jest tam sprzet?

#20 Guest_jan

Guest_jan
  • Goście

Napisano 14 listopad 2014 - 12:44

rzeczywiście, dobry ostrzęt znacznie rozszerza działanie wózka.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych