Skocz do zawartości

URLOP MACIERZYŃSKI

urlop macierzyński regulamin pracy

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_BOŻENA

Guest_BOŻENA
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2013 - 07:31

[font="arial, helvetica, sans-serif;"]Mam ogromną prośbę. W najbliższym czasie wybieram sie na urlop macierzyński i zastanawiam się w jakiej wysokości dostane wynagrodzenie. W regulaminie pracy w mojej firmie widniał zapis "Wynagrodzenie przysługuje za pracę wykonaną, za czas niewykonywania pracy pracownik zachowujeprawo do wynagrodzenia tylko wówczas, gdy przepisy prawa oraz wewnętrzne uregulowania tak stanowią i w wysokości wynikającej z tych przepisów". Wszystkie kobiety które były na zwolnieniu w czasie obowiązywania tego regulaminu otrzymywały jedynie podstawę wynagrodzenia. Od dnia 2 sierpnia obowiązuje nowy regulamin pracy w którym już ten zapis nie widnieje (ani żaden podobny). Moje wynagrodzenie składa się z podstawy, premii uznaniowej (co miesiąc w tej samej wysokości) oraz premii produktowej (co miesiąc w innej wysokości). Czy to oznacza że moje wynagrodzenie to będzie średnia z 12 m-cy z tych trzech składników wynagrodzenia? Proszę o pomoc.[/font]

#2 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 09 sierpień 2013 - 07:51

na stronie ZUS masz dokładnie wyjasnione, jak się oblicza podstawę zasiłku macierzyńskiego:

Podstawę wymiaru zasiłku dla pracownika stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających powstanie niezdolności do pracy albo z faktycznego okresu zatrudnienia za pełne kalendarzowe miesiące, jeżeli niezdolność do pracy powstała przed upływem tego okresu.

Do ustalenia podstawy wymiaru przyjmuje się przychód stanowiący podstawę wymiaru składki na ubezpieczenie chorobowe, po odliczeniu potrąconych przez pracodawcę składek na ubezpieczenia społeczne.

Jeżeli  w  okresie, z którego wynagrodzenie przyjmowane jest do  ustalenia  podstawy  wymiaru  zasiłku pracownik nie osiągnął pełnego wynagrodzenia z przyczyn usprawiedliwionych, przy obliczaniu podstawy wymiaru zasiłku:

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop macierzyński, regulamin pracy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych