Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wcześniejsza emerytura - praca w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze

wróć do serwisu Kadry 80 odpowiedzi w tym temacie

#81 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2020 - 12:10

Witam serdecznie mam takie pytanie swoją karjere zawodową rozpoczołem w 1983 roku jako uczeń pracownik młodociany w Hucie im Lenina w Krakowie .Mimo iż nazwa zakładu się zmieniała pracowałem tam do 2009 roku Po restrukturyzacji odszedłem z zakładu otrzymując świadectwo pracy i zaświadczenie o pracyw szczególnych warunkach (otrzymywałem dopłatę za warunki szkodliwe praca w zakładzie koksowniczym)w sumie mam za iczone 26 lat i 7 miesięcy w tych warunkach Od 2010 roku pracowałem jako operator (koparki spycharki koparkoładowarki-posiadam uprawnienia ) Od 3 lat pracuje w innej firmie jako operator koparki pracownik fizyczny.Ostatnio moje zdrowie zaczęło szwankować od 2002 roku byłem leczony na kręgosłup zwyrodniena dyskopatia itp. w 2019 wysiadło mi biodro pod koniec 2019 miałem operację aluplastyka stawu czyli sztuczne biodro .Druga operacja także na drugie biodro we wrześniu 2020 zaplanowana .jestem na chorobowym .kończy mi się na początku maja .nadal figuruje jako pracwnik w mojej obecnej firmie Proszę jeżeli możecie dordżcie co mam dalej robić .Może renta może jakaś emerytura nie mam pojęcia co dalej.mam 51 lat życia 37 lat pracy w tym 26lat i 7 miesięcy w warunkach szczególnych Proszę doradźcie coś .Mój email lipnikartur@poczta.fm Zgóry dziękuję

Wcześniejsza emerytura za pracę w szczególnych warunkach przysługuje mężczyźnie, który ukończył 60 lat życia. Tak więc możesz jedynie starać się o rentę chorobową.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych