Skocz do zawartości


Kupno mieszkania przez pełnomocnika

kupno mieszkania pełnomocnik

wróć do serwisu Sektor Publiczny 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Antek

Guest_Antek
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2013 - 13:18

Od dłuższego czasu pracuję za granicą i chcę kupić mieszkanie w Polsce, niestety nie za bardzo mogę wziąć wolne, żeby przyjechać do kraju. Czy da się kupić mieszkanie bez przyjeżdżania do Polski, np. gdy ustanowię pełnomocnika? czy będzie on mógł załatwić dosłownie wszystko?



#2 Ania_B

Ania_B

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 20:53

Tak. Nalezy jednak pamiętać o brzmieniu art. 99 kodeksu cywilnego:

Art. 99. § 1. Jeżeli do ważności czynności prawnej potrzebna jest szczególna forma, pełnomocnictwo do dokonania tej czynności powinno być udzielone w tej samej formie.

§ 2. Pełnomocnictwo ogólne powinno być pod rygorem nieważności udzielone na piśmie.

 

 

Kupno nieruchomości (mieszkania) obwarowane jest formą szczególną - aktem notarialnym - zatem również udzielone pełnomocncitwo musi mieć tą samą formę.

Pełnomocnictwa należy udzielić przed notariuszem.





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kupno mieszkania, pełnomocnik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych